Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 10 / 280 Wstecz Następny
  RSS

vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
06/04/2008 6:28 pm  

Wczoraj mnóstwo owoców i warzyw, kiełki - o takiego czegoś było mi trzeba, bomba witaminowa, prawie witarianizm 🙂
Dzisiaj to samo plus placki ziemniaczane, jednak nie dam rady wytrzymać bez przetworzonego jedzenia


OdpowiedzCytat
azizan
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 118
06/04/2008 9:21 pm  

cebulka, zielona fasolka, soja, pomidor, pieczarki i biała fasolka, do tego przecier, i przyprawy:) coś ala gulasz, ale całkiem smaczne 🙂

Ludzie nie mają czasu. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie.


OdpowiedzCytat
DarkLady
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 11
07/04/2008 3:46 pm  

Ja dzis jadlam kanapeczki z pomidorkiem, zolta papryka, rzodkiewka i serem. Potem jeszcze zupke chinska z sosem z papryczek chili i sosem sojowym.
Na obiad zrobie zupe kalafiorowa i pewnie zapiekanke z makaronu:) 😉

Gina


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
07/04/2008 5:48 pm  

Na obiad solanka (to już) i makaron z sosem prawdopodobnie pomidorowym (to dopiero będzie) 😉


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
08/04/2008 1:47 pm  

Katrinko a co to jest solanka, przesolona zupa ? 🙂

Ja dzisiaj obiadu chyba nie zjem. Mam ważną pracę do wykonania, która zajmie mi dzisiaj cały dzień. A może jeszcze zdążę zrobić sobie jakiś prosty obiad.
No to na razie cześć! Wpadnę do Was wieczorem. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
08/04/2008 7:25 pm  

Ja dziś mam resztę wczorajszej jarzynowej, a potem zrobię pikantny gulassszz a'la meksykanski (z kostką sojową i czerwoną fasolą w rolach głównych). I pochowam przed mężem słodycze (on nadużywa, ja- nie używam wcale).
Velvet! Chyba się do ciebie zapiszę na jakieś seminarium gotowaniowe, bo jak tylko czytam co masz na obiad dostaję ślinotoku... Podobnie mam przy Jadze...


OdpowiedzCytat
AMELIA888
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 22
08/04/2008 8:57 pm  

Wczoraj na obiad miałam zupę brokułowo-kalafiorową z zielonym groszkiem, a dziś buraczkową z zieloną fasolą +zielona herbata z opuncją figową.

Wszystkim życzę smacznego tygodnia:)


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
09/04/2008 12:18 am  

Jaszynowa ciągle pyszna. Zaraz ide gotowac gulasz (na szczescie oboje mamy jutro wolne wiec moge pichcic do północy). Czy ktoś ma jakiś fajny przepis na kotlety z kaszy gryczanej? (bez jajek- jestem lakto-wege)


OdpowiedzCytat
azizan
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 118
09/04/2008 12:28 am  

obiad enchilades z grzybkami i sosem pomidorowym, a na kolacje groszek z marchewka 🙂

Ludzie nie mają czasu. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
09/04/2008 1:49 am  

obiad enchilades z grzybkami
__________________________________________________________
azizan , co to za potrawa ? Czy możesz dokładniej opisać ?

Stanisław , co do zupy solanki , to coś mi się ona kojarzy z kartoflanką, ale nie wiem na pewno.
🙂
U mnie na obiad były kotleciki z kalafiora , ziemniaki i surówka z kapusty pekińskiej z warzywami tartymi. 🙂


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
09/04/2008 1:51 am  

na sniadanie risotto (cebula, papryka, cukinia, groszek, kukurydza do tego ryz z koncentratetem pomidorowym i bazylia)

na obiad naleśniki

w miedzyczasie orzechy , kiwi


OdpowiedzCytat
azizan
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 118
09/04/2008 2:08 am  

enchilades : jest to danie meksykańskie, tortilla ( robie sama), faszerowana ,ja dałam pieczarki z cebulka , (chyba taki jest oryginalny przepis). generalnie daje się też do środka ser (ale ja go nie jem 🙂 )no i to można na wierzch posypać jeszcze raz serem i podpiec w piekarniku (ja podpiekam na patelni- bez sera).

podaje się z surówkami, i polane sosem:
sojowym, grzybowym albo pikantnym pomidorowym

pycha 😛

Ludzie nie mają czasu. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
09/04/2008 2:10 am  

Stanisław , co do zupy solanki , to coś mi się ona kojarzy z kartoflanką, ale nie wiem na pewno.
🙂

Ayna a może to jest kartoflanka dobrze posolona bo przecież sól nadaje dobry smak każdej potrawie ? :red:

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
09/04/2008 3:14 am  

Ayna a może to jest kartoflanka dobrze posolona bo przecież sól nadaje dobry smak każdej potrawie ? :red:

🙂 Sól na pewno była dodana, jak wszędzie , to pewnie jakaś zupa po rosyjsku nie znam składników, poczekajmy katrinko nam wyjaśni.

🙂 azizan ! Dzięki za przepis , na pewno wypróbuję , lubię eksperymentować w kuchni. Ja też bez sera ( na szczęście nie jem ). :red:


OdpowiedzCytat
velvet
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 257
09/04/2008 7:39 pm  

Witajcie. U mnie ostatnio obiad po przysłowiowych łebkach, czyli to co w lodówce na szybko ląduje na talerz. Remonty ciąg dalszy... Wykończę się na własne życzenie.

PS. Stanisław dlaczego ten kociak ma takie duże uszy?! dopiero teraz zauwazyłam

velvet


OdpowiedzCytat
Strona 10 / 280 Wstecz Następny
  
Praca