Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

zwierze umiera, nie zdycha!  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

Carmen
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 14
05/05/2006 1:24 am  

czy także irytuje Was okreśelnie "zdechło"? dlaczego nie mówi się "umarło"?
gdy okreslam w ten sposób smierć ptaka, wszyscy mnie poprawiają.
żałosne, ze utarło sie takie podkreślanie rzekomej wyższości człowieka.

'oh lord, won’t you buy me a mercedes benz?'


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
05/05/2006 1:30 am  

Dokładnie!!Ja zawsze piszę/mówię umarło...albo jak sie nazywa, a nie jak się wabi:D...dla mnie to jest śmieszne i niech sobie mnie poprawiają ile chcą;p, ja i tak będę dalej swoje:D!!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Aldona
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 52
05/05/2006 2:09 am  

Macie racje , mnie tez to wkurza . Ale co tu duzo mowic czlowiek nie ma wspolczucia dla innych ludzi a dla zwierzatek bedzie mial?


OdpowiedzCytat
charlotte
początkujący
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 16
05/05/2006 5:29 am  

Zawsze umarło.

To samo ze wszystkimi powiedzonkami, które ukazują zwierzęta np. jako istoty podłe, brudne, uosabiające jakieś złe cechy. Mówię o określeniach typu "łżeć jak pies", "ty świnio" "baranie", "głupi jak osioł".
Cóż, naleciałości kulturowe języka, których ja osobiście staram się w całości wyzbyć, bo są bardzo niesprawiedliwe.

Szarlotka


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
05/05/2006 1:42 pm  

Dokładnie Charlotte!!Przecież to jest chore, jak ludzie kaleczą nie tylko swój język, ale i kulturę no ale co oni się tam będą przejmować..przecież zwierzęta się nie zbuntują, nie będą miały do nich pretensji...one zawsze wybaczają...

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
05/05/2006 2:32 pm  

Dla mnie nie ma roznicy. Czlowiek i zwierze umarlo czy zdechlo - co za roznica? Tak czy tak trup. Jezeli juz jakos 'grupuje' istoty to czy sa mi blizsze czy obojetne - te obojetne zdychaja, te blizsze umieraja. I tyle.

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
06/05/2006 5:03 pm  

ja uwazam ze to okropne mówic ze zwierze zdechło a wszczegulnosci jezeli sie mowi o swoim ulubiencu.ja miałam kilka zwierzatek domowych i zadne z nich nie zdechło ale umarło!ja widze w tym roznice i to nie mała bo mowiac ze zwierze zdechło to tak jak bysmy nim gardzili...


OdpowiedzCytat
Carmen
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 14
06/05/2006 5:29 pm  

mnie to samo boli. może to jest zxwracanie uwagi na szczegóły, jednak podkreslanie swojej wyzszości intelektualnej przez człowieka jest żałosna. zarówno pies, jak i cżłowiek mając raka z reguły umiera, wiec dlaczego zwierzę miałoby 'zdychać'?

'oh lord, won’t you buy me a mercedes benz?'


OdpowiedzCytat
marcelinka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 105
06/05/2006 11:56 pm  

bo to tylko zwierze... 😡
strasznie mnie to denerwuje i te idiotyczne powiedzenia czy przyslowia 😡
najgorsze jest chyba to "zachowuje sie jak zwierze"
a przepraszam bardzo jak zwierze sie zachowuje?? gdyby ludzie w pewnym sensie brali przyklad z zachowania zwierzat swiat bylby o niebo lepszy...mowiac tak obrazamy zwierzeta, bo zadne zwierze nie jest tak podle jak czlowiek i nie zasluguje na takie traktowanie...


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
07/05/2006 8:11 am  

[quote Carmen:]czy także irytuje Was okreśelnie "zdechło"? dlaczego nie mówi się "umarło"?
gdy okreslam w ten sposób smierć ptaka, wszyscy mnie poprawiają.
żałosne, ze utarło sie takie podkreślanie rzekomej wyższości człowieka.

Witam Carmen;

Zdechł, zdechła, zdechło to oznacza brak tchu, brak oddychania, a dlaczego ten wyraz uważany jest za powiedzenie pogardliwe, tego nie wiem. Zresztą podobnie z wyrazem ptaki, ptaki to ptaki a zwierzęta to zwierzęta (potoczne rozróżnienie) to się nazywa po angielsku speciesm
http://www.dr-bob.org/babble/social/20050224/msgs/464530.html

albo speciecism:
http://en.wikipedia.org/wiki/Speciecism

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty

:yltype:


OdpowiedzCytat
Patka
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 87
07/05/2006 9:12 pm  

Ja zawszę mówię że Zwierzę "umarło". "zdechł" tak się mówi o złych ludziach (czasami). A więc dlaczego mam tak mówic o Zwierzętach?


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
07/05/2006 10:43 pm  

ja zawsze tak mowie o osobach za ktorymi nieprzepadałam 🙂 zły człowiek "zdechł" zwierzątko "umarło" bo przeciez zwierze nie mogło byc złe...


OdpowiedzCytat
buntownik
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 49
11/05/2006 7:04 pm  

Ja tam prawie zawsze mowie "zdechł" czy o ludziach czo zwierzetach.
To w sumie tylko słowo i nie ma większego znaczenia. Bardziej przywiązuje sie do czynów a nie do słów.


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
12/05/2006 7:50 pm  

a ja wole "umrzec"

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
wilczka95
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 42
19/05/2006 5:46 pm  

zwierze NIGDY według mnie nie zdycha... Co innego jak umiera człowiek-myśłiwy.Wtedy to zdycha!!Zdycha bo zwierzęciem jest nie ten który się zwierzęciem urodził, lecz ten co zabija prawdziwe zwierzęta dla zabawy.Tylko takie "ludzkie" zwierzęta zdychają.Reszta umiera.

ps.mój pierwszy post!!pozdro dla wszystkich


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca