Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

przechodzenie na weganizm ????  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

alias
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 108
24/11/2006 6:36 pm  

juz prawie zrezygnowalem z przetworow mlecznych

i pytanie:
1. skad wziac bakterie ktore sa w jogurtach, maslankach itd niezbedne dla prawidlowego funkcjonowania jelit
2. jakies bogate zrodlo Ca i wit ADEK

a jajka kupuje od kur z chowu sciolkowego, maja cyfre 2 na skorupce na poczatku numeru serii

gdzie mozna dostac jakies jajka z cyferka 1 lub 0 ?????????????????

zesraj sie a nie daj sie


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/11/2006 7:45 pm  

Co do barkterii, dobra jest kiszona kapusta. Bogate źródło wapnia (więcej niż w mleku) to sezam, a także warzywa, np. brokuły. Witamina A najlepsza jest w marchewce. A dokładniej prowitamina - dlatego trzeba dodać odrobinę tłuszczu, żeby ją przyswoić. Ale na pewno ktoś Ci tu udzieli bardziej treściwych informacji 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
24/11/2006 8:01 pm  

A ja jestem weganką. Muszę Ci powiedzieć że to wspaniała sprawa 😀 jesteś całkowicie wyzwolona 😀 nie czuję się już tak bardzo winna cierpienia zwierząt...:) i to jest w tym wszystkim najfajniejsze 🙂
Ja tam biorę plussza z magnezem, wit B2 i B12 😀


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
24/11/2006 9:22 pm  

Też nie jem nabiału...
jeśłi chodzi o wapń:jadam mielony sezam,groszek,kukurydza,soczewica-i inne warzywa też mają sporo wapnia.Ostatnio dodaję tez do płatków mleko sojowe wzbogacane wapniem,poza tym wody mineralne też zawierają Ca+.
Co do wit A-jem codziennie marchewkę,a do tego np kilka kropel oleju albo orzechy-żeby witamina rozpuściła się w tłuszczu.
Oprócz tego dużo owoców,warzyw,jak mi nudno podjadam rodzynki,daktyle...
A B12 suplementuję w postaci wodnego roztworu.


OdpowiedzCytat
mell
 mell
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 24
24/11/2006 10:42 pm  

Mam pytanie do Alias - o co chodzi z tymi jajkami (z numerami serii)?


OdpowiedzCytat
alias
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 108
24/11/2006 11:29 pm  

Mam pytanie do Alias - o co chodzi z tymi jajkami (z numerami serii)?

znalazlem to kiedys wsrod tutejszych linkow, trzeba patrzyc na ciag liczb wybitych na jajku i kupowac jesli sie zaczyna od 0 lub 1 lub 2 bo wtedy kury zyja w dobrych warunkach
numer 3 oznacza ze sa to kury z fermy przemyslowej gdzie zyje po piec ptakow w malej klatce, potem je morduja na mieso, ot taka machina smierci i cierpienia

ja znalazlem jajka znumerem 2 , nazywja sie " luksusowe" i kosztuja jakas 1 zl na paczce wiecej od innych

najlepsze sa ja jajka z zero na poczatku

hmm, pewnie na jarmarku/bazarze maja jajka od kur biegajacych sobie luzem po podworku ale w warszawie o takie trudno :/

mleko od krowy ktorej sie zyje dobrze tez wydaje mi sie etyczne, ale skad takie wziac , eh, minusy zycia w wielkim miescie

[edytowane 24/11/2006 od alias]

zesraj sie a nie daj sie


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/11/2006 12:39 pm  

Ja jeszcze nie spotkałam jajek o i 1, rzadko 2, a zazwyczaj 3.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
25/11/2006 12:51 pm  

Alias, jeżeli chodzi o W-wę to "zerówki" widziałem w sklepie Żółty Cesarz.
[url] http://www.wegetarianski.pl/cesarz/index.html[/url]
Oczywiście są droższe od sklepowych "trójek". Kosztują około 6 zł / 10 szt.

[edytowane 25/11/2006 od Admin]

Wege Studio


OdpowiedzCytat
JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
25/11/2006 7:12 pm  

U nas w Katowicach prawie wszystkie jajka sa z 3 na poczatku 🙁
Jedynie w Skarbku zanlezlismy 2, ale za to za 5,89 (jak wynika z powyzszego postu za ta cene powinny byc zerowki :casstet: )


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
25/11/2006 9:12 pm  

Dobre źródła wapnia (w mg/100g):
tofu (500), suszone figi (300), migdały (230), orzechy laskowe (225), pistacje (130), słonacznik (100), natka (200), jarmuz (155), cieciorka (110), brokuł (113), pokrzywa (190), amarantus (214)

...i tak mozna by wymieniać, wapń jest w wielu produktach roślinnych, kaszach, orzechach; i bzdura jest że trzeba pic to pół litra mleka, człowiek tego nie potrzebuje, nie jest cielakiem- wręcz przeciwnie, mleko nam szkodzi.

Witaminę A zawieraja np jajka, a prowitaminę- warzywa żółte (marchew, dynia) i zielone (szpinak, brokuł), z owoców sporo mają morele.

Prowitamine D- ergosterol- zawieraja grzyby (także zwykłe pieczarki); pod wpływem słońca przechodzi we właściwą wit D. Poza tym inna forma prowitaminy D tworzy sie w organizmie w wątrobie (z przemian cholesterolu) i tez jest przez promienie UV przeksztasłcana do czynnej postaci- D3.

źródła wit E: kiełki pszenicy, oleje roślinne, orzechy, migdały, brokuły, pestki dyni, słonecznik

Wit K jest wytwarzana przez bakterie jelitowe, poza tym dostarczana z pokarmem takim jak: jarmuż, szpinak, rukiew wodna, brokuły, kapusta, sałata, groch.

Co do jajek 2: owszem kury nie siedza w klatkach, natomiast ich zywienie raczej nie odbiega od tego dla kur bateryjnych; tak samo mamy więc jajk od kur faszerowanych hormonami, lekami, antybiotykami, stymulatorami nieśności etc :casstet:


OdpowiedzCytat
Scansenmuseum
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 107
29/10/2012 1:38 pm  

Witam ! Mam pytanie, co do negatywnych objawów przechodzenia na weganizm. Moja mama obecnie od paru dni (wszystkożerna) przeszła na dietę wegańską . Niestety, pewnie jest to jej zmiana krótkotrwała. Ja sama jestem weganką od 3 lat, ale nie miałam żadnych negatywnych objawów przy przechodzeniu, zrobiłam to z dnia na dzień, tyle że wcześniej byłam 10 ;at wegetarianką. Mimo, że przyznam się że niezbyt wierzę w silną motywację mojej mamy, to pragnęłabym żeby później nie rozpowiadała swoim koleżankom, jak to źle się czuła na tej diecie wegańskiej 😉 .Czy wiecie, jak zniwelować negatywne objawy ? Co powinna jeść ? Czytałam coś o kiszonkach, czy faktycznie one mogą złagodzić te dziwne stany ?


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
29/10/2012 1:44 pm  

No ale jakie objawy?

Jeśli ktoś przez kilkadziesiąt lat jadł mięso to nie jestem przekonany co do tego, że powinien od razu przerzucać się na weganizm.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Scansenmuseum
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 107
29/10/2012 1:56 pm  

Czytałam o tym . Niestety, nie znam takich przypadków z autopsji, które by potwierdzały że jest to możliwe..
Dzwoniła mi, że ogólnie cieszy się bo schudła aż 3 kg od czwartku (co wydaje mi się jednak lekką przesadą), ale momentami boi się że zemdleje, bo trochę jakby słabo się czuje. Nie wiem, czy to jest kwestia psychiki, czy ogólnie mało je nawet owoców i warzyw teraz. Muszę wszystko dokładnie się dowiedzieć, gdy tylko dzisiaj się z nią zobaczę. Wydaje mi się, że tak czy siak to do 2 -óch tygodni powinna poczuć się lepiej ( skoro widać wtedy efekty zdrowotne tej diety), o czym mowa jest w wykładzie dr. Gregera http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=InjHCKmpBpo .


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
29/10/2012 2:07 pm  

Hmmm, może powinna jeść więcej strączkowych? Organizm może buntować się przeciwko małym dawkom, zwłaszcza w pierwszym okresie, skoro przyzwyczajony jest do wysokich dawek.

Nie sądzę jednak, żeby po paru dniach można było zemdleć.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Scansenmuseum
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 107
29/10/2012 6:47 pm  

Też tak pomyślałam. No nic, zobaczymy. Jak na razie zaleciłam jej, aby sobie kupiła kapustę kiszoną. http://jejzdrowie.pl/kiszonki-dlaczego-sa-zdrowe


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca