Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 161 / 280 Wstecz Następny
  RSS

sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
30/08/2010 9:26 pm  

Hmm...ja się pewnie będę dziś stołować poza domem...Znając życie to jakaś pizza vegetariana bo cóż innego można wykombinować 😀


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
30/08/2010 9:40 pm  

Alu saag. Znowu. Niestety, nie było świeżego szpinaku więc musiałam wykorzystać "deskę". Do popicia kiszony barszczyk własnej roboty 😀


OdpowiedzCytat
DaveDorian
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 228
30/08/2010 10:25 pm  

Brązowy ryż z warzywami (cukinia,pieczarki, cebula) + odrobina oliwy z oliwek. Pycha! 🙂

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
30/08/2010 10:29 pm  

Alu saag.

A cóż to?
Dziś szpinak z makaronem razowym 😉 zauważyłam, że u mnie w domu kupuje się go już na kilogramy 😉


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
30/08/2010 10:53 pm  

Alu saag.

A cóż to?

Bella, to taka indyjska pyszność: alu oznacza ziemniaki, a saag- szpinak. Wrzucasz na rozgrzany olej pokrojone w kostkę ziemniaki i rozdrobniony szpinak, z podduszoną cebulką i ząbkiem czosnku, a przede wszystkim z masalą (imbir, kumin, curry, kolendra, kurkuma). Dusisz pod przykryciem, podlewając od czasu do czasu wodą, żeby warzywa były mokre. Dodajesz pomidora lub trochę przecieru (odrobinkę!!), opcjonalnie posiekane chili- i masz! 😎


OdpowiedzCytat
animal_lover
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 29
30/08/2010 11:48 pm  

Tofu z pieczarkami
- jutro sushi wegetarianskie 🙂


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
30/08/2010 11:51 pm  

rubio...aż się zaśliniłam: uwielbiam szpinak z czosnkiem i ziemniaki również, ale nie próbowałam jeszcze nigdy (a przynajmniej moje kubki smakowe nie pamiętają takiej sytuacji) połączenia tych składników. Zapamiętam sobie przepis na przyszłość- bo jutro obiad najprawdopodobniej w Osiołku, a pojutrze fasolka po bretońsku (takie plany mój mąż poczynił 😉 )

Co do Momo- jadłam w nim raz i nie mam ochoty na więcej. Nie jestem zwolenniczką dużej ilości soli i pikantnych przypraw, ale tamten obiad wspominam jako mdły w smaku, nie zaszokował mnie różnorodnością warzyw, strączków itd, a do tego porcje były śmiesznie małe jak dla spragnionych turystów. Wolę Osła 😛


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
31/08/2010 1:07 am  

[b]rubio [/b] jesli będę miała jutro siłę po całodziennym bieganiu po mieście to zrobię sobie alu saag na obiad bo wygląda na to, że to pyszne danie 😀


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
31/08/2010 2:54 am  

Jagunia, Bella, tylko proszę: nie ciskajcie później we mnie gromami, bo smrodek jest specyficzny 😀 Ja tam alu saag uwielbiam 🙂
http://www.wielkiezarcie.com/recipe42213.html
(wersji tej potrawy jest tyle, ile wersji np. sałatki ziemniaczanej. Wymieszałam różne przepisy, ten jest najbardziej zbliżony do mojego, ale daję znacznie mniej pomidorówi czosnku. Reszta przypraw wg gustu.

[edytowane 30/8/2010 przez rubia]


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
31/08/2010 3:55 am  

Ja dzisiaj zrobiłam moją specjalność, czyli mega duże pierogi razowe ( bez jajek jak zwykle , gdyż takie są lepsze ). Tym razem z nadzieniem grochowym. Część zamroziłam. Do tego zjadłam jeszcze brokuła i smażoną cukinię.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
31/08/2010 8:26 pm  

ziemniaki, mizeria, kotlety z soczewicy czerwonej.


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
31/08/2010 8:29 pm  

a zwyczajnie dziś: soczewica z warzywami i pieczywo.
Za to jutro w planach ryż brązowy z jabłkiem i cynamonem 🙂


OdpowiedzCytat
Chihuahua
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 43
31/08/2010 9:03 pm  

Naleśniki ze szpinakiem własnego pomysłu:
Farsz: Rozmroziłam dwie paczki szpinaku, dodałam 4 ząbki czosnku + takiego granulowanego trochę, pokroiłam w kostkę jedną papryczkę chilli, dodałam kiełki rzodkiewki, odrobinęsera feta, sól, wszystko to dusiłam bez dodatku tłuszczu.

[img]http://pergamano.pl/przedszkole-bea/obrazysg/logo/motyl.gif[/img]


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
31/08/2010 10:50 pm  

Naleśniki ze szpinakiem

Widzę, że ostatnio wszyscy jedzą szpinak. Łącznie ze mną 🙂

Dziś reszta wczorajszego alu. Dodałam trochę więcej świeżego chili i wyszło super 😉


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
01/09/2010 6:39 pm  

Narobiłyście mi ochotę na szpinak, którego już dawno nie jadłam 😉
A u mnie dzisiaj banalnie i prosto będzie - kasza jaglana ugotowana wczoraj podduszona z pomidorem i cebulą, do tego moc ziół, świeży ogórek i marchewka na parze. Posypie się to wszystko ziarnami, migdałami i będzie super obiad 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Strona 161 / 280 Wstecz Następny
  
Praca