Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

aborcja  

Strona 3 / 38 Wstecz Następny
krówka
bywalec

Takich historii są tysiące.
Ostatnio słyszałam o znalezionych w parku rozczłonkowanych zwłokach noworodka.

A przecież nie musi dochodzić do takich tragedii.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2007 6:21 pm
Surri
bywalec

Legalna możliwość aborcji dla Polek

Polki mogą zupełnie legalnie dokonywać aborcji we wszystkich państwach Unii Europejskiej, których ustawodawstwa wewnętrzne to przewidują (np. w Wielkiej Brytanii). Prawo karne również nie stoi w tym wypadku na przeszkodzie, zgodnie z zasadą podwójnej przestępności czynu.
Czy lepsze tragedie wyzej opisane....?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2007 7:09 pm
elis99
bywalec

chcesz jeszcze troche faktow o "chcianych"dzieciach??

Niepotrzebuje takich faktów .. wiem że takie rzeczy się dzieją
dla niektórych osób dzieci są problemem , są niechciane. Zdaje sobie sprawe ludzie są różni , zdolni do makabrycznych czynów względem własnych dzieci ale to nie zmienia faktu że ja tego nierozumiem .. Po prostu dla [u] mnie[/u] niema takiego pojęcia jak ''niechciane dziecko''

Podejrzewam że to błąd w wyrażaniu swoich myśli

możliwe .. jak bym napisała to troche w inny sposób to niezostało by tak zrozumiane no cóż ..

[edytowane 28/4/2007 od elis99]

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2007 7:22 pm
Vega71
bywalec

Co do niechcianych dzieci, mam kolezanke ktora zdecydowanie chcianym dzieckiem nie byla teraz jest klopotem. Rodzice urzadzaja jej pieklo na ziemi, odkad skonczyla 18 lat musi sprzatac w domu i gotowac rodzicom, przychodzic do domu o ustalnej porze to wszystko po to by nie zostala wyrzucona z domu.

Przepraszam bardzo co jest patologicznegow sprzataniu w domu, gotowaniu i przychodzeniu do domu o ustalonej porze ?

Rozumiem ze gdyby to nie byla patologia to gosposia by za nia sprzatala i gotowala i 18 latka moglaby traktowac dom jak hotel ?

Moje dziecko sprzatalo i bralo udzial w domowych zajeciach od momentu gdy potrafilo chodzic i to jest jak najbardziej naturalny sposob funkcjonowania rodziny.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2007 9:31 pm
Vega71
bywalec

Legalna możliwość aborcji dla Polek

Polki mogą zupełnie legalnie dokonywać aborcji we wszystkich państwach Unii Europejskiej, których ustawodawstwa wewnętrzne to przewidują (np. w Wielkiej Brytanii). Prawo karne również nie stoi w tym wypadku na przeszkodzie, zgodnie z zasadą podwójnej przestępności czynu.
Czy lepsze tragedie wyzej opisane....?

Surri zgadza sie tylko jest jeden maly problem.

Pieniadze ktorych dziewczyna moze nie miec na podroze aborcyjne.
Osoby bogate moga bez mrugniecia okiem pojsc sobie do gabinetu w Polsce, ale matka 6 dzieci zyjaca na zasilku w jakiejs dziurze nie ma opcji wyjazd za granice.

Dlatego sytuacja prawna jaka jest jest patologiczna.

Nie sprawdzalam w sieci, czy jest w Polsce dostepna tabletka Plan B ? Ta ktora mozna wziasc po stosunku do 72 godzin i nie dopuszcza do ciazy ?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2007 9:37 pm
aniusia
bywalec

tabletke po moze przepisac kazdy lekarz ginekolog, jest dosc inwazyjna po jej zazyciu wystepuja wymioty, nastepuje zaburzenie cyklu miesiaczkowego podobno wcale nie jest pewne czy tabletka poskutkowala:/. Slyszalam tez o tabletce w prawdzie nielegalnej -tabletce wczesno poronnej dziala do 3 miesiaca. Za odpowiednia kwota dostepna pewnie w wielu gabinetach ginekologicznych.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2007 11:29 pm
aniusia
bywalec

do Vega71 :

Tez sprzatam w domu i gotuje a wracam do domu wczesniej bo moja mama sie o mnie martwi. Gdybys doczytala to bys wiedziala ze ona musi to wszystko robic bo inaczej wyleci z domu, napisalam tez ze ja bija - Uwazasz ze to nie jest patologia ze to normalne ze rodzice wyladowywuja swoje nerwy krzyczac i lejac swoje dziecko?? W dodatku kazac uslugiwac sobie?? Po to ma sie dzieci??

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2007 11:39 pm
Vega71
bywalec

Uwazam ze bicie jest zawsze patologia, ale sprzatanie patologia zdecydowanie nie jest.

Co do tabletki Plan B - to z tego co pisza w sieci jest zupelnie nieinwazyjna dla ciazy ktora juz istnieje, jedyne co robi to nie dopuszcza do zapladnienia.
Wymioty sa prawdopodobne bo to spora dawka hormonow, ale na dobra sprawe lepiej jak komus bedzie niedobrze przez kilka godzin niz miec niezaplanowana, niechciana ciaze.

Nie wiedzialam ze sa tabletki ktore moga spowodowac poronienie do 3 miesieca - brrrrrrrr.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2007 11:57 pm
Ireth
bywalec

na dobra sprawe lepiej jak komus bedzie niedobrze przez kilka godzin niz miec niezaplanowana, niechciana ciaze.

A juz najlepiej to pomyslec o antykoncepcji miast sie radosnie i beztrosko bzykac, a potem "usuwac smiecia".

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/04/2007 12:35 am
Vega71
bywalec

To sie dlatego nazywa Plan B, ze jest antykoncepcja awaryjna w sytuacji gdy cos poszlo nie tak i bynajmniej nie jest pomyslane jako sposob usuwania ciazy.

A ze zycie nie ma tendenji do trzymania sie kanonow ksiazeczek dla grzecznyh dziewczynek to mnie osobiscie niezmiernie cieszy to ze takie tabletki istnieja.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/04/2007 12:46 am
krówka
bywalec

Lepiej dokonać aborcji we wczesnym stadium ciąży, niż zrzucić noworodka z 7 pietra,
czy zamknąć w beczce w piwnicy..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/04/2007 1:01 am
Ireth
bywalec

Lepiej dokonać aborcji we wczesnym stadium ciąży, niż zrzucić noworodka z 7 pietra,
czy zamknąć w beczce w piwnicy..

Nie, Krowko. Najlepiej jest zapobiegac*. Wszystko, co sie dzieje potem, jest mniejszym lub wiekszym zlem.

*nie mowie o sytuacjach, kiedy ciaza pochodzi z gwaltu; dlatego tez uwazam, ze obecna ustawa aborcyjna jest dobra i nie domagam sie jej zmiany.

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/04/2007 1:16 am
Owo
 Owo
bywalec

Lepiej dokonać aborcji we wczesnym stadium ciąży, niż zrzucić noworodka z 7 pietra,
czy zamknąć w beczce w piwnicy..

A jeszcze lepiej - porządnie się zabezpieczać, edukować i jakby co używać tabletek "po". Myślę, że takie byłoby małe podsumowanie wniosków dyskusji... (ponieważ sporo osób do tych wniosków doszło)

Edit: Ireth mnie ubiegła, napisała zresztą dużą część tego co chciałam napisać 🙂

[edytowane 28/4/2007 od Owo]

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/04/2007 1:17 am
Vega71
bywalec

*nie mowie o sytuacjach, kiedy ciaza pochodzi z gwaltu; dlatego tez uwazam, ze obecna ustawa aborcyjna jest dobra i nie domagam sie jej zmiany.

Szkoda ze nie znasz dzialania ustawy w praktyce na papierze wszystko wyglada slusznie i etycznie.

Czy Ty masz cien pojecia co sie dzieje ze zgwalcona dziewczyna ktora nie dosc ze zostala zgwalcona to w sadzie musi udowadniac swoich praw i walczyc o aborcje ?
Taka dziewczyna do konca zycia sie nie jest w stanie pozbierac i caly zapluty system ma to w nosie. Co z jej godnoscia, prawem do samostanowienia o sobie ?

Zeby udowodnic ze ciaza jest z gwaltu, trzeba pierwsze udowodnic gwalt. Masz swiadomosc jak niski jest procent skazywania za gwalt w stosunku do ilosci gwaltow ?
Masz swiadomosc jak wolno dzialaja sady ?

To prawo jest chore i rodzi patologie i powinno byc zmienione.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/04/2007 1:29 am
kamma
stały bywalec

Czy Ty masz cien pojecia co sie dzieje ze zgwalcona dziewczyna

Zapomniałam o tym. A to jest rzeczywiście wielki problem. Nie dość, że dziewczyna stała się ofiarą przemocy ze strony gwałciciela, to jeszcze potem czekają ją upokarzające procedury, takie jak obdukcja, badanie ginekologiczne i udowadnianie, że to był gwałt. Moja znajoma była kiedyś bita (nie gwałcona) i mówiła, ze taka zwykła obdukcja to jest wystarczająco straszne przeżycie - porównała je do sekcji zwłok na żywo, a co dopiero obdukcja po gwałcie.
Na dodatek kobietom bezczelnie się wpiera (nawet w szpitalach gin-poł), że być może jakoś sprowokowały gwałciciela, może same ponoszą część winy.... Nic dziwnego, że większość ze wstydu po prostu siedzi cicho. Ale wtedy nie mogą usunąć ciąży.

A załóżmy, że dziewczyna przejdzie przez te wszystkie straszne procedury, uzyska odpowiedni papierek, z którym wreszcie zgłosi się do szpitala na legalną w tym momencie aborcję. A lekarz jej powie, że nie przeprowadzi zabiegu, bo jest katolikiem i korzysta z klauzuli sumienia. Jest takie niepisane ustalenie, że jeżeli szpital nosi imię jakiegoś świętego czy w ogóle związane z religią, to nie przeprowadza się w nim aborcji. W ogóle.

Masz rację, Vega71 - prawo jest chore. Więc do moich wcześniejszych uwag dotyczących ustawy tzw antyaborcyjnej dorzucam jeszcze tę jedną. W opisanej powyżej sytuacji (i we wszystkich przypadkach, kiedy zabieg jest legalny) lekarze powinni mieć [b] obowiązek[/b] przeprowadzić aborcję. No i droga do niej powinna być prostsza.

podskoczyć i nie trafić w ziemię

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/04/2007 2:17 am
Strona 3 / 38 Wstecz Następny
  
Praca