Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zastanów sie zanim kupisz bilet do cyrku   

  RSS

MassMurder
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 348
23/03/2010 4:59 am  

Antoni Gucwiński, wieloletni dyrektor ogrodu zoologicznego we Wrocławiu, przyznaje, że na metodach tresury zwierząt się nie zna, ale dodaje, że aby zacząć tresurę dzikiego zwierzęcia, najpierw trzeba je złamać i poddać woli człowieka.

O tym, jak to wygląda, można się czasami dowiedzieć od treserów, którzy kończą pracę.
Na stronach internetowych organizacji ochrony zwierząt można znaleźć sporo relacji.

Elmar Osterberg wyznaje: "Łamię tabu, ponieważ nikt z mojej branży nie mówi o tym, co poprzedza tresurę cyrkową - radykalne podporządkowanie zwierzęcia za pomocą wszelkich środków. Szok elektryczny w celu przeprowadzenia tresury jest czymś normalnym. Elektryczność otrzymana z 12 płaskich baterii czyni każde zwierzę posłusznym".

Inny były treser Georg Lewis opowiada: "Mieliśmy tylko dwa tygodnie do premiery, więc musieliśmy przyspieszyć pracę ze słoniami. Sadie, najmłodsza, była płochliwa i przestraszona. Nie mogła zrobić swoich trików i uciekała z areny. Złapaliśmy ją, sprowadziliśmy z powrotem, powaliliśmy na ziemię i zaczęliśmy karać. Nagle przestaliśmy ją tłuc i spojrzeliśmy po sobie. Sadie płakała jak człowiek. Leżała powalona, łzy płynęły jej z oczu, a ciałem wstrząsał szloch".

Pat Derby, była treserka w jednym z amerykańskich cyrków, która porzuciła swój zawód i założyła schronisko dla zwierząt cyrkowych, tak mówi o ich tresurze: "tresowanie niedźwiedzi jest szczególnie ciężkie. Klasyczną metodą jest bicie ich po nosie. Mieliśmy niedźwiedzia cyrkowego, którego nos był pokryty strupami i nosił ślady wielokrotnego złamania, a jeżeli podnosiło się rękę, natychmiast uciekał".

Darek Orwat, który dorabiał sobie jeżdżąc z cyrkiem i malując dekoracje, opowiada: "Słonie miały przekichane. Ach! Gdyby tak mogły trochę pofiglować! Swój wolny czas spędzały przykute do bali pod brezentem. Treser miał na sobie spodenki gimnastyczne, w ręku trzymał lancę zakończoną szpicem i haczykiem, by np. ciągnąć słonia za ucho, zmuszając go do głębokiego ukłonu, albo by go za karę kłuć w bok.

Robił wrażenie człowieka, którego to wszystko nudzi i złości. Cztery słonie umierały ze strachu na widok faceta w spodenkach gimnastycznych! Uchylały się przed nim nerwowo".

Jednak zdaniem ludzi cyrku powyższe relacje są niewiarygodne.

Zastanów sie zanim kupisz bilet do cyrku .
http://www.youtube.com/watch?v=sSgKQmEFA3Y&feature=related

Cyrkportal to Pierwszy Polski Serwis Internetowy Poświęcony w Całości Wykorzystywaniu Zwierząt Do Celów Rozrywkowych w Cyrkach i Wszystkim Zagadnieniom z Nim Związanym.

http://www.youtube.com/user/cyrkportaI

Powstrzymaj Cyrkowe Cierpienie.

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
24/03/2010 12:53 am  

Biedne zwierzeta ;(...

Co do tych biletow to mam taka sugestie... Mianowicie prawie w kazdym hipermarkecie widze bilety ulgowe dla dzieci do ilus tam lat...
No i moja sugestiasie wiaze z tym by napisac do siedzib tych sklepow by zaprzestaly takier reklamacji cyrkow, bo inaczej je zbojkotujemy...
Pamietam ze kiedys taka akcje zrobili kibice Widzewa, mowiac ze kibice po meczach ida do ich sklepow robic zakupy(szczegolnie piwo i inne alkohole) wiec powinni sponsorowac taki klub...
No i zakonczylo sie poczesci sukcesem bo przez okres tygodnia nie kupowalismy nic w hiparmaketach na terenie calej Lodzi i pobliskie stadionowi sklepy (tj. Tesco na Widzewie Wschodzie i Carrefour na Zarzewie) zaczely wspierac Widzew...

Tylko problem jest w tym ze bysmy dzialali na terenie calem RP i jest nas malo wiec te sklepy by tego nie odczuly ;/;(

[edytowane 23/3/2010 przez MuayThai89]

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
BaziaBazia
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 12
28/08/2010 3:45 pm  

MuayThai89 ja po prostu zabieram te bilety rwę i wyrzucam do śmieci, bo mnie się bojkotować nie chce.

Nie jestem wariatem !! Jestem samolotem !!


OdpowiedzCytat
fuego
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 30
29/08/2010 2:09 am  

no wlasnie to mega wazne zeby te bilety zabierac


OdpowiedzCytat
  
Praca