Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 44 / 280 Wstecz Następny
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/07/2008 9:12 pm  

Makaron pełnoziarnisty z cukinią, marchewką, brokułami i oliwą.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
25/07/2008 11:03 pm  

bób ;]


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
25/07/2008 11:54 pm  

Papryka faszerowana. Bardzo smaczna. 🙂
http://picasaweb.google.pl/michal.jac/Kuchnia/photo#5227010271097034082

Żadnego pieprzu, prawie żadnej soli - odrobinę do ryżu - w sumie niepotrzebnie.

[edytowane 25/7/2008 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
ashley_XD
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 69
26/07/2008 12:26 am  

u mnie dzisiaj zapikanka z pieczarek, ziemniaków i brokuł...mmm...pycha:D


OdpowiedzCytat
ugibugi
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
26/07/2008 12:30 am  

Co do tego nalesnika ze szpinakiem.
No to smaze normalnego nalesnika(ja akurat z maki razowej pszennej).
Farsz to szpinak mrozony Hortexu podduszony z maslem, czosnkiem, cebulka. Do tego dodaje ugotowana soczewice. Farsz wychodzi bardzo gesty. Nalesniki zawijam tak jak krokiety, wtedy sie wiecej farsz miesci 🙂 PYCHOTA!!!!!
Mozna sobie zrobic wiecej i zamrozic, po rozmrozeniu tak samo pyszne.
I naprawde pozywne 😛
Polecam!!!!!
To jedna z moich ulubionych potraw 😀

COME AS YOU ARE


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
26/07/2008 12:40 am  

Ja dziś miałam kotleciki z marchwi i cukini ,ryż i sosik słodko kwaśny do tego sałatka z pomidora i papryki zielonej

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
26/07/2008 1:00 am  

dzis skromnie ziemniaczki, ogorek, szcypiorek i po pol roku przerwy kotlety sojowe w panierce z otrebow i wiorkow kokosowych. Bardzo mnie zasycily, wiec zjadlam 3 z 4 widocznych na zdjeciu;) reszta na jutro). Aby panierka nie odpadala, polecam obtoczyc kotlet w srednio gestej zawiesinie z maki bialej i wody, a dopiero potem w panierce wlasciwej.

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
velvet
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 257
26/07/2008 2:53 am  

pomysł z naleśnikiem z szpinakiem rewelacja! dzięki! Juz mam pomysł na niedzielny obiad 🙂

velvet


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
26/07/2008 1:10 pm  

Dziś planuję zrobić mój pierwszy humus ,trzymajcie kciuki by wyszedł, do tego zamierzam jakąś kaszę z jaką najlepiej smakuje?
Mam gryczana ,jęczmienną , jaglaną ,manna się skończyła:( a tak kocham jej smak z kakaem jeszcze gotowana po prostu finezja dla mnie.
Do tego może gulasz grzybowy.
Oraz jakaś surówka zaczynam o siebie dbać i dodaję zawsze na uparciucha troszkę marchewki jabłka ,i innych warzyw w każdym posiłku a ostatnio pokochałam natkę pietruszki 🙂

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
26/07/2008 1:50 pm  

Co do tego nalesnika ze szpinakiem.
No to smaze normalnego nalesnika(ja akurat z maki razowej pszennej).
Farsz to szpinak mrozony Hortexu podduszony z maslem, czosnkiem, cebulka. Do tego dodaje ugotowana soczewice. Farsz wychodzi bardzo gesty. Nalesniki zawijam tak jak krokiety, wtedy sie wiecej farsz miesci 🙂 PYCHOTA!!!!!
Mozna sobie zrobic wiecej i zamrozic, po rozmrozeniu tak samo pyszne.
I naprawde pozywne 😛
Polecam!!!!!
To jedna z moich ulubionych potraw 😀

🙂 dziekuję za podanie przepisu. Zrobię na pewno te naleśniki no i fajnie,ze mozna zamrozić.


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
26/07/2008 1:54 pm  

🙂 ja dziś ugotuję ziemniaczki, zrobię surówkę z pomidorów no i pierwszy raz zrobię kotlety z tofu. Wprawdzie nie mam przepisu na kotlety , ale myślę,ze pokroję tofu w plastry,skropię sosem sojowym i usmażę na oliwie 🙂 ciekawe ,czy będzie mi smakować ?


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
26/07/2008 1:57 pm  

hej ,mam pytanie: czy ktoś może robił kolety ziemniaczane ,ale bez jajka?

spokojnie można bez jajka, trzeba tylko dodać np. troszkę mąki, płatków owsianych czy bułki tartej, a gdyby się dalej nie lepiło to ja czasem trochę oliwy dodaję

dziękuję za radę 🙂 i szybką odpowiedż


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
26/07/2008 4:01 pm  

Albo siemię lniane zmielone i otręby , świetna panierka , mąka ziemniaczana świetnie skleja ,można użyć zamiast jajka.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
26/07/2008 4:08 pm  

A i jeszcze zapomniałam napisać co będę jadła no więc:
humus właśnie go robię nie wiem czy wyjdzie ale spróbuję jakich przypraw używacie do doprawiania go do smaku?
Do tego kasza gryczana ,gulasz grzybowy(pieczarkowy) innych grzybków nie mam niestety chyba wybiorę się na grzyby ,ciekawe czy coś znajdę o tej porze roku?:D
I do tego pewnie jakaś sałatka może marchewka pomidor ,groszek zielono,kukurydza?
Nie mam pomysłu na inną mieszankę sałata mi przekwitła samo nasienie zostało która urosło w górę i chyba czas pomyśleć na poważnie o kiełkach .
Dodam ,że nie mam o kiełkowaniu zielonego pojęcia:(
Czas przeczytać wątek na ten temat a wy co kiełkujecie?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
26/07/2008 4:51 pm  

patusiek ile masz lat? mieszkasz w domu z rodzicami?


OdpowiedzCytat
Strona 44 / 280 Wstecz Następny
  
Praca