Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Witamina B12  

Strona 20 / 26 Wstecz Następny
  RSS

Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
21/11/2011 8:54 pm  

A czy można brać B12 w zastrzykach lub w kroplówce?
Nikogo nie namawiam na ten sposób, sama dla siebie tak bym jednak wolała.


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
21/11/2011 9:00 pm  

W zastrzykach można, ale musisz mieć receptę, inaczej nie sprzedadzą Ci ampułek (w przeciwieństwie do tabletek, który każdy obywatel może zakupić).
Poza tym to odradzam ten sposób przyjmowania B12, z tego co wiem (od Pani z apteki, której nie mam powodów nie ufać) to bolesne.

[edytowane 21/11/2011 od Blueberry]

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
21/11/2011 9:01 pm  

Dla dociekliwych znalazłam [url= http://www.pttz.org/zyw/wyd/czas/2010,%201%2868%29/01_Dulinski.pdf]TO[/url]
Proces biosyntezy jest prowadzony przez nieliczne bakterie i glony (...) Obecnie kobalamina produkowana jest wyłącznie metodą fermentacji przez wyselekcjonowane szczepy m.in. z rodzaju: Aerobacter, Azotobacter, Bacillus, Clostridum, Corynebacterium, Flavobacterium, Nocardia, Propionibacterium, Pseudomonas czy Rhizobium ----> str. 9

Annadagmara można ale pod kontrolą lekarza i to (chyba) musiałabyś mieć stwierdzony niedobór.

[edytowane 21/11/2011 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
21/11/2011 9:28 pm  

Poza tym to odradzam ten sposób przyjmowania B12, z tego co wiem (od Pani z apteki, której nie mam powodów nie ufać) to bolesne.

[edytowane 21/11/2011 od Blueberry]

Oczywiście, że muszę mieć receptę. To wiem i tego problemu nie ma.
I tak jest bolesne jak chol... jak ho ho.
W chwili jak przycisnęłam "wyślij" przypomniałam sobie że kiedys leżałam koło kobiety, która dostawała B12 w zastrzykach.
Ponoć potas dożylnie boli bardziej, a potas przeżyłam.


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
21/11/2011 9:35 pm  

Ale w sumie po co się męczyć, kiedy można bezboleśnie łyknąć tabletkę?
Nie moja sprawa, ale chorujesz na anemię? Masz poważny niedobór B12?

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
21/11/2011 10:32 pm  

Nie moja sprawa, ale chorujesz na anemię? Masz poważny niedobór B12?

Nie wiem czy mam nawet niepoważny.
Załóżmy, że pytałam teoretycznie 🙂

Z tym męczeniem to można na to popatrzeć z różnych stron.
Subiektywnie od mojej strony: od dziewiątego roku życia biorę leki. Na stałe. Dużo leków. Moim rekordem było 36 tabletek w ciągu jednego dnia. Teraz dużo mniej ale i tak kilka zostało. Część udało mi się zamienić na wlewy dożylne więc jak już jestem "podkłuta", to gdzie tu jakaś męczarnia, jedna butelka więcej lub mniej?
A branie choćby jednej dodatkowej tabletki budzi zdecydowany protest mojej wątroby i śluzówki żołądka.
Po swojemu uważam, że jak tylko jest taka możliwość to powinno się brać leki w zastrzykach, tak jest bezpieczniej dla organizmu.


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
21/11/2011 11:36 pm  

Subiektywnie od mojej strony: od dziewiątego roku życia biorę leki. Na stałe. Dużo leków. Moim rekordem było 36 tabletek w ciągu jednego dnia.

Rzeczywiście, po takiej ilości leków doustnych wątroba musiałaby być ze stali żeby wytrzymać. Szczerze współczuję, bo wiem co się wiąże z takimi dolegliwościami 🙁

A pytałam tak z niezdrowej ciekawości.

[edytowane 21/11/2011 od Blueberry]

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
21/11/2011 11:51 pm  

A pytałam tak z niezdrowej ciekawości.

[edytowane 21/11/2011 od Blueberry]

Jak się ktoś wypowiada na forum to musi się liczyć z pytaniami. Nie mam pretensji.
A to forum wykazało się takim taktem w stosunku do mojej osoby, że dużo by trzeba żebym sie poczuła jakos źle traktowana 😉


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
22/11/2011 12:11 am  

(...) 36 tabletek w ciągu jednego dnia (...)

Szacun, na serio!

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
22/11/2011 12:20 am  

(...) 36 tabletek w ciągu jednego dnia (...)

Szacun, na serio!

😮 😮 😮
Nie rozumiem, jak można szanować kogoś za coś co [b]musi [/b] robić.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
22/11/2011 12:20 am  

Szacun, bo dałaś radę 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
22/11/2011 1:01 am  

No ale można sobie zrobić roztwór i dodać do soku, wody - nie trzeba połykać całości masy tabletkowej, która jest w zasadzie niepotrzebna.
Są też płynne formy, np. [url] http://allegro.pl/methyl-b-12-500mcg-methylcobalamin-w-spray-30-ml-i1932901912.html [/url]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
22/11/2011 1:41 am  

Szacun, bo dałaś radę 😉

No właśnie jak widzisz nie dałam rady i wolę się kłuć.
A poczytaj sobie w książkach psychlogicznych co to znaczy jak człowiek dobrowolnie dopuszcza do "przerwania ciągłości tkanki zwanej skórą" .

[b] Lily:[/b] ale to i tak jest połykane więc przerabiane przez wątrobę.
A tak w ogóle to ja mam na myśli, moją konkretną sytuację, kroplówka nie jest mi rzeczą obcą, jak coś już leci to czemu nie i B12 na przyklad? Oczywiście gdybym miała braki.

I brońboże nie namawiam nikogo do przyjmowania leków w postaci zastrzyków/kroplówek w imię zdrowej wątroby.

[b]I żeby nikt na podstawie tego wątku nie stwierdził, że wegetarianie nie przyjmują leków w tabletkach. [/b]

[edytowane 21/11/2011 przez annadagmara]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
22/11/2011 1:58 am  

Lily: ale to i tak jest połykane więc przerabiane przez wątrobę.

No owszem, ale wydaje mi się, że trzeba traktować to jak pożywienie, a nie jak lek.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
22/11/2011 2:49 am  

Oczywiście, że można. Akurat jak podejmowałam pewne decyzje to nie poszłam w stronę "rozpuszczanie" tylko w stronę "kroplówka". Podjęcie takiej decyzji ułatwił mi fakt, że słowo "zastrzyk" nie budzi we mnie tagiego oporu jak u większości ludzi. I mam zaprzyjaźnioną pielęgniarkę pod ręką.
Ale to tylko ja i nikogo nie nakłaniam do takiej postawy.


OdpowiedzCytat
Strona 20 / 26 Wstecz Następny
  
Praca