Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Katowice  

Strona 1 / 5 Następny
  RSS

gingerdread
początkujący
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 15
27/09/2005 6:36 pm  

Kazdy wegetarianin z Gornego Slaska wie, ze najlepsza knajpa wegetarianska w Katowicach (a moze nawet jedyna?) to [b] Złoty Osioł [/b] na Mariackiej. Knajpa ma rewelacyjny klimat, bo taki 'zielony' - nie dosc, ze ekologicznie, to jeszcze feministycznie (odbywaja sie tam spotkania z cyklu SMS - salon mysli sfeminizowanej), gay-friendly. To rowniez jedno z moich ulubionych miejsc ze wzgledu na bardzo przemyslany wystroj wnetrza.
Bogaty wybor roznistych zapiekanek, tart, salatek i makaronow oraz ciekawych napojow (np. imbirowy). Ceny srednie, niektorzy uwazaja, ze jest tam tanio, mnie sie wydaje, ze np. w Greenwayu jest taniej (tylko Greenwaya niestety w Katowicach jeszcze nie ma). Zapiekanka lub tarta plus dwie salatki to ok. 7-8zl.

We are the music-makers and the dreamers of dreams


OdpowiedzCytat
Ireth
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 264
26/12/2005 5:11 pm  

Zgadzam sie, [b] Zloty Osiol [/b]jest rewelacyjny. Jedynym minusem jest to, ze prowadzi sprzedaz alkoholu i pozwala na palenie 🙁 .

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.


OdpowiedzCytat
sunnylion
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 132
09/02/2006 9:13 pm  

właśnie mi sie tez wydaje,ze to jedyna wege knajpa w katosach 😉 a szkoda... powinno byc ich o wiele wiecej 🙁

VEGE - REGGAE POWER 4 EVER 🙂


OdpowiedzCytat
Ama
 Ama
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 130
16/04/2006 9:49 pm  

witammm... a to musze zagoscic tam... bo jeszcze moja osóbka nie wpadła na taki pomyśł... pozdrawiam ;0


OdpowiedzCytat
nuala
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2
19/04/2006 8:55 pm  

mhm, taak, ceny umiarkowane, ale oplaca sie, bo jedzonko jest wysmienite, zadne tam zwyczajne falafle ;]


OdpowiedzCytat
Acerola
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 7
17/05/2006 3:38 am  

Profil Lunemoria został usunięty. Teraz w razie napadu czułości możecie się kierować na nick Acerola.

Hanc personam induisti: agenda est.


OdpowiedzCytat
zielona.herbata
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 28
11/09/2006 11:48 pm  

A ja nie lubię Złotego Osła. Zbyt często serwowano mej osobie zimne dania obiadowe. Gorące były jedynie zupy. Zapiekanki często były niedogrzane. Rrazi mnie również możliwość palenia papierosów co w zasadzie torpeduje mym zdaniem lokal wegetariański. Podobno powstaje obecnie w Katowicach Greenway i może być to ciekawa alternatywa dla Z.O. Do tej pory z usług Greenway korzystałem jedynie w Bielsku każdorazowo wychodząc pełen miłych wspomnień oraz treśći pokarmowych 🙂 także cieszę się, że Katowicom przybędzie wkrótce wegetariańskiej jadłodajni.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
19/10/2006 1:24 am  

GreenWay już jest ale nie próbowałam nic z menu

A co do Złotego Osła,z okazji imienin jedliśmy tam obiadek. Zaskoczyła mnie miła atmosfera i serdecznośc ze strony obsługi.Nie było menu,ale gdy spytałam o danie wegańskie,to pani cierpliwie wymieniła mi skład każdej potrawy.
Jedzenie miałam podgrzane,zapiekanka mojego chłopaka faktycznie była chłodniejsza,ale smaczna.Ogólnie jedzonka było warte uwagi,po wyjściu byłam nim niemal zafascynowana,ale wieczorem stwierdziłam,że moje dania są równie smaczne(a nawet smakują mi bardziej)...a Złotego Osła będę odwiedzać od czasu do czasu.

Ps w knajpce spotkałam Rojka z Myslovitz(taka mała ciekawostka i dygresja)


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
19/10/2006 2:31 pm  

Mnie smakuje w Ośle, choć faktycznie zimne jedzenie (bo podgrzewają w piecu, a nie w mikrofali), natomiast mojemu facetowi tam się nie podoba. No cóż, różne są gusta.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
unj
 unj
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 35
28/10/2006 6:06 pm  

Byłem w "Ośle" kilkukrotnie... coż powiedzieć? Wrocław może jedynie pozazdrościć Katowicom takiego miejsca. Lokal zachwycił mnie pod każdym możliwym względem, no... może prócz nazwy ;-))).

ps. Nam, Wrocławianom, pozostało jedynie delektować się w PRLowskim klimacie Vegi - cerata i aluminiowe sztućce - ot, taki skansen 😉
ps2. Ponoć w Katowicach otwarto GreenWay'a. Ktoś widział? Ktoś słyszał? Ktoś był? Jadł? Ze zniecierpliwieniem czekam na opinie 🙂

[edytowane 28/10/2006 od unj]

[edytowane 29/10/2006 od unj]


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
28/10/2006 6:25 pm  

Fakt klimat wrocławskiej Vegi jzalauje trochę PRLem;) Ale dobrze, że jest, ja osobiście lubię podawane tam żarełko;P


OdpowiedzCytat
zoi
 zoi
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 7
03/11/2006 5:50 pm  

Tak GREEN WAY jest już w Katowicach na reszcie :exclam:
W samym centrum ul. Warszawska nie wiem ile niestety.
Idąc z rynku jakieś 5 min, po prawej stronie na rogu (po lewej jest UŚ i taki jasny kościół ewangelicki).
Chodzimy często. Jedzonko jest ok. Spokojnie polecam. Wcześniej bywaliśmy w Złotym Ośle, ale wolimy jednak Greena.

Pomagajcie schroniskom dla koni...np. www.nasza-szkapa.idl.pl www.przystanocalenie.pl


OdpowiedzCytat
Ireth
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 264
11/01/2007 10:28 pm  

Dowiedzialam sie ostatnio, ze w restauracji hotelu Qubus podaja bardzo smaczne sushi wegetarianskie w cenie 24 zl. Jak ktos ma ochote na niesztampowy posilek, moze sprawdzic te wiadomosc :).

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
17/08/2007 8:45 pm  

Do Osiołka chodzę, okazjonalnie, od paru lat 😀 Obsługa wege, dania wyśmienite, ceny przystępne 😀 I nawet nie wiedziałam do tej pory, że jest gay-friendly 😀 Jeszcze bardziej go lubię 😀
W Greenie byłam kilka razy, ale nie czuję tak klimatu, Osiołek to jednak Osiołek 😀
Ps. Na końcu w Osiołku jest mała sala dla nieaplących
Ps2. od paru lat zastanawia mnie czemu go nie powiększą 😀 Niekiedy nie ma gdzie usiąść 🙁

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Patrice
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 194
03/12/2007 9:37 pm  

w Katowicach w Green Wayu leci fajna muzyczka często 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 5 Następny
  
Praca