Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

co dzisiaj na sniadanie  

Strona 3 / 34 Wstecz Następny
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/07/2008 3:29 pm  

Co do jajek ,podobno nie należy jeść ich za dużo.
Ja czasami jem jajecznicę na kolacje ,a tak to do kotletów dodaje tylko samo białko .
Wiecie cholesterol, ale wczoraj dostałam jajeczka zielone od mojego znajomego w prezencie, chłopak sie chciał pochwalić zielonymi zdrowymi jajkami:D
Ponoć zero cholesterolu w żółtko co o tym myślicie ?
I ile jajek się powinno jeść patrząc na D12 i zdrowie życie bez cholesterolu , u nas wegetarian chyba to trochę inaczej wygląda niż u mięsożercy?

cholesterol nie bierze się z jajek, wytwarza go organizm z tego, co jemy, czyli zazwyczaj chyba z tłuszczów nasyconych
ponieważ nie jemy mięsa to większości z nas zbyt wysoki poziom cholesterolu nie grozi, nie przesadzałabym z dodawaniem samego białka do potraw z powodu strachu przed cholesterolem

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
ugibugi
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
24/07/2008 3:33 pm  

Jaga, ale ty zdrowo jesz 😉 Ja najczęściej jem w sumie biały ser z pomidorem lub jajecznicę. Ostatnio jakoś muesli mi nie wchodzi 😛

COME AS YOU ARE


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
24/07/2008 5:52 pm  

Włączając się do dyskusji na temat śniadania chciałbym powiedzieć, że bardzo lubię płatki owsiane ugotowane na osolonej lekko wodzie, na gęsto. Jem je z pokrojonym w plasterki porem bądź z pomidorkiem z dodatkiem cebuli lub czosnku.. Pychota. Kiedyś takie danie ni przeszło by mi przez gardło. Poza tym lubię również kaszę manną też gotowaną na wodzie z dodatkiem pomidorka lub sałaty a nieraz na słodko polaną słodkim malinowym sokiem. Są to dosyć duże porcje przekraczaczące pół litra objętości.
Ostatnio rozkoszuję się kakaem sojowym słodzonym niestety zwykłym cukrem bo gorzkie nie przeszło by mi przez gardło. Wypijam jednorazowo około czterech szklanek tego napoju. Och, niebiański napój 😛

[edytowane 24/7/2008 przez Stanisław]

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
24/07/2008 7:24 pm  

Ja DZIŚ MIAŁAM PLACUSZKI Z CUKINII do tego 2 kanapki z pastą Makowo-lnianą ,jabłko

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
24/07/2008 8:05 pm  

Jaga, ale ty zdrowo jesz 😉

nie zawsze i czasami w mało rozsądnych ilościach (czytaj: za dużo na raz). Np ten dzisiejszy sok nie był świeżo wyciskany, tylko ze sklepu, choć bez cukru itd, ale jednak. Zalewam sokiem, bo mleka nie jem, a sojowe jak już robię to idzie na tofu.

Co do płatków to muszę spróbować połączenia Stanisława- płatki z pomidorem, tylko zastanawiam się czy gotować czy tylko zalać gorąca woda owe płatki( z firmy Stoisław są bardzo miękkie). dodajesz jakiś tłuszcz Stanisławie? ciekawa jestem czy pasowały by do tego wiórki kokosowe 😉

Zamiast kaszy manny lepiej ugotować jaglaną: zmielić w młynku do kawy, wrzucić na zimna wode, zagotować...smakuje jak jaglany budyń

ps. upolowałam w sklepie 2 paczki o zawartości: mleko sojowe z dodatkiem wapnia firmy alprosoja 1litr + musli crunch(nie wiem jak się pisze) 350g z sante- a wszystko w pięknej cenie 5 zł (tzn za jedno opakowanie). dodatkowo znalazłam mleczko kokosowe w puszcze(za 3,70)- czyżby ceny dla wegetarian normalniały? 😉 . Jak najdzie mnie chandra to będę miała niezła wyżerkę na śniadanie 😛


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
24/07/2008 8:21 pm  

Jaga a wiesz ze te crunchy to sa z cukrem?


OdpowiedzCytat
pijanaxpowietrzem
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 105
24/07/2008 8:51 pm  

Ja kiedys uwiaelbiałam musli owocowe z firmy sante o nazwie granola, aż przeczytaam skład i zobaczyłam lecytyne sojową. Piszą czasem niektóre firmy, że są wegetariańskie, a nie są ehhh.. Chyba, że to lecytyna roślinna, ale jakos w to wątpie >.<

Watashi wa Monió desu.


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
24/07/2008 9:02 pm  

lecytyna sojowa jest wszędzie, a zdania tak podzielone, że nie wiadomo czy jest wege czy nie, ja wychodzę z założenia że jest i póki co jem bez problemów

apropo drugiego śniadania to były dwie bułeczki z sezamem posmarowane białym serkiem i do tego plasterek pomidora, wszystko zagryzione brzoskwinią i popite sokiem z kiwi i limonki


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
24/07/2008 10:46 pm  

andros a kiwi wkladasz do sokowirowki czy miskujes?


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
24/07/2008 11:15 pm  

Co do płatków to muszę spróbować połączenia Stanisława- płatki z pomidorem, tylko zastanawiam się czy gotować czy tylko zalać gorąca woda owe płatki( z firmy Stoisław są bardzo miękkie). dodajesz jakiś tłuszcz Stanisławie?

Ja gotuję płatki owsiane górskie produkowane przez młyny w Stoislawiu. Są one najmniej przetworzone. Do każdej potrawy ( nie tylko do platków) dodaję kilka łyżek oleju kujawskiego. 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
25/07/2008 12:06 am  

jajecznica z trzech jaj na maśle

Natusia, Ty to masz spuścik 😉 Ja nie jadam jajek od lat, ale nawet kiedy jedałam jajecznicę, byłam w stanie wcisnąc w siebie najwyżej taką z jednego jajka. No, może z 1,5.
Co do śniadań, ostatnio pracuję nad tym, żeby znowu zacząc je normalnie jesc, a nie połykac cos w biegu (zjesc muszę, bo inaczej najpózniej po godzinie mnie mdli, ale teraz to jest na zasadzie "byle co, byle szybko" i przeważnie jest to kanapka z czymkolwiek, żeby tylko pospac te kilka minut dłużej...)

[edytowane 24/7/2008 przez rubia]


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
25/07/2008 12:30 am  

andros a kiwi wkladasz do sokowirowki czy miskujes?

a kiwi to miałem z kartonu 😀


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
25/07/2008 2:25 am  

Jaga a wiesz ze te crunchy to sa z cukrem?

wiem, ale rzadko je jadam. To chyba będzie moja druga paczka w życiu:)
co do lecytyny firmy sante- jest ona wege. Informację tę zdobyłam na portalu wegedzieciak- ktoś pisał do firmy


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
25/07/2008 2:50 am  

Dzień jak codzień, na śniadanko wmeldowałam w żołądek kawę i 2 banany -to mój najczęstszy zestaw śniadaniowy.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
25/07/2008 3:40 am  

Muesli cunchy kocham je ,ale postanowiłam zrezygnować ze względu na lecytynę
Głupia ja cukru nie brałam nawet pod uwagę.
Teraz to już na amen ich nie ruszę, a szkoda , no nic zostaje mi tylko zrobić sobie granole samemu 🙂

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 34 Wstecz Następny
  
Praca