Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 16 / 280 Wstecz Następny
  RSS

karolka_ma
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 39
25/04/2008 10:22 pm  

kasza jaglana i surówka: awokado+ ogórek zielony+ sałata lodowa+ koperek+ oliwa 🙂


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
27/04/2008 11:34 pm  

Dziś znowu byliśmy u znajomej na obiedzie (taka starsza pani, zwiedziła chyba pół świata i zna kuchnie różnych krajów). Jedliśmy: pieczony pasztet z czerwonej soczewicy, pora i rozmaitych przypraw, posypany tartym serem- przepyszny!, duszone w białym winie grzyby z białą pietruszką, porem, zieloną cebulką 😉 i jakimiś płatkami, oliwą, do tego prosta surówka z sałaty, ogórka, pomidora i cebulki (zielonej, oczywiście 😛 ), a na deser świeży ananas. Wszystko maksymalnie proste i pyszne.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
27/04/2008 11:43 pm  

to musi być fascynujące przeżycie obiad z taką osóbką, a do tego poezja dla podniebienia-mniam.
Nie jadłam dziś konkretnego obiadu, nie chciało mi się gotować->kanapki z pastą z zielonej soczewicy, rzeżuchą, zieloną cebulą, musztardą i sałatą
Wczoraj jedliśmy ze znajomymi obiad w "Momo" w Krakowie i... wolę "Złotego Osła" - smaczniejsze jedzonko i o wiele większe porcje, a ceny niewygórowane 😎 Choć ogromnym plusem w "Momo" jest fakt, że prawie wszystko mają tam vegan( w Ośle czasami tylko jedną potrawę) i dobre ciacha (zachwalał je mięsożerny kolega)


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
28/04/2008 12:12 am  

Och Rubia , fajnie mieć taka znajomą !

Ja smażyłam dziś placki ziemniaczane. Do tego surówka z kapusty pekińskiej ,pora, selera,papryki kukurydzy , marchewki. Polałam ją sosem sałatkowym firmy KOTANYI ( z torebki ). Polecam ten sos . Jest bezpieczny, bez żadnych niespodzianek ze wzmacniaczami smaku itp


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
28/04/2008 12:18 am  

Obiad to jedno, Dziewczyny, ale dodatkową, niemałą atrakcją jest oglądanie z "Babcią" zdjęć i słuchanie opowieści z Afryki i z Azji...Już sama nie wiem co lepsze 🙂


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
28/04/2008 12:31 am  

Obiad to jedno, Dziewczyny, ale dodatkową, niemałą atrakcją jest oglądanie z "Babcią" zdjęć i słuchanie opowieści z Afryki i z Azji...Już sama nie wiem co lepsze 🙂

Domyślam się,że to bardzo pożyteczna wizyta ,można się wiele dowiedzieć . Czy w rewanżu też czasem zapraszacie tę panią na obiad ? 🙂


OdpowiedzCytat
Milunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 305
28/04/2008 2:14 am  

Dziś ryż curry z warzywami, bambusem i chińskimi grzybami 🙂

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.


OdpowiedzCytat
Kokoro
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
28/04/2008 2:17 am  

Szpinak z brokułami, świeżym ogórkiem i kukurydzą (wszystko podduszone ) 🙂


OdpowiedzCytat
velvet
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 257
28/04/2008 6:12 pm  

Rozpoczęłam dziś sezon na CUKINIE!
🙂 Pozdrawiam

velvet


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
29/04/2008 12:23 am  

U mnie sezon na cukinie nie zacznie się nigdy- kilka razy próbowałam się przemóc, ale nic z tego, moje podniebienie się buntuje i tyle. 😉

Dziś na obiad były warzywa na patelnię(mrożonka) - na upichcenie 'normalnego' obiadu będzie czas w niedzielę.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Milunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 305
29/04/2008 1:49 am  

Zupa ziemniaczana na bulionie grzybowym z dużą ilością koperku 🙂

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.


OdpowiedzCytat
azizan
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 118
30/04/2008 2:18 am  

świeży szpinak, boczniaki i trochę kostki sojowej dla urozmaicenia , bo rzadko ją jadam...

uhhhh uwielbiam szpinak 😀

Ludzie nie mają czasu. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie.


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
01/05/2008 1:26 am  

Domyślam się,że to bardzo pożyteczna wizyta ,można się wiele dowiedzieć . Czy w rewanżu też czasem zapraszacie tę panią na obiad ? 🙂

Na razie nie było takiej możliwości- mieszkamy w wynajętym domku i z różnych względów, także remontowych, byłoby ciężko. Mamy jednak w planie zaproszenie "Babci", jak już się wszystko w domu unormuje, tylko pojawia się w związku z tym problem: czym jej zaimponować po tych wszystkich pysznościach? Lub choćby: Co smacznego ugotować? Czy ma ktoś może pomysł na jakąś miłą dla podniebienia, niebanalną i niezbyt skomplikowaną potrawę?

P.S. Ja dziś obiadu nie gotowałam- strajk. Zadowoliłam się sałatkami 😎

[edytowane 30/4/2008 przez rubia]


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
01/05/2008 2:32 am  

Ziemniaczki z mrożonką warzywną. 😛
Velvet mogłabyś zmienić ten swój avatar bo aż litość bierze jak patrzę na tą smutną dziewczynę. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
velvet
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 257
04/05/2008 2:04 am  

Stanisław nie mogę zmienić.
Na obiad dziś dostałam doła. Ludzie twierdzą, że odżywiam się tylko kapusta i sałatą.

Stanisław nie dość że ten kot ma przeraźliwie długie uszy to jeszcze ma wytrzeszcz oczu czy majacze już??

[edytowane 3/5/2008 przez velvet]

velvet


OdpowiedzCytat
Strona 16 / 280 Wstecz Następny
  
Praca