Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zolnierze armii USA znecaja sie nad psem, zobacz wstrzasajacy zapis video !!!  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Filip
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 156
22/01/2007 2:34 pm  

To wstrzasajace jak zolnierze armii USA majacy stac na strazy demokracji, przestrzegania humanitarnych ideii mogli dopuscic sie tak skandalicznego zachowania.

Link do filmu: http://www.liveleak.com/view?i=6445f9fdd7

Na filmie wyraznie widac jak 2 zolnierze rzucaja w cierpiacego psa kamieniami, zastanawiaja sie czy go nie zabic !!! Jeden z zolnierzy mowi- iz jest to najzabawniejsza rzecz jaka widzial w zyciu.
Takie zachowanie powinno byc napietnowane w kazdym panstwie na swiecie. Zwierzeta nie sa winne wojny miedzy ludzmi. Nalezy im sie opieka i szacunenek.
Zolnierze, ktorzy dopuscili sie takiego zachowania powinni - moim zdaniem - byc wyrzuceni z armii, poniewaz przynosza jej wstyd i pokazuja brak szacunku wzgledem biednego zwierzecia.
Dawno juz dowiedzono, iz osoby znecajace sie nad zwierzetami, czesto potem znecaly sie nad ludzmi.

Mam nadzieje ,iz wobec zolnierzy beda wyciagniete odpowiednie konsekwencje.
Swiatowa Deklaracja Praw Zwierzat zwraca uwage w art 2 i 3 , iz kazde zwierze ma prawo do szacunku.

Z powazaniem
wieloletni inspektor ds. zwierzat

Filip Barche
http://barche.blog.onet.pl


OdpowiedzCytat
kazamuko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 630
23/01/2007 12:55 am  

Niestety niektórzy zwierzęta mają za nic. Są też tacy którzy psów nienawidzą bo są miłośnikami kotów lub rybek itp.

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
23/01/2007 4:31 am  

Zolnierze armii USA znecaja sie nad psem, zobacz wstrzasajacy zapis video !!!

Po co?

Wege Studio


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
23/01/2007 3:47 pm  

Co w ogole jest temu psu..??On jakoś tak dziwnie chodzil..a to raczej nie jest od tych kamieni....

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
23/01/2007 4:05 pm  

Wiejka, pies jest ranny, ma prawdopodobnie niesprawne dwie łapy, dlatego ucieka na dwóch tylko... z tego oni się tak śmieją


OdpowiedzCytat
Koniara
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 563
23/01/2007 4:58 pm  

Ukręciłabym te amerykanskie pyski ;/ Weźcie kurde no >;[
okropne.

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
23/01/2007 6:40 pm  

Pytanie "po co?" miało szerszy kontekst. Choć zawierało sie w nim również to, co słusznie odczytałaś. Nie jestem przekonany do umieszczania tego typu obrazów bezduszności, szczególnie na forum skupiającym ludzi, którzy są wrażliwi na los zwierząt, gdyż z założenia wynika to z ich stylu życia i światopoglądu. Moje obawy wynikają również z tego, że wiem z doświadczenia, jakie są reakcje, gdy na forum postaje taki temat. Zerknij wyżej, choćby na swój pierwszy post 😉 Pokazywanie prawdy jest cenne, nie uważam wcale, że powinno się ją zatajać. Ale dobrze, by służyło to czemuś więcej a nie kończyło się tylko na wyrażaniu dezaprobaty i komentarzom w stylu "ukręciłabym im łeb", "jak oni mogą", "debile", "nie mają serca" itp. Na forum wegetarian takie reakcje są z góry do przewidzenia, jeśli ktoś liczy na zgoła odmienną reakcję to się jej nie doczeka.
Mogę Was tu zasypać dziesiątkami linków do filmów dokumentujących okrucieństwo człowieka wobez zwierząt, często objawiające się w jeszcze bardziej drastyczny sposób. Tylko po co? Była już kiedyś dyskusja na ten temat przy okazji innych filmów. Uwierz, że jedna na 10 osób będzie potrafiła wykorzystać to co zobaczy i odmienić to zło w dobro i konstruktywne działania na rzecz uświadamiania i poprawy losu zwierząt. U pozostałych dziewięciu wzrośnie jedynie poczucie nienawiści do ludzi i ich 'próba zmiany sytuacji' ograniczy się do wylewania żalu i bólu na forum internetowym.
Takie jest moje zdanie. Naturalnie nie potępiam Filipa za podanie tej informacji. Cenię jego osobę, wiem, że zrobił wiele na rzecz zwierząt. Poza tym podpisuję się pod każdym słowem, jakie napisał.

Wege Studio


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
23/01/2007 6:47 pm  

Kto nie chce poprzestawać na wyrażaniu swojego oburzenia na forum, może podpisać pismo do amerykańskiego ministra obrony.

http://getactive.peta.org/campaign/iraq_dog_abuse


OdpowiedzCytat
tracer
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 7
23/01/2007 7:09 pm  

Ten pies jest i tak w o wiele lepszej sytuacji od psa, którego jako szczeniaczka ktoś przywiązuje sznurkiem do drewnianej skrzynki zwanej budą i tak już zostaje do końca swoich dni.

[edytowane 23/1/2007 od tracer]


OdpowiedzCytat
kazamuko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 630
23/01/2007 7:49 pm  

To jak czasem traktuje się bezdusznie psy, istoty które są nam tak oddane jest bardzo smutne.

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html


OdpowiedzCytat
wrobel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 138
23/01/2007 11:56 pm  

Zgadzam sie z adminem. Bez sensu jest pokazywanie tutaj takich linków. Chyba kazdy z nas wie do czego zdolni są ludzie? W końcu sie to zmieni w "chwile nienawiści" coś na wzór motywu z "roku 1984"


OdpowiedzCytat
Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 484
24/01/2007 2:05 am  

Wstrząsający film? No nie nazwałabym go tak. Tak jak Ci żołnierze armii USA podobnie "bawią się" dzieci na podwórkach, a nawet gorzej.
Widać autorze posta nie widziałes galerii z rzeźni na tym forum np. Ale jak jesteś mocno wrażliwy to lepiej tam nie wchodź.

Już kiedyś o tym pisałam, że to jaki my mamy stosunek do zwierząt dobrze jest szerzyć w społeczeństwie, ale oczywiście nie na pokaz tylko w konkretnych przypadkach.


OdpowiedzCytat
Anchesenamon
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 77
24/01/2007 12:10 pm  

Kto nie chce poprzestawać na wyrażaniu swojego oburzenia na forum, może podpisać pismo do amerykańskiego ministra obrony.

http://getactive.peta.org/campaign/iraq_dog_abuse

Gdybym tylko umiała angielski do tego stopnia, że czytając to by się nie naśmiewali to pewnie bym to zrobiła...

Pies jest jak widać bardzo zraniony... nie mógł już nawet uciekać... podejrzewam, że jego stan nie wywołały jedynie rzuty kamieniami... myślę, że znęcali się nad nim regularnie, a to "najzabawniejsze" zjawisko gdy usiłuje ostatkami sił się podnieść i uciekać postanowili uwiecznić, żeby naśmiewać się z tego z każdym razem gdy to sobie włączą.

Jakże to przykre, że na świecie jest wiele takich osób... nawet teraz kiedy piszę tego posta ktoś znęca się nad zwierzęciem... 🙁

Anchesenamon


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
29/01/2007 7:11 pm  

był też kiedys filmik, w którym znęcali się nad Saddamem Husajnem w więzieniu. Jak widać, amerykańskim żołnierzom się nudzi najwyraźniej, jak ktoś ma nasrane we łbie za przeproszeniem to ja nauczyłam się już, że tego nie zmienie, nie zutylizuję tych ludzi choćbym chciała. Kiedyś weszłam tutaj w temat tego typu... i uraz do końca życia, obraz przed oczami:(

Staram się coraz aktywnie pracować zarówno na korzyść zwierząt, jak i ludzi. A oglądanie tego typu rzeczy-po prostu doprowadza mnie do płaczu i histerii, jestem przewrażliwiona, nerwowa... dlatego zamiast sadystycznych seansów proponuje wszystkim forumowiczom aktywną prace na rzecz zwierząt:)

hide and seek


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
05/03/2007 11:02 am  

chciałabym jeszcze wrócić do sprawy celowości oglądania tego typu filmów. Czasami mam wrażanie, że jestesmy masochistami, bo jak inaczej nazwać ten ...[nie wiem jak to nazwać zwyczaj, "trend"] do oglądania drastycznych zdjęć, filmów ukazujących cierpienie ludzi, zwierząt. Przecież wystarczy zobaczyć raz, by wiedzieć - mieć w pamięci i w sercu - by zapragnąc cos z tym zrobić. A takie oglądanie i wzbudzanie [w sobie i w innych] złości, nienawiści wydaje mi się bezcelowe. Wystarczy zobaczyć jeden taki film i jest tak jakby zobaczyło się wszystkie - zawsze to samo - czyjeś cierpienie na przeciw czyjegos okrycieństwa i bezmyslej uciechy. Zamist wszukiwać takie filmy pomagajmy - czynnie - zamiast wylewać frustracje na forum. Oprócz podpisywania petycji mozna wiele zrobić na własnym podwórku - w praktyce, w formie wolontariatu itp.

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca