Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Niewegetariańskie dodatki do żywności, czy znacie je wszystkie, czy ich unikacie?  

  RSS

lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
17/10/2010 6:08 pm  

Hej,

ostatnio zapoznałam się z listą niewegetariańskich dodatków do żywności typu E. Było ich około 50. Mogę się założyć że nie jest to pełna lista.

Można powiedzieć, że popadłam w kryzys wiary z tego powodu.

Czy muszę być ekspertem od żywności żeby być wegetarianką ?
Do tej pory unikałam tylko dodatków w oczywisty sposób odzwierzęcych oraz żelatyny i podpuszczki.
Czy zrobię coś dla zwierząt, ucząc się takiej listy i śledząc wszystkie dodatki do żywności jakie się pojawiają ?

Może lepiej będzie spędzić ten czas rozmawiając z ludźmi na temat nie spożywania mięsa.
Czy mogę jeszcze mówić ludziom że jestem wegetarianką z skoro nie znam wszystkich dodatków do żywności jakie istnieją?

Może lepiej starać się ze wszystkich sił zatrzymać główny nurt, czyli jedzenie mięsa. A reszta będzie naturalną konsekwencją.


OdpowiedzCytat
elis99
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 219
17/10/2010 6:23 pm  

Najlepiej kupować produkty jak najmniej przetworzone ..i wtedy jest mniejszy problem 🙂
Jeśli się tego trzymać to nie jest tak tragicznie 🙂

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
17/10/2010 10:25 pm  

Nie sądzę, bym potrafiła wymienić aż 50 niewege dodatków do żywności, nawet gdyby wliczyć w to różne odmiany tej samej substancji z literkami a/b/c... za numerkiem... Myślę, że wystarczające i nietrudne jest zapamiętanie symboli tych najczęściej występujących, typu żelatyna, koszenila, wzmacniacze smaku, itp. Reszta jest dosyć rzadko spotykana, i to raczej w produktach mocno przetworzonych, więc zgodzę się z elis99, że najlepiej wybierać rzeczy jak najprostsze i o jak najkrótszym składzie. A jak się trafi w sklepie na nieznany symbol, można sprawdzić jego znaczenie w domu i ewentualnie kupić przy następnej okazji. Lub nosić w portfelu ściągawkę 🙂

Nie trap się tak, grunt to robić tyle, ile się jest w stanie i większymi czy mniejszymi kroczkami systematycznie się rozwijać. Z czasem wszystko staje się łatwiejsze.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
17/10/2010 10:59 pm  

Lista pochodzi stąd:
http://vegie.pl/topics61/3518.htm

Chyba faktycznie sobie wydrukuje, przejrzałam szafkę i mało mam rzeczy które mają jakiekolwiek E w składzie.
No nie jest aż tak źle.

Dzięki za wsparcie 🙂


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
05/11/2010 11:52 am  

http://www.docstoc.com/docs/55353389/lista-E

sam zrobiłem 😛

wcale nie jest to takie trudne, wystarczy miec oczy szeroko otwarte.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
  
Praca