Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

jak to w koncu jest?  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Francine
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 30
04/11/2005 5:17 pm  

Jeśli ktoś chce zostać prawdziwym wegetarianinem, to powinien zrezygnować nietylko z mięs i wędlin, ale i ryb, produktów zawierajacą żelatynę wieprzową lub wołową, z żółtego sera, bo może zawierać podpuszczki cielęce, a w chrupkach i innych niezdrowych produktach mogą być E-120, E-327, E-330, E335, które pochodzą z ekstraktów mięsnych i suszonych sardynek, a także z zup gotowanych na mięsie.
Jako ,,doświadczona'' wegetarianka znam się co nieco na tym.
I zrezygnowałam z tego wszystkiego, a i tak mam co jeść.

Franciszka R.


OdpowiedzCytat
Wege-Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 105
05/11/2005 4:46 pm  

Jeśli ktoś chce zostać prawdziwym wegetarianinem, to powinien zrezygnować nietylko z mięs i wędlin, ale i ryb, produktów zawierajacą żelatynę wieprzową lub wołową, z żółtego sera, bo może zawierać podpuszczki cielęce, a w chrupkach i innych niezdrowych produktach mogą być E-120, E-327, E-330, E335, które pochodzą z ekstraktów mięsnych i suszonych sardynek, a także z zup gotowanych na mięsie.

Ja odkąd rzuciłam mięso, rzuciłam również ryby, smalec (bo on nie jest wegetariański, prawda?) i zupy gotowane na mięsie. Niedługo potem zrezygnowałam też z żelatyny (wiedziałam, że nie jest wege, ale zapomniałam, iż znajduje się ona w galaretkch, które uwielbiałam :D) i żóltego sera (innych serów też już nie jem, najwyżej biały raz na pół roku, on chyba jest wegetarianski?), a owoców morza nigdy nie lubiłam (dawno temu przypadkiem zjadłam kawałek ośmiornicy - był tak obrzylidliwy, zę postanowiłam nigdy nawet nie próbowac żadnych krewetek, małż, langust itp. :D) Batoników, chipsów, cukierków itd. nie jem, bo są niezdrowe, lecz domowe ciasta owszem, bo nie jestem w stanie z nich zrezygnować. Natomiast od dzisiaj zaczynam bacznie się przyglądać wszystkim dodatkom E i innym substancjom dodawanym do żywności. 🙂


OdpowiedzCytat
bluegirl
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 3
06/11/2005 11:20 am  

A przy okazji mi pomogliście... Miałam podobne pytania 😛


OdpowiedzCytat
Trop
 Trop
rozmówca
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 73
06/11/2005 5:15 pm  

również wątek o zupkach instant mówi o tych ukrytych niewegetariańskich składnikach niektórych produktów - patrz np. (o zgrozo!) kostka warzywna i grzybowa Knorra!

link: http://wegetarianie.pl/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=89


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
08/12/2005 3:50 pm  

Weroniko, guma guar to inaczej E412, jest wegetarianska, a w sumie to weganska tez. stosuje sie ja jako zagestnik, stabilizator, do wielu , wielu rzeczy, chociazby do roznych past, sosow, glalaretek (tych akurat i tak nie jemy ), majonezow (jak juz zdazylas sie przekonac 😉 ) etc. Otrzymywana jest z bielma nasion drzewa Cyamopsis tetragonolobus L. rosnącego w Indiach i Pakistanie. Teoretycznie jej zdrowotnosc nie jest znana, ale za jakis czas moze sie okazac, ze jest niezdrowa, wiec radzila bym uwazac.

Poza tym ostrzegam przed E627 i E631, sa to guanylan sodu i inozynian sodu - nie sa wegetarianskie - otrzymuje sie je z suszonego miesa, lub sardynek, a sa obecne w prawie wszystkich zupkach w proszku, kostkach - nawet tych warzywnych!!!!!!! 😡 z reszta kiedys juz gdzies ktos o tym pisal na wegetarianie.pl

pozdrawiam Piotrku, zycze wytrwalosci i racjonalnego, zdrowego odzywiania sie :red:

aha, pisala o tym osoba nade mna 😀 alez ja jestem bystra 😛 pozrawiam wszystkich, a w szczegolnosci przedmowce/czynie (nie widac plci po nicku, wybacz 😛 )

[edytowane 28/6/2006 od euridice]

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
Wege-Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 105
10/12/2005 8:14 pm  

pozdrawiam Piotrku, zycze wytrwalosci i racjonalnego, zdrowego odzywiania sie

Jak już zapewne zauważyliście, Piotrek nie pisze już nic na tym forum. Myślę, że to dlatego, bo nie jest już wegetarianinem. Rozmawiałam z nim na gg jakiś czas temu i powedział, że dostał anemii, dlaatego mama kazała mu znowu zacząć jeść mięso, bo stwierdziła ona, że jeśli tego nie zrobi to cały czas będzie chory, aż w koncu umrze... 🙁


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
11/12/2005 7:20 am  

Jak już zapewne zauważyliście, Piotrek nie pisze już nic na tym forum. Myślę, że to dlatego, bo nie jest już wegetarianinem. Rozmawiałam z nim na gg jakiś czas temu i powedział, że dostał anemii, dlaatego mama kazała mu znowu zacząć jeść mięso, bo stwierdziła ona, że jeśli tego nie zrobi to cały czas będzie chory, aż w koncu umrze... 🙁

Bo pewnie jego mama nie wie o witaminie B12 i o omega-3. Jedzenie mięsa nie pomoże w anemii jak znam życie. Podstawowa sprawa to woda, kto pije wodę kranową wcześnie czy późnie j niech się nie zdziwi, że zdrówko szwankuje.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Trop
 Trop
rozmówca
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 73
11/12/2005 12:35 pm  

euridice:

aha, pisala o tym osoba nade mna 😀 alez ja jestem bystra 😛 pozrawiam wszystkich, a w szczegolnosci przedmowce/czynie (nie widac plci po nicku, wybacz 😛 )

płeć żeńska, pozdrawiam 😉

(kurcze nie umiem zrobić takiego cyatu, żeby bylo widać, kto jest autorem, hmm)

[edytowane 11/12/2005 od Trop]

[edytowane 11/12/2005 od Trop]

[edytowane 11/12/2005 od Trop]


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
16/12/2005 11:37 pm  

milo mi Trop, pozdrawiam rowniez 🙂

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
Kama
 Kama
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 19
02/01/2006 1:03 am  

co do lodow to w niektorych lodach z automatu kreconych czy amerykanskich roznie je nazywaja jest maczka rybnia... 😮


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca