Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 46 / 280 Wstecz Następny
  RSS

edyt
 edyt
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 13
27/07/2008 2:09 am  

mmm dziś na obiad kasza jęczmienna (pęczak) ze wszystkimi możliwymi warzywkami, jakie znalazłam u siebie na ogródeczku :)własnej roboty sok z wiśni ;D super :))

walcz, walcz, walcz, choć Twoją bronią będzie tylko śmiech


OdpowiedzCytat
ashley_XD
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 69
27/07/2008 2:12 am  

kury znosza jajka nie dla ludzi, tylko jest to ich odpowiednik kobiecej komorki jajowej. Co sie tyczy krow, gdyby nie byly dojone, zatracily by pokarm, tak jak kobieta kilkanascie miesiecy po urodzeniu dziecka. Moja ciotka byla "dojona" przez swoja corke do jej 4 roku zycia, gdyby dziecko wczesniej przestalo ciagnac cyca, ciocia wczesniej stracilaby pokarm. Malo jeszcze wiesz o swiecie przyrody.
[edytowane 26/7/2008 przez Włochata21]

może faktycznie masz rację. jednak czemu mielibyśmy nie korzystać z ich "darów" jeżeli są im całkowicie zbędne? a co do świata przyrody, to jeszcze mam czas sie tego wszystkiego nauczyć


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
27/07/2008 2:06 pm  

Andros, widzę, że zawijasz pierogi dokładnie tak samo jak ja 😛 Moja babcia nie może się nadziwic jak ja to robię 🙂


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
27/07/2008 4:58 pm  

U mnie dziś kotleciki jęczmienne ,kasza gryczana i sos pomidorowy.
Dorzucę może do tego jeszcze marchewki i natki pietruszki:)

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
xnulkax
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 9
27/07/2008 5:10 pm  

jem dzis na obiad chłodnik z cukini z bazylia i kwasna smietana. pycha.


OdpowiedzCytat
ugibugi
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
27/07/2008 5:20 pm  

Ja dziś na obiad jadę do babci. Wezmę sobie z domu serek pleśnowy Milklanda(z podpuszczką mikrobiologiczną), do tego ziemniaczki i jakieś warzywa, ale nie wiem co tam babcia przygotuje 🙂
A w ogóle to smacznego obiadu wszystkim 😀 😛

COME AS YOU ARE


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
27/07/2008 5:21 pm  

Andros, widzę, że zawijasz pierogi dokładnie tak samo jak ja Moja babcia nie może się nadziwic jak ja to robię

🙂 cztery pokolenia tej samej techniki robi swoje 😛

u mnie dzisiaj standardowy niedzielny obiad, kartofle, marchewka, fasolka szparagowa, mizeria, grzybki, oprószone siemieniem

[edytowane 27/7/2008 przez Andros]


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
28/07/2008 2:34 am  

Ja się też pokusiłam o pierożki i zrobiłam sobie z soczewicą i marchewką ,ziołami itp.
Wyszły mi nawet nawet no może trochę się niektóre rozpadały ,ale to moja wina a nie jak twierdzi mama mąki bo użyłam pszennej razowej TYLKO .
Możecie mi powiedzieć do czego można używać mak razowych pełnoziarnistych ?
Po co powstają na rynku skoro trudno z nich cokolwiek zrobić .
Za co bym się nie zabrała to jest gorsze niż na zwykłej dlaczego?
Wiecie jaka do czego się najlepiej nadaje ,może jakaś stronka w necie ja nic nie znalazłam o zastosowaniu poszczególnej maki ,może wy?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
28/07/2008 2:56 am  

[url] http://www.przepisy.org/przepis5614-96_97.html [/url] przepis na razową pizzę
z mąki razowej wszystko trudniej się lepi, bo ma dużo niestrawnych, "niezlepialnych" części - nie bez powodu ludzie wymyślili, że lepsza będzie mąka z ziarna pozbawionego łuski 😉

A ja dziś jadłam kotlety z ryżu, czerwonej soczewicy i brokuła. Ryż z soczewicą pół na pół gotuję aż do rozklejenia ;), osobno brokuły, potem mieszam tę masę z brokułami, które rozgniatam widelcem. Doprawiam ząbkiem czosnku, [b]mielonym kminkiem [/b] , pieprzem, solą itp. Dodaję bułkę tartą do momentu, gdy masa będzie odpowiednio lepka, potem można jeszcze w niej panierować. Zamiast bułki można pewnie użyć płatków owsianych. Robię też z samych brokułów i ryżu, albo kaszy jaglanej i ryżu. Pycha.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
velvet
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 257
28/07/2008 11:54 am  

Wczoraj i dziś:
Bulion warzywny z makaronem
Krokiety panierowane z farszem (szpinak,soczewica, czosnek,przyprawy)
Ziemniaki
Marchewka na słodko.
Deser. Ciasto odpustowe

velvet


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
28/07/2008 2:21 pm  

Dziś planuje buraczki z jabłkiem,może kotlet sojowy i jakaś surówka marchewka z cebulka i siemieniem imbirowa

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
28/07/2008 8:26 pm  

zupa z dyni


OdpowiedzCytat
-Frida-
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 14
29/07/2008 1:05 am  

[url] http://www.przepisy.org/przepis5614-96_97.html [/url] przepis na razową pizzę
z mąki razowej wszystko trudniej się lepi, bo ma dużo niestrawnych, "niezlepialnych" części - nie bez powodu ludzie wymyślili, że lepsza będzie mąka z ziarna pozbawionego łuski

Zrobiłam dzisiaj pizzę wg tego przepisu. Polecam wszystkim. Wyszło całkiem nieźle, ciasto ładnie wyrosło. Dzięki za przepis Lily 🙂 🙂 🙂


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
29/07/2008 2:03 am  

A ja robię pizzę bez oleju bo nie widzę w ogóle sensu tylko ją kaloryzować .
Daję szkl. mąki jeśli tylko dla mnie jeśli nie to 2 szkl. i tak wychodzi jej bardzo dużo więc spokojnie można rodzinkę poczęstować dziś ich szokowałam nią na kolacje i śniadanie utuczę ich chyba PIZZA ma śniadanie i kolacje heh
A więc dalej daję malutko drożdży ,soli i rozrabiam z cieplutką wodą robię placek i kładę na co mam tylko ochotę a potem piekę.
Wiecie ta pizza chce ich przekonać do wege , to chyba 1 rzecz której nie skrytykowali w jakimś tam choćby minimalnym stopniu.:)

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
29/07/2008 2:10 am  

tłuszcz musi być w pizzy bo bez niego wychodzi taki suchy chleb, olej to nieporozumienie, natomiast oliwa z oliwek musi być, podnosi walory smakowe i zarazem spulchnia cisto sprawiając, że bardzo ładnie rośnie w piekarniku


OdpowiedzCytat
Strona 46 / 280 Wstecz Następny
  
Praca