Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wyniki badań po 6 latach   

Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  RSS

sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
28/11/2014 1:29 pm  

znam typa co je tylko ziemnaki i jajka i ponoc jak przeszedł na ta swoją dziwna diete tak przez 10 lat nie zachorował itp . przeciez sa ludzie co w ogóle nie jedzą , karmią sie energia kosmosu i medytują i jakos zyją , ale były tez przypadki śmiertelne, zawsze są wyjątki od reguły ale statystycznie to określa sie wyniki na większości , ja tak zrobię


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
28/11/2014 3:11 pm  

przeciez sa ludzie co w ogóle nie jedzą , karmią sie energia kosmosu i medytują i jakos zyją

Ta, ja też znałem takiego jednego co się żywił tylko energią kosmosu, a po czym tak, za przeproszeniem, srał, to nie wiem... 😀


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
28/11/2014 3:33 pm  

może nawet nie śmierdziało


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
28/11/2014 7:54 pm  

Ostatnio oglądałam program pt. "Puszyści kontra szczupli" czy jakoś tak, był tam gość, który od 40 lat się głodził, tzn. wypijał po 20 kubków herbaty z mlekiem i cukrem dziennie, i nic nie jadł. Wyliczyli mu, że rocznie zjada ponad 150 kg cukru. Nie wiem, jakie miał wyniki badań, ale teoretycznie na czymś takim powinno się zdechnąć. Miesiączkująca kobieta by pewnie nie wyrobiła, faceci mają jednak łatwiej, bo tak nie tracą żelaza.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
29/11/2014 3:24 am  

Jesteś pewna e to nie ściema?
Kiedyś pokazywali na discovery jednego typa, który według nich nie jadł od 70 lat.
Prędzej uwierzę, że Jezus chodził po wodzie... 😛


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
30/11/2014 5:20 pm  

No ale on "jadł" - cukier 😛

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
czarymary
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 162
30/11/2014 6:31 pm  

No w sumie cukier wystarczy by żyć- często

tylko zależy jak długo i jakiej jakości jest to życie (chodzi o dolegliwości)


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
30/11/2014 9:18 pm  

No więc właśnie, energia jest, ale żadnych składników mineralnych itd.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
01/12/2014 2:20 am  

mam najniższą dolna granicę czerwonych krwinek i hemoglobiny a najwyższy próg żelaza. Co jest zastanawiające gdyż produkty bogate w żelazo produkują czerwone krwinki. Za przyswajanie żelaza odpowiedzialna jest b12

B12 jest potrzebna nie tyle do przyswajania żelaza, co do wytwarzania czerwonych krwinek. Dlatego możesz mieć dużo żelaza i wciąż niski poziom hemoglobiny, bo brakuje Ci innych czynników potrzebnych do jej wytwarzania (w tym wypadku b12).

[url] http://pl.wikipedia.org/wiki/Erytropoeza [/url]


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
17/12/2014 6:39 pm  

Mop więc byłem u lekarza , takiego rejonowego ( wybrałem lekarkę na mój punkt widzenia która do tematu podejdzie konkretnie ) i usłyszałem iz nie ma powodów do zmartwień. Skoro wyniki w normie to nie jest źle , a słabsza norme czeronych a wyższą żelaza winna jest b12. A więc suplementacja i za 3 miechy powtórzenie badań


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
17/12/2014 6:49 pm  

Daj sobie pół roku, szkoda kasy na badania co 3 miechy, jeżeli nie ma jakichś poważnych nieprawidłowości.


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
31/03/2015 1:40 pm  

Witam , po czterech miesiącach i suplementacji b12 ponowiłem badania . I tak , morfologia bez zmian , w normach ale tak jak poprzednio wolnych granicach , natomiast uża poprawa b12. Wcześniej miałem grubo poniżej normy , teraz w normie i to całkiem . Z żelazem tez progres bo było znacznie powyżej normy ( a więc słaba przyswajalność) a teraz spadło całkiem fajnie do normy . Wysuwam wnioski że sumplemantacja jest zdecydowanie potrzebna. Oszem , jak jadłem mięcho nie robiłem b12 ale musiał by to być szczególny przypadek bym miła z tym kłopot . Uważam że na diecie vegańskiej bez suplementacji moga byc z tym duże problemy


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
31/03/2015 5:23 pm  

Większość populacji ma niedobór b12. Mięsożercy też.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
31/03/2015 6:50 pm  

Może i większość, ale mięsożercy nikt tego nie wytknie, bo w jego przypadku to problem "zdrowotny", nie związany z dietą 😉

Uważam że na diecie vegańskiej bez suplementacji moga byc z tym duże problemy

Oczywiście, tylko niedouczone osoby kwestionują taką konieczność.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
01/04/2015 3:33 am  

A więc moje gorsze wyniki mam traktować jako niedouczenie , dzięki za radę , kamień z serca , poczytam sporo i wyniki sie poprawią


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  
Praca