Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

jak sie rozpoznac i zamanifestowac ze jestesmy wege  

Strona 1 / 6 Następny
adamrozew
stały bywalec

Do wegetarianizmu dochodzilem stopniowo, kiedys w przeszlosci juz nie jadlem miesa, ale bardziej dla celow zdrowotnych, niz etycznych. Potem dla wygody 🙁 wrocilem do miesa, choc jak nie musialem to go unikalem. Stopniowo, zaczelo mi przeszkadzac, jedzenie miesa i swiadomosc, ze ten "kotlet" to byla zywa istota. Az w koncu nadszedł dzien, sluchalem w radiu TOK FM wypowiedz dwoch wegetarian (dziekuje im) i kiedy pozniej, podano mi na talerzu mieso, nie moglem go zjesc, odrzuciło. Juz kilka m-cy jestem wege i wiem ze tak juz zostanie:). Teraz niejedzanie miesnych potraw, jest tak naturalne, czego nie rozumieją nie wegetarianie. Tego po prostu sie nie je. Nie ukrywam, ze jestem dumny z mojej drogi, ale wiekszosc znajomych sie dziwi, patrzy na mnie dziwnie.
Zastanawiam sie czy jest jakis symbol, znaczek, ktory np w pracy na garniturze mogłbym nosic a co:) Tylko mlodziez i studenci sa vege. Przeciez to nieprawda ! Jak kazdy "neofita" jestem dumny, mysle ze nawet rowniez moje codzienne zyciowe wybory sa bardziej wywazone. Skoro jestem z tego dumny, czemu nie moge na codzien tego zamanifestowac, wsród podwładnych, pacjentów. Tylko chyba nie ma takiego uniwersalnego symbolu:(.
Pozdrawiam
Adam

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 3:36 am
StellaArtois
weteran forum

jesteś lekarzem?
a tak poza tym to wegetarianinem się jest chyba tylko dla siebie, a nie po to, żeby to rozgłaszac całemu światu...chociaż miło jest poznac innych wegetarian 😀 niestety do tej pory nikt nie wymyślił żadnego znaku rozpoznawczego 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 3:48 am
adamrozew
stały bywalec

Dokladnie. jestem lekarzem, oczywiscie, ze wegetarianinem jestem dla siebie, przeciez inaczej nikt nim nie zostanie, natomiast mysle, ze warto taki styl zycia promowac, moze kilka osób sie zastanowi i pójdzie tą drogą, Dlatego warto mowic o tym całemu otoczeniu. Nie chodzi mi tu o prymitywne namawianie zeby ktos zrezygnował z miesa. Mysle raczej aby inni zastanowili sie dlaczego np ja jestem wege, moze choć jedna osoba pojdzie tą drogą.
pozdrawiam
adam

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 4:13 am
daffnia
bywalec

czyż nasza blada cera, podkrążone oczy, braki w uzębieniu i cherlawa sylwetka nie obwieszczają światu, żeśmy wegetarianie??

😀 😀 😀 😀 😀 😀

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 3:38 pm
StellaArtois
weteran forum

ano!
i nie pocimy się bo organizm nie ma już wody którą można by wydzielic 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 3:41 pm
elis99
bywalec

To moze sami stwórzmy i promujmy symbol wege..?

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 4:18 pm

w sklepach muzycznych lub na koncertach sa stoiska z naszywkami, brelokami, kapslami itp. To wyglada m.in. tak (w necie oczywiscie jest wiekszy wybor, w sklepie - z 2 rodzaje):
http://www.rockmetalshop.pl/product-pol-24522_kapsel-VEGAN-przy150.html
http://www.rockmetalshop.pl/product-pol-17602-naszywka-VEGETARIAN-NKA1111.html
http://www.rockmetalshop.pl/product-pol-26831-naszywka-WEGETARIANIZM-NKA745.html
http://www.rockmetalshop.pl/product-pol-26837-naszywka-WEGETARIANIZM-NKA739.html
http://www.rockmetalshop.pl/product-pol-16589-naszywka-ZWIERZETA-SA-MOIMI-PRZYJACIOLMI-NKA1424.html

A dopiero co w piatek rozmawialysmy z kolezanka, ze Slask jest taki duzy a nie mamy tu lekarzy wegetarian;) dobrze wiedziec jakby co 😉

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 4:55 pm
nova.nike
bywalec

Witaj na forum!
Pomysł ze znaczkami jest ciekawy. Miło byłoby zobaczyć ilu jest wege tak w rzeczywistości idąc ulicą. Człowiek nie czułby się maluczki 😉
W końcu nosi się różne naszywki jako manifestację swoich pogladów, więc czemu by nie znaczek go vege 🙂

supergirl;)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 5:13 pm
rubia
forumowy expert

Witaj Adamie! Jeśli jakiś forumowy artysta zaprojektuje ciekawy znaczek, jestem skłonna go nosić 🙂 Miło Cię widzieć wśród nas- jak sobie radzisz wśród kolegów- lekarzy? W tym środowisku dominują raczej dość skostniałe poglądy na temat odżywiania 😉 ?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 5:24 pm
katrinko
stały bywalec

Był już podobny pomysł...
http://www.wegetarianie.pl/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=700#pid7526

Edit. no nie taki link. W kazdym razie był

[edytowane 29/6/2008 przez katrinko]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 6:42 pm
Stanisław
weteran forum

Cześć Adamie. Fajnie, że wpadleś do nas. Mam nadzieję, że na dłużej. Przyda nam się lekarska porada w razie potrzeby a być może w przyszlości inne nastawienie środowiska lekarzy do vege żywienia. Tacy ludzie z autorytetem mogliby w znacznej mierze przyczynić się do szerzenia pozytywnej opinii o naszym stylu życia wśród jedzących mięso. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 7:06 pm
adamrozew
stały bywalec

Dziękuje wszystkim za miłe przywitanie.
Myslę, ze lekarze nie maja skostniałych poglądów, są po prostu statystycznym odbiciem naszego społeczenstwa,. Niektórzy z szerszymi horyzontami, nie którzy niestety nie.. .
Zona mojego kuzyna jak zawsze pamietam, a jest to ponad 20 lat tez jest wegetarianką. Wiec lekarze tez wybieraja tą drogę. Choc moze to troche inna bajka, gdyz jej krajem pochodzenia i zamieszkania jest GB.
Co do znaku, wierze, ze znajdzie sie tu paru artystow ktorzy jakis skromny symbol zaprojektują, potem mozemy "forumowo" wybrac cos najodpowiedniejszego:). Pytanie jak to rozpropagować szerzej, gdy taki znak powstanie, moze ogolnodostepne media o najszerszym zasięgu, wierze ze są też dziennikarze wege.
Pozdrawiam
Adam
ps. Bardzo miło mi tu jest zaglądać:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 8:51 pm
Milunia
bywalec

Witaj serdecznie Adamie 🙂 Miło Cie poznać 🙂
Muszę przyznać, że pomysł promujący wegetarianizm jest bardzo ciekawy 🙂 Spróbuję porozmawiać ze swoim synem, może on coś zaprojektuje, wszak robił to już w życiu :)Pozdrawiam 🙂

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 9:44 pm
Stanisław
weteran forum

Co do znaku, wierze, ze znajdzie sie tu paru artystow ktorzy jakis skromny symbol zaprojektują, potem mozemy "forumowo" wybrac cos najodpowiedniejszego:). Pytanie jak to rozpropagować szerzej, gdy taki znak powstanie, moze ogolnodostepne media o najszerszym zasięgu, wierze ze są też dziennikarze wege.

Dobry pomysł. Jak fajnie by było, gdybyśmy wszyscy chodzili na przykład w jednakowych koszulkach i rozpoznawalibyśmy się na ulicach. Koszulki wyobrażam sobie koloru ciemnozielonego z dużym okrągłym logo na piersi. Temat logo do ustalenia. Też coś wymyślę i wkleję na forum. 🙂

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 10:21 pm
adamrozew
stały bywalec

Wszystkie pomysły są godne zainteresowania, ale przy projektowaniu uwzglednijcie, ze nie zawsze chodzi sie na luzie w t-shircie, czy na sportowo, po drugie sa wege ktorzy dawno skonczyli nascie czy 20 lat , wiec nie bardzo im pasuje duzy kapsel:) Choc nie mam nic przeciwko kapslowi wszystko zalezy kto nosi do jakiego ubioru i kiedy., Mysle ze znak graficzny powinien pasowac, zarowno do bluzy jak i do skromnej odznaki przyczepianej do klapy garnituru. Prosze nie zapominajcie o tych troche starszych :).
Pozdrawiam
Adam

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/06/2008 4:21 am
Strona 1 / 6 Następny
  
Praca