Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 142 / 280 Wstecz Następny
  RSS

Riku
 Riku
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 20
03/05/2010 11:53 pm  

takie ziemniaki na parze to u mnie sie przynajmniej pół godziny smażą, macie jakieś pomysły jakby skrócić ten czas? 😛


OdpowiedzCytat
Karen
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 46
04/05/2010 2:14 am  

Dziś mi się nie chciało wymyślać, więc wzięłam ugotowaną wczoraj soję i zrobiłam kotlety.
Kotlet z mielonej soi (w chili panierce) posypany kiełkami, kapusta pekińska.
Większość z niej poszła wczoraj do pierogów, które są obrzydliwe. Ciasto robiła moja mama, dodała jajko i zrobił się klejący "kluch". A soja z kluchem... fuj! Chyba było to moje ostatnie podejście do pierogów z soją, bo zawsze coś nie wyjdzie.

Riku, słyszałam, że są torebki do gotowania na parze w mikrofali (od Jana niezbędnego bodajże). Wtedy trwa to kilka minut, a podobno tak samo zdrowo. Czego to nie wymyślą 😉


OdpowiedzCytat
Pacyna
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 155
04/05/2010 3:49 am  

no wczoraj to duszone ziemniaczki z sosem pieczarkowo-czosnkowo-porowym i zapiekanym serem oraz sałatka z pekińskiej, pomidorów i groszku.

a dziś placuszki ziemniaczane (ale nie ta taka miazga, tylko takie wiórki) ze smażonymi warzywkami.

🙂

post ten wyraża opinię użytkownika w dniu dzisiejszym i nie może być użyty przeciwko niemu w dniu jutrzejszym ani żadnym innym.


OdpowiedzCytat
Riku
 Riku
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 20
04/05/2010 10:53 am  

Dzięki Karen, poszukam takich torebek, ale nie wiem czy zdecyduję się na ich użycie (nawet ryż wyciągam z torebek i gotuje luzem 😛 ). Może raz zobaczę czy faktycznie jest szybciej 🙂 🙂


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
04/05/2010 7:56 pm  

a ja po zterech dniach zywienia sie kanapek z serem i pomidorem i owocami, zjadlam zupke jarzynowa. Prawdziwa rozkosz; P


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
04/05/2010 8:29 pm  

ciecierzyca z carry ,pomidorkami i czosnkiem na smażonej cebulce ..mniam

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
05/05/2010 8:21 pm  

Kotleciki warzywne z soczewiczy, marchewki, brokułów, ziemniaczki, surówka z czeronej kapusty i mizeria. Pycha! 😛


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
05/05/2010 8:38 pm  

Sublime-chętnie skoczę do Ciebie na obiad 😉 lubię warzywne kotlety
U nas dziś zupka z całkiem przypadkowym składem: marchewka, pietruszka,ziemniaki, zielony groszek, kasza jęczmienna, kiszona kapusta...nawet smaczna 😉
zjadłabym falafle...ale czasu i ochoty na zrobienie brak-chyba zacznę się ładnie do męża uśmiechać:P (ostatnio spędza min. 1,5-2 godz. przy robieniu obiadów, może on się skusi)


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
05/05/2010 9:33 pm  

zjadłabym falafle...ale czasu i ochoty na zrobienie brak-chyba zacznę się ładnie do męża uśmiechać:P (ostatnio spędza min. 1,5-2 godz. przy robieniu obiadów, może on się skusi)

Jankes? Słynny w całej Polsce fan fasolki po bretońsku? 😉
A jak robicie te falafle? Podejrzewam, że ciecierzycy, ale co z resztą składników i samą produkcją?

U mnie dziś skromnie, ale zdrowo: kasza gryczana z cebulką i czerwoną fasolą, brokuł i buraczki.


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
05/05/2010 10:31 pm  

Sublime-chętnie skoczę do Ciebie na obiad 😉

A zapraszam, zapraszam 🙂 Dzisiaj to tak jakoś spontanicznie wyszło- zmiksowałam warzywka co miałam w lodówce i na patelnię, ale następnym razem dam znać z góry jak będę planować coś konkretnego 😉


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
05/05/2010 11:04 pm  

A jak robicie te falafle? Podejrzewam, że ciecierzycy, ale co z resztą składników i samą produkcją?
.

Jeszcze nigdy nie robiliśmy...jedliśmy w Złotym Ośle- bardzo smaczne były ( z ciecierzycy w sosie pomidorowym) 😛
co do Jankesa...może zajrzy do wątku i spełni zachciankę ciężarnej żony 😉

Sublime: tak się zastanawiam czy my czasami bezwiednie nie wpadamy na siebie w Osiołku 😉 pozdrawiam

[edytowane 5/5/2010 przez JAGA]


OdpowiedzCytat
JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
05/05/2010 11:06 pm  

Jankes? Słynny w całej Polsce fan fasolki po bretońsku? 😉

[b]rubio[/b] połechtałaś moje ego i aż mnie na fasolkę nabrała ochota 😛 a co do falafli-kto wie, może zrobię i zdam relację 😀


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
05/05/2010 11:11 pm  

Jak tu zdrowo, smacznie i warzywnie... trzeba to przerwać.

U mnie na obiad wafle ryżowe z margaryną, herbatniki i kawa. Ach, ta eksplozja witamin.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
05/05/2010 11:12 pm  

A u mnie banalne razowe spaghetti z sosem pieczarkowym...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
06/05/2010 12:21 am  

Sublime: tak się zastanawiam czy my czasami bezwiednie nie wpadamy na siebie w Osiołku 😉

A wpadam czasami, wpadam 😀 musimy się kiedyś koniecznie umówić:*


OdpowiedzCytat
Strona 142 / 280 Wstecz Następny
  
Praca