Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Okrągłe Spojrzenie  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

Rosati
świeżaczek
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 1
22/03/2013 10:32 pm  

[url] https://www.youtube.com/watch?v=bSHfjGaPhOQ[/url]

[i] [/i] Kiedyś widziałam to w angielskiej wersji. 12 minut które poświęciłam na oglądnięcie tego krótkometrażu, mocno wpłyneło na mój sposób pojmowania świata. Ostatnio coś mnie tkneło czy już jest w sieci po polsku i znalazłam. Pokazuje ten film znajomym którzy dziwią się że nie jem innych istot, nie dociera jednak do nich.
Ciekaw jestem waszego zdania na temat przekazu zawartego w filmiku.
Pozdrawiam [b] [/b]

Rosati


OdpowiedzCytat
Afra
 Afra
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 7
22/03/2013 11:56 pm  

Jestem roztrzęsiona po tym, co zobaczyłam. Łzy mi same leciały.
Najgorsze jest to, że nie mogę zapobiec takiej rzezi.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
23/03/2013 12:51 am  

Czy wegetarianie to naprawdę tacy masochiści? Nie wiem co ma wegetarianinowi dać oglądanie krawych scen? Ja się na przykład od razu zrażam do osoby, która taki film umieszcza na stronie poświęconej wegetarianizmowi, z której korzystają wegetarianie! Dlatego też odlajkowałam wszystkie strony o tematyce wege na fejsie, bo już mnie wkurzały te rozczłonkowane zwierzęta w kałużach krwi na wrzucanych masowo na tablicę zdjęciach...

oglądnięcie

- obejrzenie


OdpowiedzCytat
tcioflove
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
23/03/2013 1:49 am  

mysle ze raczej chodzilo o to ze mozna ten filmik pokazac komus tak dla porownania...

oglądnięcie

- obejrzenie

mialam ochote zrobic to samo 😛


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
23/03/2013 10:55 am  

Myślę, że do dość częsta technika wegetarian - tj. porównywanie zwierząt do ludzi, ukazywanie sytuacji w której ludzie są na miejscu zwierząt itp.
Dla zdrowo rozwiniętego empatycznie człowieka takie przekazy nie są potrzebne.. z kolei mięsożerców takie porównanie będzie bawić "jak można porównywać zwierzę do człowieka, przecież to nie to samo" :/
Osobiście nie spotkałam jeszcze mięsożercy, który skumałby cokolwiek po obejrzeniu tego typu filmików. Nawet jeśli ktoś zmieniał swoje postępowanie pod wpływem takich przekazów, to za zwyczaj miał już w sobie rozwinięty zalążek empatii, współczucia i zredukowany egoizm do przyzwoitego poziomu.


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
23/03/2013 3:26 pm  

A ja myślę, że czasem takie krwawe filmy są potrzebne, tyle, że nie w nadmiarze, bo wtedy każdy nawet do takich scen się przyzwyczaja, a przecież to ma szokować.

Filmy są potrzebne choćby dla ludzi, którzy się wahają - w moim przypadku były pomocne gdy na początku nachodziły mnie wątpliwości co do słuszności mojego wyboru.
Po drugie, chyba dobrze pokazywać ludziom, że świat "szczęśliwych krówek na łączce i radosnych kurek w kurniku" to bujda. Bez takich filmów jeszcze więcej osób wierzyłoby w te bajeczki.
Czy to nie krwawe filmy powodują oburzenie społeczne i sprzeciw (niekoniecznie wegetarian) np. wobec rzezi fok w Kanadzie czy ferm zwierząt futerkowych?


OdpowiedzCytat
śliwka
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 53
29/03/2013 7:32 pm  

Jeśli przyjmujemy, że wegetarianie nie jedzą innych istot i nie chcą się przyczyniać do ich cierpienia i śmierci, ale mleko, jajka i sery są ok., to może takie sceny powinny być im pokazywane, bo to, że jedzą sery, piją mleko, jedzą jajka itp. wiąże się w 100% z takim właśnie obrazem, a więc są pośrednim przyczynkiem do holokaustu. Nikt nie powie, że mleko jest pozyskiwane od krowy, która żyje sobie na łące (wyżywi przy tym swoje dziecko) i dożywa swej starości naturalnie, a jej dziecko też żyje aż do naturalnej śmierci. To hipokryzja.

"W kraju gdzie normą jest nienormalność, gdzie hipokryzja znaczy moralność, gdzie głos rozsądku jest zagłuszany, jesteśmy sektą ludzi normalnych"
----------------------------------
http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
29/03/2013 8:00 pm  

Czyli znowu wegetarianin największym wrogiem zwierząt...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
śliwka
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 53
29/03/2013 8:55 pm  

Czyli znowu wegetarianin największym wrogiem zwierząt...

Jeśli chodzi o moją wypowiedź, to wszystko zależy od tego, kogo nazywamy wegetarianinem... jeśli ktoś jest wegetarianinem dlatego, że nie chce się przyczyniać do cierpienia i śmierci zwierząt, to MUSI sobie zdać sprawę, że jedzenie serów i innych wyrobów zwanych powszechnie nabiałem do tego się przyczynia ( do cierpienia i śmierci); Wszystko zależy od motywacji; co sprawiło, że nie je innych. Reasumując: 1. wegetarianin - w pojęciu, że nie jada mięsa, ale jada inne produkty zwierzęce - tak, przyczynia się do cierpienia i śmierci innych zwierząt ( dlatego używam słowa "innych", bo człowieka uważam też za zwierzę). 2. wegetarianin, który nie je i nie używa niczego, co pochodzi od innych istot - jest świadomie wolny od przyczyniania się do cierpienia i śmierci innych (zwany też weganinem). I nie chcę tu sądzić kto jest lepszy, a kto gorszy, ale zwrócić uwagę na to, że przyklejanie "łatek" nie jest OK. Wg mnie chodzi o to, z jakiego powodu postępujemy tak, a nie inaczej. To jest clou sprawy. Ważna jest konsekwencja - postępujmy zgodnie z naszymi poglądami.

