Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 231 / 280 Wstecz Następny
  RSS

marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
06/08/2011 7:22 pm  

Ziemniaki, kotlety z kapusty, fasolka szparagowa z bułką tartą, pomidory ze śmietaną : ))


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
06/08/2011 9:10 pm  

Obiad dwudaniowy 😛

Kotlety z cieciorki (czyli chyba falafel?) z surówką i frytkami (z ziemniaków ze skórą).
Zupa pomidorowa.
(A ponieważ zrobiłem do zupy śmietanę z płatków owsianych to jutro pewnie będą, oprócz zupy, kotlety owsiane w sezamie.)

[edytowane 6/8/2011 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
08/08/2011 10:17 pm  

Wczoraj fasolka szparagowa w sosie pomidorowym, kuskus.
Dziś jaglanka i kapusta duszona z pieprzem i sosem sojowym (+podsmażony a właściwie przypalony por:P)
W ramach surówek surowe warzywa do chrupania.


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
09/08/2011 4:25 pm  

U mnie też zapiekanka, ale z makaronu orkiszowego, cebuli, marchewki, szpinaku, pomidorów i ziół. Może dam na wierzch ser, a może nie 😛


OdpowiedzCytat
kazik84
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 161
10/08/2011 1:46 am  

Wczoraj - ziemniaku duszone z cukinią, cebulą, czosnkiem, pomidorem, papryką ostrą i sosem sojowym.

Dzisiaj - makaron z pesto i czosnkiem.


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
12/08/2011 1:07 pm  

przedwczoraj: kasza gryczana z brokułami i marchewką (+czosnek, zioła prowansalskie)
wczoraj: ryż też z brokułami i marchewką, z imbirem, sosem sojowym i majerankiem
dzisiaj kanapki, bo będę w drodze pksem w czasie obiadu (staram się jeść posiłki o stałych porach)

[edytowane 12/8/2011 od sunflower_ren]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
12/08/2011 1:12 pm  

Dziś będą samosy 😉

A wczoraj były ziemniaki, kalafior, grilowane "mięso" Robi (takie białko roślinne, ale nie sojowe, sprzedawane w różnej postaci), sos śmietanowo-ziołowy.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
13/08/2011 6:54 pm  

przedwczoraj bruschetta z pomidorami i czosnkiem, fasolka po bretońsku,groch z kapustą i grzybami.
wczoraj zupa gulaszowa,ryż z warzywami.
dziś zupa ministrone,kotlety sojowe,ziemniaki z koperkiem i czosnkiem,surówka z pekińskiej i ogórków z sosem koperkowym.


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
16/08/2011 8:44 pm  

kasza gryczana z olejem lnianym i czosnkiem, jarzynowa potrawka do kasz (uduszony burak, marchew, por,seler, pomidor i kukurydza posypane natka pietruszki), mizeria.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
16/08/2011 9:20 pm  

Ziemniaki, fasolka szparagowa i kalafior, pieczarki z zieloną soczewicą.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
16/08/2011 10:01 pm  

Nadziewane papryczki. Farsz: jajko, czerwona soczewica, jaglanka, starte pieczarki, cebulka, czosnek, garam masala, sól, pieprz.
edit:
zapomniałam o żółtym serze 😉

[edytowane 16/8/2011 od Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
16/08/2011 10:10 pm  

Makaron (brązowe spaghetti) z sosem: cebula, cebula czerwona, czosnek, papryka zielona, papryka czerwona, por, pieczarki, przyprawy (sól, pieprz, papryka, lubczyk, bazylia, oregano).
Plus sok z pomarańczy (dwóch).

(...) grilowane "mięso" Robi (takie białko roślinne, ale nie sojowe, sprzedawane w różnej postaci), (...)

[b]Lily[/b], możesz to rozwinąć?

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
16/08/2011 11:18 pm  

[b]eRZet [/b] [url] http://www.robi.cz/ [/url] - ale nie wiem, czy Ci się to na coś przyda, bo w Polsce tego chyba nie ma. Te, o których pisałam, to ovalky, w dziale polotovary. Nie wiem, z czego dokładnie to jest - piszą, że to białko roślinne, ale nie soja, nie zawiera białek zwierzęcych, tłuszczów, cholesterolu, glutaminianu ani konserwantów czy sztucznych barwników (w składzie są buraczki, co pewnie barwi na ten "mięsny" kolor).

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
17/08/2011 12:16 am  

makaron z jajkiem, bo miało być mega szybko (poza tym staram się zużyć jajka które kolega mi zostawił, bo nie chce wyrzucać)


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
17/08/2011 3:11 am  

Duży razowy pieróg ze szpinakiem z wczoraj, a do tego surówka z kiszonej kapusty, brokuł, cukinia i zasmażka z cebuli.
Jutro prawdopodobnie stołowanie się poza domem, czyli albo w Green Wayu albo w Ikei. Co do Ikei - czy jadł ktoś może tamtejsze naleśniki ze szpinakiem i serem?
Oznakowane są jako produkt ekologiczny. Nie wiem natomiast czy są wege (w większości restauracji naleśniki smaży się na smalcu).

[edytowane 16/8/2011 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Strona 231 / 280 Wstecz Następny
  
Praca