Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

zawód dietetyk a wegetarianizm  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
17/09/2006 2:39 pm  

Chciałabym zostac dietetykiem ale nie wiem jak to sie ma do bycia wege...nie wiem o tym zawodzie wystarczajaca duzo wiec moze cos byscie mi podpowiedzieli 🙂 ?zastanawiam sie naprzykład czy jako dietetyk wegetarianin bede musiala miec jakas styczność z miesem?W ogle prosze piszcie co tylko o tym wiecie 🙂 z góry dziękuje 🙂


OdpowiedzCytat
Aga94
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 28
17/09/2006 2:49 pm  

Wiesz myślę że będziesz musiała dużo wiedzieć o różnej żywności (nie tylko wegetariańskiej)
Będziesz musiała duuuużo wiedziec także o mięsie ...ale oczywiście nie musisz jeść tego mięcha.

Buziaczki i pozdrowienia :* :* :*

Aga #)


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
17/09/2006 3:01 pm  

szkoda 🙁 heh...bede musiala zalecac ludziom żarcie tego okropnego mięcha?może zastanowie sie nad zmiana zawodu, no chyba , ze bede mogla propagowac wegetarianski styl zycia i delikatnie narzucac go moim pocjetom 😉 😀


OdpowiedzCytat
Aga94
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 28
17/09/2006 3:11 pm  

Hej !!!
Myslę że możesz im to ładnie i składnie wytłumaczyć że to niezdrowe i że cholesterol wpływa na zdrowie 😛 Albo po prostu wyjątkowo upartym pacjentom zalecic produkty zastępcze tak zwane przeliczniki wartościowe:)
No i nie musisz w ogóle zmieniać zawodu skoro chcesz być dzietetykiem to nim zostaniesz i w ogóle nie zwracaj uwagi na to że musisz mieć zetknięcie z mięchem bo jokoś je z tamtad wywalisz i po kłopocie 🙂

Aga #)


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
17/09/2006 5:05 pm  

Znam jedną dziewczynę - wegetariankę, która teraz jest na 3 roku technologii żywności we Wrocławiu. Jeśli chcesz, mogę Cię z nią skontaktować.

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
Jery
 Jery
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 43
17/09/2006 8:28 pm  

Kammo, jestem ciekaw, jak wykładowcy podchodzą na takich studiach do wegetarianizmu... podejrzewam, że nawet taki profesor tytularny ma mniejsze pojęcie o wege niż paroletni wegetarianin 🙂


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
17/09/2006 10:54 pm  

moja siostra(nie wegetarianka) jest technologiem żywienia. Na studiach musiała uczyć się o wszystkich produktach, np o mięsie itd miała cały cykl wykładów. Dopiero później(nie wiem na którym roku..może po 3 latach-?)mogła sobie wybrac jeden dział-wybrała nabiał,a prace magisterską pisała o krowim i kozim mleku.
Pamiętam również, że wspominała też coś o krojeniu żab itp 😮

Ciekawa jestem czy można studiować tylko wegetariańską dietetykę(nie ucząc się w ogóle o mięsie,częściach jadalnych zabitego prosiaczka itd), w Polsce pewnie nie..ale za granicą,wiecie coś o tym?


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
17/09/2006 11:44 pm  

to okropne 😮 niemam zamiaru chodzic na wykłady o pokrojonych zwierzaczkach...ale bardzo mnie ciagnie do zawodu dietetyka.A czy taka wegetariańska dietetyka w ogle istnieje?Jesli tak to Jaga podnioslas mnie na duchu 😉


OdpowiedzCytat
Ave!
 Ave!
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 26
19/09/2006 2:35 pm  

Zostań dietetykiem.
Powinnaś poznać rozmaite sposoby odżywiania ludzi, ale zajmować się możesz wybranymi i akceptowanymi prze Ciebie.
Czy wiesz, jakie problemy mają "zwykli" djetyetycy z z ustalaniem odpowiedniej diety, stosownej przy różnych schorzeniach, w szpitalach czy sanatoriach?
Dietetycy wege są poszukiwani! Dobrze jest być dietetykiem wege 🙂
Można ludziom fachowo doradzać. Oni to uwielbiają 🙂

http://www.suprememastertv.com


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
20/09/2006 2:33 am  

Dietetyk...Hmm..niby wiem na czym polega ten zawód..ale możecie szczegółowo podać barziej..co robi się w tym zawodzie, bo nie iwem jak mamie wytłumaczyć..:D....Pzdr!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
lumo
 lumo
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 33
21/09/2006 6:02 pm  

Dietetyk...Hmm..niby wiem na czym polega ten zawód..ale możecie szczegółowo podać barziej..co robi się w tym zawodzie, bo nie iwem jak mamie wytłumaczyć..:D....Pzdr!

Nie żartuj, że nie wiesz...

Dietetyk dostosowuje codzienne potrawy do indywidualnych potrzeb.


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
21/09/2006 6:35 pm  

Qrde..nie mówię, ze nie wiem..wiem, ze to chodzi o komponowanie diety itp...ale jak to wygląda..no wiecie...siedzisz w gabinecie przychodzi starsza pani..mówi, że m acukrzycę,a Ty jej dietkę komponujesz, czy jak..:D??Wiesz lumo..napisałąm, żeby bardziej szczegółowo to opisać:D...Nie czytasz uważnie..:D
Pzdr!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
21/09/2006 8:24 pm  

Przeprowadzasz wywiad, z uwzględnieniem nawyków żywieniowych, schorzeń, trybu życia, i do tego dostosowujesz dietę. Dal każdego indywidualnie powinno się dobierać zarówno skład, jak i pory i ilość posiłków.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
eunica
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 42
05/10/2006 1:14 am  

hehehe :)ja w tym roku poszłam do lo i już podjełam decyzje że ide na studia związane z dietetyką 🙂 to chyba jedyna rzecz która mnie intersuje 🙂 od 5 lat jestem wegetarianką :), tylko narazie nie moge powiedziec żebym się dobrze odrzywiała, ale to bardziej wynika z mojej psychiki , albo nie jem nic , albo jem tyle że ... ulala 😛 i sie mi waga zmienia nawet do 15 kg :(( i tak juz prawie dwa lata ...


OdpowiedzCytat
kazamuko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 630
05/10/2006 3:11 am  

Bardzo potrzebny zawód, szukam dietetyka wegetariana dla mojej córki, chcę sprawdzić czy cśs by mi zalecil czego nie stosuję

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca