Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

koty  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
17/06/2009 10:50 pm  

Jestem w pracy - mam trochę luzu, wiec wymysliłem sobie ten temat dla wszystkich wegetarian milosników kotów.
Uwielbiam te zwierzęta, obojętnie czy rasowe czy dachowce, obojętnie czy koty duże dzikie czy nasze kociaki, uwielbiam patrzec jak się poruszaja, jak pracują mięsnie jest to czysta poezja i gracja. Jeszcze wsród zwierząt az takie piękno ruchu moza zaobserwowac u koni (nie wspominam o ptakach). Uwielbiam w kotach tą niesamowitą mieszankę, z jednej strony mamy do czynienia z drapieżnikiem który ma "we krwi polowanie" z drugiej strony cudowny kochany przyjaciel, maskotka, przytulanka.
Gdyby wybrać zwierzaka który utożsamia miłość, to moim zdaniem takim zwierzakiem powinien być kot. Przecież miłość jest tak blisko nienawiści, nikogo łatwiej nie skrzywdzić jak osobę kochaną. Koty czesto w czasie miłości zadają sobie ból, Kotka w trakcie .... 🙂 może nawet kota zagryżć. Miłość i ból to często idzie w parze u ludzi.
Koty potrafią być nieskonczenie cierpliwe. Moj kot mogłby godzinami patrzeć na papugę, wiem ze gdyby tylko wyleciała z klatki to ... . Kot godzinami wpatrujac się w nią, nie marnuje energii niepotrzebnie nie miauczy, nie wspina się na klatkę, wie że to nic nie da, czeka tylko aż... . A ze to trwa miesiacami, cóż nieskonczona cierpliwosć kocia. Z drugiej strony jest przyjacielem, przyjdzie usiądzie obok, jak pracuje, czytam czy cos piszę , usiadzie na kolana pomruczy . Mruczenie zadowolonego kota - jest to cudowna relaksujaca muzyka.
Z drugiej strony nasze koty obojetnie czy rasowe czy dachowce mają dużo wspólnego z ludzmi. też im się wydaje, ze są królami stworzenia, poteżnymi drapieżcami a przeciez są to niezwykle delikatne zwierzęta które tak łatwo skrzywdzić, choć one potrzebują czułosci. Kota skrzywdzić bardzo łatwo, tylko dlaczego to robić.....Zadne to bohaterstwo, ani powód do chwały Coż zdarzaja sie psychopaci. Pamiętam jedna kotkę szpitalną która wiele osób pracujacych w szpitalu dokarmiało. Też zawsze na dyzurach miałem dla niej jakieś jedzenie. Ale pamiętam jak zawsze reagowała na moją dłoń , miała dużą ambiwalencję, bardzo pragneła aby ją głaskać, ale za każdym razem bała się na początku tego dotyku. Nigdy nie podchodziła zbyt blisko, jakas ludzka dłon musiała ją wczesniej krzywdzić. Jak tylko zgadzała sie abym ją głaskał , zaraz z zadowolenia zaczynała ugniatać ciasteczka (każdy kociarz wie o co chodzi).
Kotów jest mnóstwo, nie przeganiajmy ich z piwnic, kastrujmy i sterylizujmy ale pozwólmy żyć obok. "Wszak koty udały się Panu Bogu najlepiej" - jak twierdzi W. Szymborska, a V. Hugo dodaje " Bóg stworzył kota,by człowiek mógł głaskać tygrysa"

[edytowane 17/6/2009 przez adamrozew]


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
18/06/2009 2:16 am  

Pięknie to napisałeś Adamie. 🙂 Jestem miłośnikiem kotów bo są to mądre i inteligentne zwierzęta lecz obecnie zaprzyjaźniony jestem z pieskami. Jak wiesz nic do końca nie jest całkowicie białe lub całkowicie czarne. Wszystko posiada aspekty dodatnie i ujemne. Dlatego chciałbym stanąć w obronie również przyjacielskich i mądrych zwierząt jakimi są psy. Postaram się wyszczególnić psie zalety, porównując ich do kocich zachowań. A więc:
1. Myślę, że psy okazują właścicielowi więcej przywiązania i miłości choćby przez merdanie ogonem lub lizanie dłoni.
2. Pies może być wykorzystany do ochrony posesji a kot tego nie zrobi.
3. Dobrze wyszkolony pies stanie w obronie swojego właściciela a kot nie.
4. Wytresowane psy odnajdują ludzi w lawinie śnieżnej lub szkolone są do znajdowania narkotyków i materiałów wybuchowych.
5. Podczas zabawy z kotem może on boleśnie podrapać a pies tego nie zrobi.
6. Sierść kocia znacznie bardziej uczula niż psia.
7. Kot odejdzie od Ciebie jeśli przestaniesz go żywić a pies tego nie zrobi.
8. Pies ma znacznie lepszy węch niż kot.
I to chyba wszystko. Jak mi się coś jeszcze przypomni , to dopiszę. 🙂


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
18/06/2009 2:29 am  

Fakt bardzo ładnie napisane. Ja tam lubię wszystkie zwierzęta i chciałabym mieć kota choć nie wiem co na to myszy, ślimaki i modliszki a przede wszystkim pies 😉

Pies może być wykorzystany do ochrony posesji a kot tego nie zrobi.

Kiedyś spotkałam się z kotem obronnym. Myślałam, że umrę ze śmiechu. Najpierw podbiegał zataczając śmiesznie koła przednimi łapkami po czym perfidnie atakował nogawki i uciekał na drzewo przyczepiając się do pnia niczym wiewióra. Śmiechowy kociak 😀

Adamie niestety moim zdaniem płynnością ruchów żadne zwierzę nie przewyższy wilka. Ich sposób poruszania się i przeszywające spojrzenie, żółte oczy nie mają sobie równych. Na żywo... Wspaniałe! Obserwowałam różne zwierzęta i moim zdaniem wilk nie ma sobie równych.

Tak to kocie mruczenie ma coś w sobie uspokajającego i kojącego. Miałam pod opieką kota- przybłędę. Jaaaak on mruuuczaaał... 🙂


OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 219
18/06/2009 3:04 am  

garfield był spoko 😛

mn


OdpowiedzCytat
adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
18/06/2009 4:14 am  

Witam
Dyzio - nie napisałem tego tekstu o kotach w kontrze do psów, też je lubię niektóre sztuki mniej (niech mi wybaczą własciciele szczekajacych ratlerków) większość bardziej.
Koty i psy są różne ale nie koniecznie należy je przeciwstawiać sobie. Ktoś lubi jasność poranków, inny wybierze nostalgię wieczorów. Obie te pory są piękne, tak jest z wieloma zwierzętami.
Bellis_perennis - dlaczego niestety ?, wilk jest bardzo ciekawym zwierzęciem utożsamia wolnośc (od razu mam skojarzenia z obławami IV czesci J. Kaczmarskiego) Muszę kiedys się (prawdopodobnie na filmie przyrodniczym, bo w naturze mam małe szanse) jego ruchom przyjrzeć
Jezeli kocie ruchy uważam za piękne, a są w przyrodzie zwierzęta które poruszają się jeszcze bardziej poezyjnie, to cieszmy się z tego, to nic nie ujmuje z piękna kotów. A dobrze, ze jest tyle pieknych zwierzat do podziwiania
Pozdrawiam
Adam

[edytowane 17/6/2009 przez adamrozew]

[edytowane 17/6/2009 przez adamrozew]


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
18/06/2009 3:39 pm  

uwielbiam patrzec jak się poruszaja, jak pracują mięsnie jest to czysta poezja i gracja. Jeszcze wsród zwierząt az takie piękno ruchu moza zaobserwowac u koni (nie wspominam o ptakach)

Ekhm, ekhm, od razu widać, że mężczyźni to wzrokowcy 😛 Ale fakt, ja też to widzę i podoba mi się gra mięśni (zwłaszcza u mężczyzn z nagim torsem ale to się wytnie ;P). Poza tym koty też potrafią okazywać uczucia i przywiązanie, tylko na swój kochany koci sposób 🙂 A ugniatanie ciasteczek jest boskie albo jak sobie leżą na ziemi i chowają łapki pod siebie, mruczenie też bardzo uspokaja ^^


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
18/06/2009 4:21 pm  

nie ma to jak ruch kota, który skakał na szafkę i nie trafił, to dopiero gracja 😀

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
18/06/2009 4:33 pm  

i podoba mi się gra mięśni (zwłaszcza u mężczyzn z nagim torsem ale to się wytnie ;P).

Taki mężczyzna ładnie sie prezentuje ? 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=_4-EXlConMA&feature=related


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
18/06/2009 6:16 pm  

Adamie są takie miejsca w Polsce gdzie ze spokojem można obejrzeć wilki na żywo i wcale to nie muszą być ogrody zoologiczne. Wprawdzie to nie jest to samo co zobaczyć dzikiego wilka ale i tak robią ogromne wrażenie! 🙂

Dzisiaj widziałam rudego kocurka i mam pytanie do Was forumowicze. Czy ktoś widział kiedyś rudą kotkę? Bo obiło mi się o uszy, że rude mogą być jedynie kocury.

Jakie są Wasze ulubione rasy? A może dachowce?
Ja uwielbiam już wcześniej wspomniane zwykłe rude dachowce oraz syberyjskie niebieskie i norweskie leśne :love:


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
19/06/2009 2:46 am  

i podoba mi się gra mięśni (zwłaszcza u mężczyzn z nagim torsem ale to się wytnie ;P).

Taki mężczyzna ładnie sie prezentuje ? 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=_4-EXlConMA&feature=related

Eee, przepakowany 😛 Koniec OFFTOPU.

Norweskiego leśnego ma moja ciocia z Norwegii, fajniusi ^^ Ale porównując np dachowca i perskie mojej drugiej cioci to dachowce są inteligentniejsze i bystrzejsze.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
19/06/2009 3:53 am  

Są rude kotki, ale to rzadkość. Moja koleżanka miała na tymczasie śliczną rudą kotkę 🙂
[img] [/img] (trochę białego ma, ale są też czasem całe rude)

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
19/06/2009 9:46 pm  

Bardzo ladne sa kotki szylkretowe - zastanawiam sie czy ta kotka u gory (przesliczna) to przypadkiem nie szylkret, nie wiem. Szylkret dotyczy tylko Pań są to eleganckie Panie z szylkretowym futrem (własnym !! :)).
Ja lubie koty wszystkie. Ale obecnie najbardziej uwielbiam Main Coon. Dlaczego pytacie?
1. Bo jeden przedstawiciel siedzi i kolo mnie i wpatruje sie we mnie i sprawdza co piszę 🙂
2. Bardzo lagodne olbrzymy, nigdy sie na nikogo nie rzucill, nie prychnał.
3Pieszczochy do potegi, zawsze musi byc przy kims
4Przeslicznie miauczy (treli) np jak wita.
4 Zrównoważone
5 Dostojne
6Przyzwyczaja sie do wlasciciela
7 Wiele innych cech pozytywnych
Jest tak duzy, ze nie musi nikomu (czytaj np. psy) cokolwiek udowadniac - zna swoja wartosc


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
19/06/2009 11:56 pm  

Lily ale piękna jest ta kotka 😀 Biały ją dyskwalifikuje. Szukam całej rudej kotki.
Adamie to nie jest jeszcze szylkret. Brakuje trzeciego koloru. 😛


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
20/06/2009 1:11 am  

A proszę:
http://proanimals.org/zwierze/208/pinia/


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
20/06/2009 1:25 am  

Bellis, ale ona nie jest do wzięcia już 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca