Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy są wśród nas akwaryści?  

Strona 1 / 3 Następny
misia
rozmówca

Od ładnych paru lat mam akwarium i nie wiem co zrobić z masą ślimaków. Rozmnażają się na potęgę i zaśmiecają zbiornik. Nie chcę ich zabijać więc co mam z nimi zrobić?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/02/2006 12:38 pm
Natalka
bywalec

akwarium masz w domu? pewnie sama wpuscilas tam slimaki, a one rozmnazaja sie jak szalone. Moze poprostu zrezygnuj z nich i miej tylko rybki.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/02/2006 8:02 pm
misia
rozmówca

No tak, zrezygnuj czyli się pozbądź. Trudno, nie mam innego wyjścia. Ale zrobię wszystko, żeby ich śmierć była szybka. Dzięki za odpowiedź, to było trochę głupie pytanie. Jest w końcu pewna różnica między ślimaczkiem a krówką... Pozdrawiam!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/02/2006 9:52 pm
Alispo
bywalec

porozdzielja je,a jesli nie masz warunkow to zostaje tylko znalezienie im innych domow..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/02/2006 11:43 pm
Natalka
bywalec

problem tkwi w tym, ze slimaki sa obojniakami i jak bedzie nawet sam jeden slimak to on dalej sie rozmnozy i tak w kolko. Najlepiej jakbys znalazla dla nich nowy dom, miejsce, gdzie beda bezpieczne, bo kazde zwierzatko ma prawo do zycia, nawet jesli jest slimakiem 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/02/2006 12:34 am
Alispo
bywalec

nieprawda.slimai sa obojnakami ale potrzebne sa 2 osobniki zeby sie rozmnozyly krzyzowo.jeden slimak ze soba nie kopuluje;)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/02/2006 3:19 pm
euridice
stały bywalec

Misiu, a czy nie moglabys po prostu wypuscic ich do jakiegos stawku i niech tam sobie szczesliwe zyja?? (jesli to naiwne pytanie, to przepraszam, mialam juz w zyciu wiele zwierzatek, ale akwarium nigdy, wiec sie na tym za bardzo nie znam)

pozdrawiam.

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/02/2006 12:48 pm
misia
rozmówca

Myślę, że nie przeżyłyby w stawie z powodu zbyt zimnej wody (w akwarium temperatura waha się od 20 - 28 stopni). Pozdrawiam!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/02/2006 3:59 pm
ALchemik
bywalec

Jest w końcu pewna różnica między ślimaczkiem a krówką...

jak dla mnie to jest troche naiwne myslenie , moim zdaniem niewazne jest czy cos jest duze czy male ale czy potrafi czuc ale kazdy ma inne podejscie do wielu rzeczy , pozdrawiam 🙂

dopóki widziesz jeszcze uśmiech to widziesz cud ... ! ; )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/02/2006 5:50 pm
Bleks
bywalec

NIE ZABIJAJ ICH TYLKO ODDAJ DO SKLEPU ZOOLOGICZNEGO!!!!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/02/2006 8:53 pm
galaretka
początkujący

😮 ślimaki są obojniakami??! nie wiedzialam... 😮
ja bym je komuś oddala...zawsze sie ktoś chętny znajdzie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/02/2006 10:34 pm
sieklik
bywalec

alchemik dobrze mowi! daj do sklepu... moze nawet ci za to zaplaca ;]

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/02/2006 7:07 pm
Majowa
bywalec

No co Wy. Takich ślimaków nikt w sklepie nie weźmie, bo one są małe ok. 5 mm i bardzo szybko się mnożą i raczej dla akwarystów nie są stworzeniami mile widzianymi w akwarium i nikt ich nie kupuje.

Jak naprawde nie możesz ich znieść - ja bym na twoim miejscu poczekała trochę aż woda odmarznie i wypuściła je do jakiegoś zbiornika.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/02/2006 8:03 pm
sieklik
bywalec

ja myslalem ze biora... potem mogliby przeciez sprzedac komus(..?) no ale w koncu nigdy nie mialem slimakow to nie wiem ;]

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/02/2006 9:41 pm
Alispo
bywalec

do sklepu?;ludzieee,zeby jeszcze bardziej sklepy wspierac...? 😡
poszukac dobrych domow jak nie da rady porozdzielac.nie wypuszczalabym-ryzykowne..poza tym zaburzenie rownowagi naturalnych zbiornikow.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/03/2006 5:55 pm
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca