Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

ZOO potrzebne?  

  RSS

Borys
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 15
12/09/2006 8:43 pm  

Aż się nie chce tego komentować...

http://wegetarianie.pl/Article1199.html

ZOO powinno zmienić rolę na przytulisko dla zwierzaków, a nie być miejscem, gdzie ogląda się cierpiące za kratami istoty.

http://weg.fora.pl


OdpowiedzCytat
heidi
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 110
12/09/2006 11:04 pm  

Z jednej strony, gdyby nie ZOO nie zobaczyłabym nigdy słonia, lwa, tygrysa i żyrafy, ale dla mnie ważniejsze jest dobro zwierząt, więc wg. mnie ZOO mogłoby nie istnieć.


OdpowiedzCytat
Owo
 Owo
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 402
12/09/2006 11:05 pm  

ZOO powinno zmienić rolę na przytulisko dla zwierzaków, a nie być miejscem, gdzie ogląda się cierpiące za kratami istoty.

Pytanie, czy to w ogóle możliwe? Bo raczej nie chce mi się wierzyć, że dla dzikich zwierząt ZOO byłoby naprawdę miłym przytuliskem. Przecież to więzienie. Ja uważam, że ZOO w ogóle nie powinno być. Od czego są porządne parki narodowe?

[edytowane 12/9/2006 od Owo]

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
13/09/2006 12:46 am  

jestem w SZOKU, zawsze myślałam,że państwo Gucwińscy są miłośnikami zwierząt..
Biedny miś tyle cierpiał, a oni mają jakieś prymitywne argumenty niby na potwierdzenie tego,że słusznie-okropność!
Całe szczęście,że są ludzie gotowi go otoczyć troską i miłością


OdpowiedzCytat
Ave!
 Ave!
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 26
15/09/2006 5:11 pm  

Tak naprawdę, ZOO nie jest potrzebne.

Na jednej z planet w gwiazdozbiorze Oriona żyją istoty zwane osetkami (nie wiem dlaczego?). Zajmują się międzygalaktycznym handlem - polują na rozmaite formy życia, eksponują je w dużych,, podobnych do kryształowych kól pojemnikach i sprzedają kupcom z innych planet. Jest to swego rodzaju kosmiczne ZOO, zresztą najlepiej "zaopatrzone" z tych, które znam. W kilku z tych pojemników znajdują się również ludzie (biali, czarni, żółci, czerwoni) z planety Ziemia. Wcale nie kosztujemy dużo - jeden przecietny człowiek za 17 ty (nowych).
To nie jest fantazja!
🙂

http://www.suprememastertv.com


OdpowiedzCytat
hatiras
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1
16/09/2006 5:53 pm  

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/zoo-wroclaw-929.html

W szczególności polecam szokujące zdjęcia.
Pozdarwiam, hatiras


OdpowiedzCytat
Owo
 Owo
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 402
16/09/2006 9:39 pm  

Straszne! Brak słów! Powinni tych dyrektorków zamknąć w klatce i traktować w ten sposób!

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]


OdpowiedzCytat
Ave!
 Ave!
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 26
18/09/2006 2:31 pm  

Straszne! Brak słów! Powinni tych dyrektorków zamknąć w klatce i traktować w ten sposób!

Może niekoniecznie...bo zemsta nie jest fajna...
Raczej trzeba od dziecinstwa do starości uczyć ludzi szacunku dla zwierząt.
Na każdym kroku uczyć i uczyć.

http://www.suprememastertv.com


OdpowiedzCytat
Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 194
18/09/2006 5:38 pm  

Kiedyś byłam przeciw cyrkom (z wiadomych powodów ) zoo traktowałam jakoś bardziej ulgowo, ale teraz już nie mam złudzeń. Do zoo przychodzą głównie rodziny z dziećmi, ktoś tu napisał, ze gdyby nie zoo nie zobaczyłby lwa, tygrysa itp., pewnie wiele dzieci by nie zobaczyło, ale to lepsze niż pokazywanie im zniewolonych, zamkniętych w klatce dzikich zwierząt, uzależnionych od człowieka, taki obraz wytwarza proste mechanizmy myślowe, które owocują na przyszłość.

z dokładnością atomowej sekundy globalnej, wyruszyliśmy ratować świat, podejmując się niewykonalnej sprawy


OdpowiedzCytat
Aga94
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 28
18/09/2006 5:51 pm  

Bardzochciałabym jakos zaprotestowac ale co napuszę ajkiś protest ZLIKWIDUJMY ZOO W POLSCE??!!??!!
Wszyscy którzy grabią na tym dużą kasę by mnie wyśmieli Bo dla nich to ,,Żywa atrakcja" 😡
I nikt nie zwraca uwagi na to że te zwierzaki się męczą 😡

Aga #)


OdpowiedzCytat
Anchesenamon
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 77
18/09/2006 9:12 pm  

Jestem całkowitą przeciwniczką zoo oraz zwierząt w cyrkach. One przezywają tam niewyobrażalne męki... Niektóre nawet nie wiedzą czym jest wolność bo urodziły się za kratami... to jest bardzo przykre. Muszą zrobić sztuczkę żeby dostać na przykład kawałek głupiego ciastka... człowiek myśli, że może wszystko, że świat należy do niego, a zwierzęta są tylko podmiotami, które mają mu służyć jako rozrywka, pokarm, transport. Homo sapiens sapiens nawet nie wie, że dąży do samozagłady... ale poczekajmy chwilę... może kiedyś te ich tępe łby zostaną nagle oświecone i nastanie renesans w świecie ludzi i zwierząt. Człowiek niby zwierzę... lecz ja uważam, że nie zasługujemy na ten przywilej... ani ja ani nikt inny z tego forum, z tego kraju i z tego świata. My wstydzimy się tego co oni robią... staramy się coś z tym zrobić, ale niestety nie zawsze się udaje bo wciąż jest Nas mało... a pasożytów przybywa z dnia na dzień... pasożytów, którzy "niechcący" niszczą świat na którym żyję ja i inni wegetarianie i miłośnicy zwierząt. Człowiek niby istota myśląca, a jednak z każdym dniem zdaję sobie sprawę, że daleko Nam do ideału i świetności Naszego umysłu. Ja chyba mam serce zwierzęce 😉 ech... oby.

Troszkę zboczyłam z trasy... więc napiszę coś jeszcze na temat: Zwierzęta powinny żyć na wolności ponieważ nie są ludzką własnością. My powinniśmy się im jedynie przyglądać i uczyć się od nich przetrwania... nie takiego za wszelką cenę i po trupach... lecz musimy nauczyć się żyć w przyjaźni ze środowiskiem... a nie tylko drugim człowiekiem... choć i tak o to trudno w dzisiejszych czasach.

Anchesenamon


OdpowiedzCytat
Nienor
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 23
19/09/2006 2:50 am  

Kiedys jak bylo glosno o tym czy zwierzeta czuja bol, pewna pani pracujaca od kilkudziesieciu lat w zoo stwierdziala: "Czy czuuja? Nie wiem, chyba nie, choc... Kiedys jak nadepnelam malpie przypadkiem na lape to pisnela i uciekla to chyba jednak czuja".
Bez komentarza....
I tacy ludzie pracuja ze zwierzetami!


OdpowiedzCytat
vegusek
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 21
21/09/2006 5:52 pm  

Bedąc dzieckiem, wielokrotnie odwiedzałem z rodziną zoo. Juz wtedy dziwiłem się, dlaczego większość zwierzaków tak się tam meczyła.
Teraz nie chodzę do zoo.
W swej obecnej postaci, jako oglądarnia dla ludzi i jako zakład hodowlano-handlowy, zoo nie jest potrzebne!

Sposób traktowania zwierząt świadczy o poziomie świadomości człowieka.
Zresztą, dotyczy to sposobu traktowania wszystkich istot, w tym ludzi: słabszych, chorych, dzieci, starców...


OdpowiedzCytat
aster
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 9
21/09/2006 6:51 pm  

Mnie się wydaje, że ZOO to więzienie dla zwierząt. Ludzie mogą przecież oglądać filmy o zwierzętach w telewizji i zwiedzać wirtualne ogrody zoologiczne w internecie. Po co tak męczyć te biedne zwierzęta? 🙁 Chociaż myślę, że większości ludziom ZOO sprawia duż przyjemności i nie pozwolą na ich zamknięcie. 🙁


OdpowiedzCytat
lumo
 lumo
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 33
22/09/2006 4:00 pm  

Precz z ZOO!!!


OdpowiedzCytat
  
Praca