Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 197 / 280 Wstecz Następny
  RSS

Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
30/12/2010 1:35 pm  

a u mnie będzie spagetii cebulowe// ostatnio strasznie nie chce mi się gotować i mam lenia! ; p


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
30/12/2010 1:47 pm  

Hmm a może podasz przepis? Bo cebulę kocham i mam jej w domu aż za dużo 😉


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
30/12/2010 3:31 pm  

Ja sie też przychylam do prośby o przepis na spaghetti cebulowe 😛
U mnie dzisiaj zupa zielona: pory, seler naciowy, groszek, czosnek, ziemniaki, szczypiorek, wegeta

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
30/12/2010 8:30 pm  

A ja dzisiaj jadłam szpinak z pieczarkami+por+duża ilość ziół+szczypta imbiru podane z makaronem orkiszowym a do tego surówka z czerwonej kapusty.
Jutro planuję fritatę na ciepło.
http://www.smakimprezy.pl/2008/02/01/fritata-lub-jak-kto-woli-frittata-wersja-obiadowa-lunchowa-i-imprezowa-bo-koreczkowa/ tylko, że tutaj brakuje przypraw. W moim wydaniu to pewnie będzie papryka, oregano, sól i pieprz.

[edytowane 30/12/2010 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
31/12/2010 10:39 am  

http://puszka.pl/przepis/3796-spaghetti_cebulowe_ze_smietana.html

jak zawsze puszka;) coraz częściej z niej korzystam i z innych stron już praktycznie nie. Jedyną zmianą jaką poczyniłam to dodałam pieczarki drobno pokrojone 🙂


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
31/12/2010 12:30 pm  

Wygląda apetycznie i na pewno super smakuje, tylko żeby nie ta śmietana i masło 🙁

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
31/12/2010 10:28 pm  

śmietanę oojętne jaką można dodac ja jadam to robię jestem laktoowo 😉


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
01/01/2011 3:58 am  

Wygląda apetycznie i na pewno super smakuje, tylko żeby nie ta śmietana i masło 🙁

Blueberry masło możesz sobie odpuścić, bo służy jako tłuszcz do smażenia. Zastąpisz z powodzeniem olejami - rzepakowym, słonecznikowym. Ze śmietaną gorzej bo wyjściem jest śmietana / jogurt sojowy, które mogą być trudno dostępne lub drogie (nie mam doświadczenia z produktami tego typu). Możesz poeksperymentować z mlekiem kokosowym (będzie inaczej smakowało mówię z góry, bo mleko koko ma mdławy smak, więc trzeba doprawić) lub zrobić sos soczewicowy. Też pyszne. Jutro (tzn. już dzisiaj tylko później 😉 ) właśnie będę coś takiego pichcił. Makaron z sosem soczewicowym, plus cebulka, papryka, jakieś przyprawy. Cud miód :D. Przepis jest u mnie na blogu: http://kuchniaww.blogspot.com/2009/12/makaron-z-sosem-soczewicowym.html (z tym że bez fasoli i jogurtu bo to stary przepis).

Jeszcze mi się taki pomysł narodził: mleko np. sojowe ze ze zmiksowanym surowym ziemniakiem, które trzeba zagotować lub już ugotowanym (ew. w większej ilości). Ziemniaki używa się do zagęszczania więc będzie taka "śmietana" ;). Powodzenia

[edytowane 1/1/2011 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
01/01/2011 4:54 pm  

a u mnie kotlety z soczewicy brązowej i ziemniaki 😉 mniam mniam dawno nie jadłam 🙂


OdpowiedzCytat
Paulina160587
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 181
01/01/2011 5:41 pm  

kasza jaglana + brokuł + sos: pomidory, zielone oliwki, mleczko kokosowe, 2 ząbki czosnku, przyprawy


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
02/01/2011 5:54 pm  

Wspólnymi siłami upichcone kotlety ryżowe z serem żółtym(+ podsmażona cebulka), a jako iż przyrządzały je czosnkożery, podane z sosem czosnkowym 🙂

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
02/01/2011 6:11 pm  

Babka ziemniaczana: http://puszka.pl/przepis/5673-babka_ziemniaczana_z_pieczarkami.html
tym razem wersja bez pieczarek, a sos pomidorowy (aczkolwiek z pieczarkowym jest lepsze moim zdaniem), do tego surówki.


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
03/01/2011 2:47 pm  

Dzięki bułek za wyczerpująca poradę 🙂
U mnie dziś makaron z sosem soczewicowym: soczewica czerowna, marchew, seler, por, cebula, czosnek, koncentrat pomidorowy, wegeta, natka pietruszki, a zagęszczone mączką kukurydzianą

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Paulina160587
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 181
04/01/2011 1:21 pm  

Od kilku dni planuję zjeść pycha zupkę soczewicową z pobliskiego Green Way'a, może to dziś, może to ten dzień, w którym zrealizuję swoje pragnienie zaspokajając przy tym swoją wielką potrzebę zjedzenia jej:P

PS. polecam warzywa na patelnię po grecku i po włosku (450 g) z Biedronki za niecałe 3 pln, w środku znajduje się saszetka z ziołami (jednak zawsze można przyprawić warzywka po swojemu, własnymi naturalnymi ziołami, własną nieograniczoną fantazyjną kompozycją).


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
04/01/2011 4:07 pm  

Smażone w bezjajecznej panierce pieczarki, brązowy ryż i surówka z czerwonej kapusty. Na deser jabłko i seler naciowy 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 197 / 280 Wstecz Następny
  
Praca