Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Rowerek!  

Strona 7 / 9 Wstecz Następny
tru
 tru
stały bywalec

Dzięki 🙂 To mam trochę jaśniejszą wizję.
Odpowiada mi spokojna i wygodna jazda stąd jestem zakochany w swoich dwóch mieszczuchach 🙂 Ale one tam nie dadzą rady kompletnie... Trasy najczęściej codzienne, zakupowe itp. niż jakieś wyprawowe.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/08/2012 2:13 am
cienkun
rada starszych

Jak na krótkie trasy w terenie, to może faktycznie ATB na 26" kołach
Cos takiego
[IMG] [/IMG]
Tylko może niekoniecznie z taką kierownicą i mostkiem.
Ten jest poskładany przeze mnie i dla mnie.

[edytowane 5/8/2012 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/08/2012 2:25 am
tru
 tru
stały bywalec

W kierownicy właśnie podoba mi się to, że nie jest prostą rurą z frontu. Tego właśnie nigdy nie lubiłem w góralach, taka kierownica kojarzy mi się z barierką balkonu przez którą można rzucać pawie. W Twoim jest fajna - wygięta.
Czy cale w kołach mają duże znaczenie ?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/08/2012 2:36 am
cienkun
rada starszych

tzn. o to się spierają kolarze i producenci od dawna. Koło 26" jest mocniejsze i lżejsze, a rower bardziej zwrotny i łatwiej go rozpędzić, a na kołach 28" rower jest bardziej stabilny w jeździe na wprost i łatwiej się toczy, ale w ciągu ostatnich lat pojawiły się rowery MTB na kołach 29, tak więc zależy co komu odpowiada...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/08/2012 2:43 am
eRZet
weteran forum

w ciągu ostatnich lat pojawiły się rowery MTB na kołach 29, tak więc zależy co komu odpowiada...

Miałem okazję wypróbować taki i muszę przyznać, że ma coś w sobie. Wystarczy jeden zamach i jedzie się długo 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/08/2012 2:53 am
tru
 tru
stały bywalec

No to fakt, w holenderze mam 28 i jak go rozpędzę, szczególnie na ścieżce rowerowej, to jedzie... jedzie...
Dzięki za wszystkie wskazówki. Na jesień czeka mnie przeprowadzka no i jakiś nowy zakup. Będę wybierał długo, bo musi do tego być stylowy 🙂 Wygląd jest bardzo ważny. Jak jadę na holendrze to laski mnie zaczepiają bo wygląda jak bentley za 2 miliony dolarów a na 20 letnim skrzypiącym składaku mnie zaczepiają bo wzbudzam instynkty opiekuńcze ;D
Natomiast ten musi wyglądać jakbym po śniadaniu miał nim przebyć saharę a po kolacji kamczatkę 😉 Co Ty na to ?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/08/2012 2:57 am
cienkun
rada starszych

Ja bym na Twoim miejscu poskładał sobie rowerek od podstaw. Wtedy masz dokładnie to, czego chcesz. Niektóre mniej zużywające się części, takie jak sztyca czy kierownica, możesz kupić używane, dzięki czemu obniżasz koszty całego przedsięwzięcia.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/08/2012 3:09 am
tru
 tru
stały bywalec

Niewykonalne. To dobra rada (bo jak wspomniałeś - mam wtedy co chcę) ale nierealna dla mnie. Nie znam się na tym kompletnie a żeby to zgłębić musiałbym poświęcić sporo czasu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/08/2012 3:20 am
bułek
forumowy expert

Duże zdjęcia daliście i strasznie się rozciągnęło na szerokość. Ciekun edytuj zdjęcia ;).

Ja tam bardziej w rowery zabytkowe celuje, ale jakbym coś miał to dam znać :P.

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/08/2012 4:16 am
tru
 tru
stały bywalec

Z innej beczki...
Kto nie z nas nie zna tej historii ?
Jedziesz piaskową boczną ścieżką. Przed tobą matka z dzieckiem. Dziecko idąc powoli bawi się spokojnie. Kodujesz sobie podświadomie ich rytm, żeby powoli, bezpiecznie innymi słowy płynnie ich wyminąć...
Co dalej ? 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/08/2012 7:04 pm
eRZet
weteran forum

...dziecko wchodzi na tor kolizyjny, ale masz jeszcze tyyyyyyle miejsca, że bez problemu możesz go wyminąć. Wtedy jednak matka zauważa ciebie, zaczyna krzyczeć, łapie dzieciaka, skacze w jedną stronę, krzyczy głośniej, wskakuje ci pod koła, ty ją wymijasz bez problemu, a ona zaczyna cię wyzywać, jakbyś chciał dzieciaka złożyć Beel Zebubowi w ofierze, a ją samą zgwałcić i obedrzeć ze skóry?

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/08/2012 7:15 pm
tru
 tru
stały bywalec

NO 😀
Dziecko nie wchodzi samo na tor kolizyjny, po prosta ona drze ryj na, żeby uważało bo rower jedzie, wtedy ono ze wszystkich 360 stopni wybiera te pod twoimi kołami 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/08/2012 7:40 pm
bułek
forumowy expert

W takich sytuacjach staram się używać dzwonka, żeby za wczasu ostrzec matkę z dzieckiem. Ech... mam nadzieje, że taki nie byłem, ale dzieci strasznie się pchają pod koła. Za moich czasów bylo mniej rowerzystów :P.

Najlepiej mi się dzwoni na rolarzy poruszających się ścieżką :D.

Tak w ogole to niektórzy rowerzyści nielepsi od dzieci. Niedawno miałem sytuację, że prawie dzwona zrobiłem, bo jakaś lekkomyślna starsza pani zatrzymała się praktycznie kilka metrów przede mną. Chciałem ją wyprzedzić, ale jej mąż/partner jechał jakby był sam na ścieżce a chodnikiem szli piesi, więc musiałem zaczekać. Jednak poziomka z lusterkiem to bardzo bezpieczny rower. Na zwykłym pionie strasznie mi się jeździ bez lusterek.

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/08/2012 8:01 pm
tru
 tru
stały bywalec

Tak oglądam te rowery i nie mogę patrzeć na te spawy na aluminium. Obydwa rowery mam stalowe i tam spawy są subtelne a na aluminium wygląda to jak robota pijanego Franka w garażu. Z całym szacunkiem dla wszystkich Franciszków.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/08/2012 3:13 am
cienkun
rada starszych

Ja też kocham stal, ale to ze względu na wygodę i delikatny wygląd. Ale spawy mogą być położone też dobrze na alu. Po prostu roboty spawalnicze mają pijane 😀
Popatrz jak były spawane ramy Kleina. 😎

[edytowane 7/8/2012 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/08/2012 3:55 am
Strona 7 / 9 Wstecz Następny
  
Praca