[edytowane 29/3/2013 przez śliwka]

"W kraju gdzie normą jest nienormalność, gdzie hipokryzja znaczy moralność, gdzie głos rozsądku jest zagłuszany, jesteśmy sektą ludzi normalnych"
----------------------------------
http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie


OdpowiedzCytat
MannaPoranna
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 232
29/03/2013 10:15 pm  

oglądnięcie

- obejrzenie

odlajkowałam -

A to dopiero polszczyzna 🙂

A co do filmiku to nie wyświetla mi napisów PL, tylko mi?

Pewnie powiesz -to okropne- zrzucisz winę na innych, potem zaśniesz spokojnie


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
29/03/2013 10:35 pm  

takie sceny powinny być im pokazywane, bo to, że jedzą sery, piją mleko, jedzą jajka itp. wiąże się w 100% z takim właśnie obrazem,

W którym momencie film ten nawiązuje do mleka/jajek?

Ja nie wiem, ale czy to jakaś plaga, że weganie zawsze muszą wskazywać tę pustą połowę szklanki? Nawet gdy temat toczy się zupełnie innym torem i nie nawiązuje do weganizmu, to zawsze znajdzie się ktoś by przypomnieć wegetarianom jacy to oni są źli i okrutni.. ech

A co do filmiku to nie wyświetla mi napisów PL, tylko mi?

Napisy są, ale trzeba je załączyć, tam jest taka ikonka na dole prostokątna 😉

[edytowane 29/3/2013 przez aniss]


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
29/03/2013 10:37 pm  

Ja nie wiem, ale czy to jakaś plaga, że weganie zawsze muszą wskazywać tę pustą połowę szklanki?

Nie weganie, tylko śliwka, ok?
Równolegle toczy się dyskusja o niewrzucaniu wszystkich Chińczyków do jednego worka...

[edytowane 29/3/2013 od xxl]

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
29/03/2013 10:52 pm  

Czyli znowu wegetarianin największym wrogiem zwierząt...

Z poprzedniejj wypowiedzi nie odniosłam wrażenia, że taki jest przekaz (chyba, że chodzi o wcześniejsze, nie czytałam wszystkiego)

Natomiast przyszło mi dzis na myśl, że jednak my wegetarianie - lacto, -owo i -lacto-owo najbardziej usprawiedliwiamy, racjonalizujemy spożywanie produktów i "przemysł" mleczny i jajeczny, nie mówię, że zawsze, że wszyscy - uogólniam, porównując do grupy wszystkożernej
Sama tak robiłam, i nadal tak jeszcze robię wmawiając sobie, że jajka free range (wolny wybieg) to nie takie straszne zło (a sporadycznie kupione coś z innym jajkiem - klatkowym, jest tylko sporadyczne...)
Przez 15 lat bycia wege prawie w ogóle nie próbowałam tego sposobu myślenia zmienić (prawie, bo jednak podsuwałam w rodzinie info tym by nie kupować jajek z chowu klatkowego), zmiany zaczęły się ponad 4 lata temu, postanowiłam ograniczać produkty mleczne
ale z jajkami jest jeszcze tak jak piszę, niestety

[edytowane 29/3/2013 przez an]

ania


OdpowiedzCytat
śliwka
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 53
29/03/2013 11:54 pm  

CYTAT: "W którym momencie film ten nawiązuje do mleka/jajek?

Ja nie wiem, ale czy to jakaś plaga, że weganie zawsze muszą wskazywać tę pustą połowę szklanki? Nawet gdy temat toczy się zupełnie innym torem i nie nawiązuje do weganizmu, to zawsze znajdzie się ktoś by przypomnieć wegetarianom jacy to oni są źli i okrutni.. ech"

Naprawdę nie rozumiesz???? Muszę Ci tłumaczyć, że krowy (i nie tylko), które dają mleko czeka taki właśnie los? Przepraszam, ale to tak trudno zrozumieć, że to MA związek z całym przemysłem mleczarskim??????????? Ja nie wiem, naprawdę wierzysz, że krowa, która daje mleko, żyje sobie szczęśliwie jak ta w reklamie Milki? i
Nie wiem czy wiesz, ale kury (nawet te, które chodzą sobie całe życie po łące) też trafiają, do ubojni, a kogutki, które się wylęgną są mielone od razu żywcem, więc nie wiem skąd Twoje oburzenie na temat jajek i mleka. To tak właśnie wygląda.

Jeśli nie wierzysz, obejrzyj sobie jakieś filmiki z mleczarni. Może to Ci się spodoba.
poza tym nie jestem weganką (przynajmniej nie chcę być szufladkowana).
[edytowane 29/3/2013 przez śliwka]

[edytowane 29/3/2013 przez śliwka]

[edytowane 29/3/2013 przez śliwka]

"W kraju gdzie normą jest nienormalność, gdzie hipokryzja znaczy moralność, gdzie głos rozsądku jest zagłuszany, jesteśmy sektą ludzi normalnych"
----------------------------------
http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
30/03/2013 12:32 am  

Śliwko, my to wszyscy wiemy!
Chodzi raczej o to, że już samo nie jedzenie mięsa jest znaczącym plusem.

[edytowane 29/3/2013 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca