Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

GP o tarczy rakietowej  

Strona 4 / 6 Wstecz Następny
Marines
rozmówca

Kudłaczu ogladałeś zdjęcia???
To kliknij na link i zobacz co robią biedni rosjanie...
Nie interesuje mnie zaborcza polityka Rosji.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/09/2008 1:21 am
StellaArtois
weteran forum

Co do zdjęć to naprawdę nie widzę na nich żadnej zbrodniczej działalności. Kilka ran i kilku umarlaków. To jest straszne. Nigdy i nigdzie nie powinno dochodzić do tego, że jeden człowiek podnosi rękę na drugiego. Ale to jest wojna i zaczęli ją Gruzini

powiedział przeciwnik aborcji i obrońca życia

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/09/2008 1:38 am
Kudłacz
bywalec

powiedział przeciwnik aborcji i obrońca życia

Przeciwnik aborcji czyli obrońca NIEWINNEGO życia. Jestem absolutnym przeciwnikiem tej wojny. Ale co mieli Rosjanie zrobić? Popłakać się i grzecznie wycofać pod ostrzałem? Nie twierdzę, że to dobrze, że ludzie giną. Uważam tylko, że za całość odpowiada Saakaszwili.

Przekroczyliśmy granice tak daleko, że jedynym co nas chroni jest fakt, że nikt z dzierżących władzę nie da wiary w to co robimy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/09/2008 3:30 am
StellaArtois
weteran forum

Każde życie jest ważne i cenne.

[edytowane 1/9/2008 od fasolencja]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/09/2008 3:56 am
Deleted
forumowy expert

Cóż, w głowie mi się nie mieści, że taka Gruzja podniosła rękę na Rosje 😀 To militarne samobójstwo, pachnie mi tu prowokacją, którą zresztą Rosjanie stosują często.

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/09/2008 9:41 pm
StellaArtois
weteran forum

generalnie to chyba Gruzja chciała stłumic buntującą sie Osetię, czyż nie?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/09/2008 10:08 pm
Deleted
forumowy expert

Widać to nie był dobry pomysł 😉

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/09/2008 10:15 pm
Marines
rozmówca

Przykładowo podaję taką sytuację;Górny Ślask chce oddzielić się od Polski ,ponieważ większosc mieszkanców to Niemcy.Taka sama sytuacja była w Gruzji.
Wojna,lecz cierpią tam cywile.Rosjanie gwałcą kobiety,dziewczynki,niszcza gospodarkę Gruzji.
Co do tarczy w Polsce,to sytuacja na świecie niczym się nie różni od czasów 'zimnej wojny".

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/09/2008 1:32 am
Nantosvelta
forumowy expert

Mieszkam na GŚ od 23 lat, wczoraj nawet jchałam autobusem z Pakistańczykami, ale Niemców to ja nie widuję 😮

Wg mnie nie ważne, kto jest agresorem, ważne, że tracą życie ważne istoty (ważny jes każdy z nas)

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/09/2008 1:35 am
Deleted
forumowy expert

Śląsk się od Polski nie oddzieli, przecież to bezsens. To może moje rodzinne Kujawy (a właściwie Pałuki) też się powinny oddzielić i stworzyć jakieś księstwo? 😉

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/09/2008 1:58 am
StellaArtois
weteran forum

tak, tak! i Kurpie! wolne Kurpie! 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/09/2008 5:00 am
Marines
rozmówca

Miałem na myśli dolnyśląsk,kiedyś należał do Niemiec.Pozostało kilku,lecz pokolenie wygineło.

Podałem tylko jako przykład,przykład 🙂

Tak właśnie było w Gruzji,Osetia była częścią Gruzji ,ale postanowiła oddzielić się.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/09/2008 1:51 am
Kudłacz
bywalec

Znowy rozmowa schodzi na bardzo moim zdaniem ważny temat czyli to czy uzasadnione jest prawo do samostanowienia narodów. Większość rządów państw europejskich manifestowało poparcie dla niepodległości Kososwa, oburzaja ich natomiast plany mieszkanców Osetii i Abchazji. Polityka powinna być konsekwentna, albo uznajemy prawo samostanowienia albo nie. Wprowadzenie chorego udstroju jakim jest demokracja spowodowało eksplozję nacjonalizmu. Czekajmy zatem na wiosnę ludów.

Przekroczyliśmy granice tak daleko, że jedynym co nas chroni jest fakt, że nikt z dzierżących władzę nie da wiary w to co robimy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/09/2008 4:20 pm
Deleted
forumowy expert

Demokracja jest złym ustrojem ale lepszego nie wymyślono. Zresztą, zawsze można powrócić do sytuacji, jaka była w średniowieczu (dużo małych i większych księstw). Chociaż, czy to się opłaci? Samostanowienie takiego małego skrawka ziemi nie ma sensu.

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/09/2008 5:12 pm
Kudłacz
bywalec

Ja jestem pewien, że Enisger wolał by, by jego hipotetyczna operacja na otwarty sercu przeprowadzona została przez lekarza niż przez demokratyczne głosowanie nad kolejnymi krokami. A wcale nie sądzę, żeby rządzenie państwem było łatwiejsze niż operowanie chorego. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest monarchia leseferystyczna gdzie król nie ma prawa interwencji w życie codzienne obywateli co uniemożliwia tyranię i socjalizm, ale w momencie kiedy raz na kilka(naście? dziesiąt?) lat wymagana jest interwencja władzy (wojna, epidemia itd) zajmie się nią król, który od dzieciństwa przygotowywany był do rządzenia a ze względu na to, że nie kończy kadencji po kilku latach i w jego interesie jest by państwo było silne jest nie przekupny.

Przekroczyliśmy granice tak daleko, że jedynym co nas chroni jest fakt, że nikt z dzierżących władzę nie da wiary w to co robimy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/09/2008 12:36 pm
Strona 4 / 6 Wstecz Następny
  
Praca