Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

mleko sojowe  

Strona 8 / 15 Wstecz Następny
  RSS

Paulina160587
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 181
10/03/2009 5:15 pm  

a ja mam zapasik mleka sojowego z biedy 😛 (kilkanaście), pasztety sojowe też możnabyło kupić za dwa zyla..


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
07/08/2009 9:16 pm  

mam pytanie odnośnie kupnego mleka sojowego w proszku: czy po przyrządzeniu ma mniej więcej taką samą konsystencję jak takie zwykłe w kartoniku?
Na takie gotowe mnie niestety nie stać a maszynka do robienia mleka to też wydatek nie na moją kieszeń 🙁
pozdrawiam,


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
07/08/2009 10:58 pm  

mam pytanie odnośnie kupnego mleka sojowego w proszku: czy po przyrządzeniu ma mniej więcej taką samą konsystencję jak takie zwykłe w kartoniku?

Moim zdaniem konsystencja sproszkowanego mleka niewiele ma wspólnego z konsystencją mleka z kartonów. Z proszku powstaje, hmmm, napój sojowy? Biała woda? Ile by się tego nie wsypało, trudno zagęścić.


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
07/08/2009 11:50 pm  

Dziękuję za opinię 😉 Chciałam się doradzić czy warto. Też nie bardzo jestem przekonana do tych w proszku 🙁 Słyszałam wiele wersji, tutaj w wątku też opinie są, jak widzę, podzielone. Co do tych w kartonie, kupiłam raz, może dwa razy i nawet mi smakowało 😛
Ostatnio cały czas dodaję mleka, ale niestety takiego zwykłego, do płatków, otrębów...z wodą mi się nie bardzo widzi, więc trzeba będzie kombinować 😀


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
08/08/2009 2:36 am  

Mnie mleko sojowe zupełnie nie "podchodzi"... 😉 Zastanawiam się nad spróbowaniem ryżowego. Czy smakiem jest zbliżone do sojowego, czy lepsze, jakie jest wasze zdanie?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
08/08/2009 10:46 pm  

Ostatnio cały czas dodaję mleka, ale niestety takiego zwykłego, do płatków, otrębów...z wodą mi się nie bardzo widzi, więc trzeba będzie kombinować

Swego czasu, gdy nie potrafiłam funkcjonować bez porządnej baterii energetycznej na śniadanie, zajadałam muesli z dżemem (najlepiej takim własnej roboty). Wtedy uznałam to za bombową sprawę (obecnie raczej zbyt bombową, moje preferencje żywieniowe ulegają często zmianom), ale ponoć moje gusta kulinarne bywają spaczone, więc nie musi smakować każdemu 😉


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
09/08/2009 3:58 am  

Wtedy uznałam to za bombową sprawę (obecnie raczej zbyt bombową, moje preferencje żywieniowe ulegają często zmianom), ale ponoć moje gusta kulinarne bywają spaczone, więc nie musi smakować każdemu 😉

Smakować może by i smakowało, ale z takimi "bombami" to ja muszę uważać- staram się je ostatnio ograniczać (ale to chyba do osobnego wątku- marudnika bądż "chcę schudnąć" 😀 ) A co do śniadanka, hmm. ostatnio zasmakowałam też w owsiance na soku marchwiowym 😎


OdpowiedzCytat
zWiErZaKoMaNkA
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 98
10/08/2009 3:26 am  

Biedronka miała to mleko, później go nie było i znów za jakiś czas wprowadzili również mleko sojowe,ale innej firmy (też dobre). Oczywiście już nie ma :/ A dobrze schodziło,więc nie wiem dlaczego nie dadzą go na stałe. Może trzeba napisać do nich 🙂

Pomoc zwierzętom!-[url]www.pomozmy-zwierzeta.blog.onet.pl[/url]

[b]Aukcja na rzecz dobermanów ze schronisk! [/b]
[url]www.stylingart.nazwa.pl/doberman/viewtopic.php?p=35900#35900[/url]


OdpowiedzCytat
MassMurder
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 348
10/08/2009 3:33 am  

a ja tez pollecam czajnik do mleka z allegro 1 litr mleka wychodzi okolo 40gr ;o i smaczne ze pycha;))))))

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
17/08/2009 5:56 pm  

a ja tez pollecam czajnik do mleka z allegro 1 litr mleka wychodzi okolo 40gr ;o i smaczne ze pycha;))))))

Na allegro te czajniki są niestety bardzo drogie (prawie 300 zł z tego co patrzałam 😮 )
A próbował już ktoś pisać do biedronki? Może jak zbierze się więcej osób to się postarają o ponowne wprowadzenie tych napoi na rynek 😎


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
17/08/2009 9:42 pm  

jest jeszcze takie urządzenie [url] http://www.allegro.pl/item705371711_mleko_sojowe_urzadzenie_automat_do_wyrobu.html [/url] (nie mogę polecić, bo nie używałam, w ogóle nie czuję potrzeby picia mleka sojowego, piję sporadycznie sklepowe dla "rozrywki" ;))

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
zWiErZaKoMaNkA
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 98
18/08/2009 1:38 am  

popieram! w biedronce cały czas powinny być napoje sojowe, zawsze bardzo szybko schodzą więc ja też nie wiem czemu nie ma ich na okrągło....

No właśnie :/ A opłacało by im się to.

A próbował już ktoś pisać do biedronki? Może jak zbierze się więcej osób to się postarają o ponowne wprowadzenie tych napoi na rynek.

Oni takie zdrowe rzeczy wprowadzają zazwyczaj przy tygodniach zdrowego odżywiania itp. Więc co piszemy?

Pomoc zwierzętom!-[url]www.pomozmy-zwierzeta.blog.onet.pl[/url]

[b]Aukcja na rzecz dobermanów ze schronisk! [/b]
[url]www.stylingart.nazwa.pl/doberman/viewtopic.php?p=35900#35900[/url]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
18/08/2009 2:23 am  

czy aj wiem, czy zdrowe? to mleko to przede wszystkim masa cukru...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
18/08/2009 2:40 am  

Mleko sojowe występuje też w wersji bez cukru. Tak czy owak - mnie nie smakuje, więc się za nim nie rozglądam 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
18/08/2009 2:52 am  

Więc co piszemy?

To ja się podejmuję napisać 😛 Tylko nie wiem, czy sama coś wskóram jako jedna z nielicznych amatorka biedronkowego mleka 😀

Ach, i dziękuję Ci, Lily za linka. Kto wie może się kiedyś skuszę na to cudo 😉

[edytowane 17/8/2009 przez sublime86]


OdpowiedzCytat
Strona 8 / 15 Wstecz Następny
  
Praca