Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co myslisz o piciu mleka ?  

Strona 15 / 30 Wstecz Następny
  RSS

hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
30/06/2010 3:07 am  

Przystępne smakowo są mleka sojowe Alpro. Co do reszty firm - ja kupuję najczęściej mleko sojowe BIO, które jest w smaku nieco gorsze od Alpro, no ale zdążyłem się już przyzwyczaić. :thumbsup:

Takie z algami w składzie i wzbogacone wapniem ( firmy nie pamiętam) ? No jest niezbyt dobre, ale można je przetworzyć np. na kakao. Tyle, że ja w zasadzie mleka sojowego unikam, w sumie nie widzę powodu dla , którego miałabym je pić, tym bardziej, że totalnie mi nie smakuje.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
DaveDorian
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 228
30/06/2010 3:37 am  

Ja kupuję takie z firmy Natumi, bez cukru. Lubię płatki owsiane z mlekiem sojowym, albo kaszę jaglaną gotowaną na tymże mleku. Piję co prawda mało kawy, ale gdy mnie najdzie chęć, to miksuję w blenderze mleko sojowe i robię kawę pół na pół z wodą i z tym mlekiem. Sypię z wierzchu odrobiną cynamonu i wychodzi pyszne latte. 🙂 A gdy teraz mamy lato, to i nie pogardzę szklanką mleka sojowego wprost z lodówki - cudownie gasi pragnienie. 😛

[edytowane 29/6/2010 przez DaveDorian]

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''


OdpowiedzCytat
AlproSoya
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 4
01/07/2010 7:31 pm  

Na pewno schłodzone mleko sojowe stanowi pyszne orzeźwienie i może zastąpić po dodaniu np. owoców podwieczorek lub drugie śniadanie. U nas szał robi kawa zbożowa z naszym mlekiem waniliowym, szczyptą cynamonu i kardamonu. Szczególnie jak ktoś posiada spieniacz do mleka - polecam!

http://www.alprosoya.pl


OdpowiedzCytat
DaveDorian
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 228
01/07/2010 7:46 pm  

Oj taaak, pychota. :rotfl:

Jak ktoś nie ma spieniacza do kawy, to polecam przez minutę miksować mleko w blenderze. No i jeszcze przed zmiksowaniem (jeśli ktoś miksuje mleko sojowe o smaku naturalnym) można dodać syrop klonowy, albo cukier (brzozowy, trzcinowy) - kawa wychodzi wówczas nieprzyzwoicie pyszna! 😛

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''


OdpowiedzCytat
alken87
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 69
02/07/2010 12:54 am  

mnie mleko jako produkt samodzielny jakoś nie wchodzi. sojowe też. czasem tylko mam ochotę na takie prosto od kozy, tłuste 🙂

za to uwielbiam kożuch z mleka 😎


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
04/07/2010 2:45 am  

Czy mleko kozie jest bardziej etyczne?

A i jeszcze takie "mleko":
http://ekosfera.pl/pl,product,310528,mleko,ryzowe,orzechowo,migdalowe,rice,dream,1l.html

Czy warto kupić ( zbyt tanie niestety nie jest 🙁 ), czy smaczne? Jest u mnie w mieście w Bomi i przymierzam się do niego od dawna , ale jakoś ciągle nie mogę się zdecydować 😉

[edytowane 3/7/2010 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
DaveDorian
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 228
04/07/2010 3:59 am  

Szczerze muszę przyznać, że jeszcze nigdzie nie widziałem takiego mleka. Gdybym się natknął na nie, to bym je pewnie kupił bez większego zastanowienia, bo uwielbiam testować wszelkie nowe smaki. 🙂

Natomiast mleko ryżowe o smaku naturalnym piłem i polecam, zaś moi niewegetariańscy znajomi twierdzą ponadto, że mleko ryżowe jest smaczniejsze od sojowego. 😛

[edytowane 3/7/2010 przez DaveDorian]

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''


OdpowiedzCytat
locked_dblfa_Magdzia93
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 9
04/07/2010 12:23 pm  

ja rzadko, bardzo rzadko piję mleko. a dzis, przedchwila wlasnie sie na nie skusilam, podgrzane z ciniminis 😛 jedyne płatki śniadaniowe jakie mi smakują 😛


OdpowiedzCytat
alken87
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 69
04/07/2010 2:22 pm  

raczej nie sądzę żeby sklepowe mleko kozie czy owcze było bardziej etyczne 😉 może "kozie fabryki mleka" są mniejsze ale nie sądzę żeby to coś tym kozom dawało.

z resztą gdziekolwiek się mieszka to nie jest problem załatwić sobie mleko od kozy/krowy (to pierwsze częściej) z gospodarstwa, nawet z gospodarstwa eko.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
06/07/2010 12:41 am  

Kupiłam wczoraj mleko ryżowe ekologiczne "Rice Dream" o smaku waniliowym. Solo - jak dla mnie nie do wypicia. W kawie zbożowej - paskudne. W zupie mlecznej do zaakceptowania, ale bez szału. Niedawno zmiksowałam z bananem , kiwi i miodem - jako koktajl średnie. Jedno wiem na pewno - już nie kupię 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
01/12/2010 11:43 am  

odswieze watek:

http://www.portalspozywczy.pl/mleko/teksty/,41895.html

tak sie zastanawiam, czy kluczowe sa 2 ostatnie zdania:

Popularno - naukowa debat z udziałem mediów nt. walorów spożywania mleka i jego przetworów oraz zbilansowanej diety dzieci pt. Mleko - za czy przeciw? zorganizowana została przez Polską Izbę Mleka. Działanie zostało sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka.

czy jednak jest to prawda...

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
*BLEBLE*
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 24
10/12/2010 9:23 pm  

pije mleko i jego przetwory chociaz wiem w jaki sposob pozyskiwane jest 🙁 ale nie jestem w stanie zrezygnowac z niego tak jak i z jajek


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
15/12/2010 6:59 pm  

Ja nie pije zwierzęcego mleka w ogole - ani nie spożywam żadnych jego przetworów. Trochę mi ich brakuje, zwłaszcza twarożków, ale da się przeżyć ;).
Mleko sojowe natomiast mi nie smakuje. Jak raz kupiłam to potem nim zabielałam zupy, żeby nie zmarnować.
Z chęcią bym spróbowała mleka arachidowego bądź ryżowego, ale nie wiem gdzie można dostać 🙁

Trawożerca


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
15/12/2010 8:36 pm  

BlueBerry możesz sama zrobić sobie mleko z orzechów, ryżu, migdałów etc. Przykłady tu:
http://weganie.blogspot.com/2010/11/mleko-roslinne.html

Mi się czasem zdarzy, że spożyje mleko krowie. Ostatnio dowiedziałem się po fakcie, że w cieście od pierogów było mleko. Nie komentowałem tego ;). Najczęściej dziabnę je w słodyczach. Mam powera, żeby nie jeść słodkiego, ale załamuje się to od czasu do czasu. Wczoraj 3 krówki zjadłem, wcześniej ferrero. Niby mało, ale to odstępstwo od założenia.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
15/12/2010 11:02 pm  

Ogromne podziękowania, jak tylko wróce do domu i będę mieć dostęp do blendera, to na pewno wypróbuje mleko kokosowe :)))))
Bułku, jesteś wielki 😎

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Strona 15 / 30 Wstecz Następny
  
Praca