Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Gdy muzyka przestaje być nałogiem  

Strona 2 / 2 Wstecz
Stanisław
weteran forum

Ale dowciapny jesteś 😀
Ja się pytam poważnie 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2008 8:41 pm
vegetena
stały bywalec

Czy zdarza Wam się, że jak słuchacie piosenki która Wam się bardzo podoba to czujecie dreszcze przebiegające po plecach a do oczu cisną się łzy ?

Oj tak.... Bardzo często to się zdarza, zwłaszcza, że z wieloma piosenkami jestem - jakby to powiedzieć - emocjonalnie związana. Niesamowite, co muzyka może wywołać

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2008 8:53 pm
Stanisław
weteran forum

Właśnie. Ja mam takie swoje ulubione piosenki, które chyba nigdy mi sie nie znudzą.
Mają harmonizację (układ dźwięków) na którą jestem bardzo wraźłiwy szczególnie wtedy jak jestem wyposzczony muzycznie. Wtedy słuchając takiej piosenki po prostu dreszcze przebiegają mi nie tylko po krzyżu ale i po głowie i innych częściach ciała i zaczynam odczuwać coś w rodzaju głębokiego wzruszenia, którę powoduje że oczy robią się mokre i często łzy spływają po policzkach. Jest to uczucie takiej głębokiej, wewnętrznej radości. Trudno mi to opisać ale ten kto potrafi to przeżyć wie o co mi chodzi.

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2008 9:13 pm
Likwidator
bywalec

Może podasz tytuły Twoich ulubionych utworów??

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2008 9:26 pm
Stanisław
weteran forum

Nie podam bo Wy, młodzi jesteście uwrażliwieni na inny rodzaj muzyki a to co ja słucham jest dla Was przestarzałe (muzyka dla wapniaków) i na pewno słuchasz Likwidatorze innego rodzaju muzyki. Ja lubię utwory z akordeonem lub podobnej harmonizacji w rytmie disco-polo z twardą gitarką basową. Podobają mi się piosenki zespołu "Kolor" lub w wykonaniu Diany choć i one są dla mnie zrobione zbyt automatycznie. Za mało jest żywych instrumentów.Pozdrawiam

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2008 9:56 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

Nie podam bo Wy, młodzi jesteście uwrażliwieni na inny rodzaj muzyki a to co ja słucham jest dla Was przestarzałe

oj- Stanisławie, tak samo powiedziała kiedyś moja polonistka zapytana o swoje ulubione zespoły...długo się wzbraniała..aż w końcu zmiękła i co się okazało? Większość z nas lubiła te zespoły (m. in pink Floyd, Queen) a kolega, który miał akurat gitarę zaczął grać ich kawałki- kobieta była przeszczęśliwa.

Moja Mama np bardzo lubi Grechutę, ja również. Ale nie namawiam Stanisławie, choć na pewno nikt by Cię tu nie wyśmiał 😉

[edytowane 27/4/2008 przez JAGA]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2008 11:32 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Czy zdarza Wam się, że jak słuchacie piosenki która Wam się bardzo podoba to czujecie dreszcze przebiegające po plecach a do oczu cisną się łzy ?

____________________________________________________________________

Teraz to już nie, ale w czasach mojej młodości zdarzało się przy rockowych balladach grupy Scorpions. A potem miałam okazję być na ich koncercie....cóż za przeżycie !
😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2008 11:58 pm
vegetena
stały bywalec

Nie podam bo Wy, młodzi jesteście uwrażliwieni na inny rodzaj muzyki a to co ja słucham jest dla Was przestarzałe (muzyka dla wapniaków) i na pewno słuchasz Likwidatorze innego rodzaju muzyki. Ja lubię utwory z akordeonem lub podobnej harmonizacji w rytmie disco-polo z twardą gitarką basową. Podobają mi się piosenki zespołu "Kolor" lub w wykonaniu Diany choć i one są dla mnie zrobione zbyt automatycznie. Za mało jest żywych instrumentów.Pozdrawiam

Stanisławie, nie uogólniaj, bo możesz potem być zaskoczony 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2008 12:28 am
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Stanisławie, nie uogólniaj, bo możesz potem być zaskoczony 🙂

" Muzyka łączy pokolenia " 😎

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2008 12:34 am
Stanisław
weteran forum

Wydaje mi sie, że każdy z nas ma inna wrazliwość muzyczną. Po prostu każdy lubi co innego. W dużym stopniu zależy to od tego z jakim rodzajem muzyki osoba zetknąła się w dzieciństwie czy w młodości. Jaka była w tym momencie moda muzyczna.
Tą samą piosenkę jeden może odebrać bez emocji a w drugiej osobie wzbudzi ona bardzo pozytywne wrażenia estetycze. I to jest normalne. Kwestia tylko wzajemnej tolerancji i zrozumienia żeby sie wzajemnie nie krytykować. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2008 1:14 am
Milunia
bywalec

Muzyka towarzyszy mi od zawsze...uwielbiam ją i słucham każdego dnia 🙂 W tej dziedzinie jestem bardzo uniwersalna, plastyczna i tolerancyjna. Słucham niemalże wszystkiego...od rocka jazzu po muzykę poważną, choć czasem wydaje mi się, że niektórej nie rozumiem 😉 Wszystko zależy od nastroju w jakim się w danej chwili znajduję. Mam też i swoich faworytów 🙂 A kiedy tylko czas i okazja mi pozwala bywam na koncertach na żywo, które są nieporównywalne z nagraniami 🙂 Tak więc każdy z nas niech słucha tego co mu się najbardziej podoba...ważne, że słucha 😀

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2008 2:40 am
Mayka
bywalec

Czy zdarza Wam się, że jak słuchacie piosenki która Wam się bardzo podoba to czujecie dreszcze przebiegające po plecach a do oczu cisną się łzy ?

Tak tak, ja też tak mam. Wiele jest takich piosenek, które związane są z różnymi wspomnieniami. Jak usłyszę jakąś, to pojawiiają się przed oczami obrazy związane z nią, jakieś sytuacje, osoby, wydarzenia. Czasem uśmiecham się wtedy sama do siebie, a czasem wzruszam.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/05/2008 11:57 pm
Stanisław
weteran forum

Cieszę się , że nie tylko ja jestem taki wrażliwiec na muzykę ale także wiele z Was. Zauważyłem, że są takie dni w czasie których ta wrażliwość jest wybitnie zwiększona. Zresztą nie tylko na muzykę ale również na filmy o dużym ładunku emocjonalnym czy też na odczuwanie emocji innych ludzi. Pozdrawiam. :red:

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/05/2008 3:05 am
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca