Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

sok marchwiowy  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

SurykatkaxD
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 53
14/06/2007 11:20 pm  

Czy picie tego soku wpływa niekorzystnie na wątrobę? Ostatnio spotkałam się z taką opinią.. dodam że dziennie wypijam ok. 1l soku, czy to nie za dużo? Wie ktoś cos na ten temat? 😉


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
15/06/2007 12:32 am  

Witaj- wszystko z umiarem. Ja piję pol litra 2 razy w tyg ale często po soku marchwiowym boli mnie brzuch ( moze organizm sam daje mi znak ze juz nie potrzebuje witamin i pierwiastkow w nim zawartych?). A mama sie ze mnie smieje ze mam pomaranczowe dlonie od tego soku;) a wiem ze jak ktos ma chora watrobe to wystepuja u niego na zewnetrznej str dloni brazowe plamy ( ja oczywiscie tego nie mam;) nie jestem ekspertem ale moze 1litr dziennie to za duzo -oczywiscie sokow swiezo wyciskanych jak najwiecej ale sprobuj urozmaicic a nie 1 rodzaj. Pozdrawiam

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
15/06/2007 1:02 am  

Też obiła mi się o uszy taka informacja. Mianowicie, lekarz zabronił mojemu wychowawcy poić córkę tyloma Kubusiami pod groźbą uszkodzenia wątroby. Choć głowy nie dam, że ma pokrycie.

Osobiście nie mam problemu, bo nie znoszę marchwi :p

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
15/06/2007 1:57 am  

Litr to chyba trochę za dużo. Pół litra będzie dość. Lepiej dołożyć do tego ogórek i buraka.
Zresztą takie intensywne picie soków stosuje się w kuracjach odtruwających, raczej nie na stałe... (ale może się mylę)

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
elis99
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 219
15/06/2007 2:01 am  

Kiedyś czytałam ,że powinno wypijać sie nie więcej niż pół litra dziennie ..

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you


OdpowiedzCytat
hmacz
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 45
15/06/2007 2:37 am  

Moja babacia ma powazne problemy z watroba, i nie moze jesc wiekszosci warzyw. Kiedy zje cos 'zakazanego' jej skora brazowieje. Moze to ma jakis zwiazek?


OdpowiedzCytat
purqu
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 40
15/06/2007 4:58 am  

sam sok nie powinien Nam zaszkodzić ;zalezy co do tego się ujada,jest moze zbyt słodki polecam do marchwi zieleninkę

[edytowane 14/6/2007 od purqu]


OdpowiedzCytat
Patrice
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 194
24/10/2007 7:03 pm  

Ja przez około rok piłam codziennie jednego Kubusia i po jakims czasie zaobserwowałam ze moja skora nabrała pomarańczowego koloru. W sumie to było lekkie przewitaminizowanie 😉 ... dlatego teraz uwazam i pije sok z marchwii troszke rzadziej


OdpowiedzCytat
~*mikrokosmos*~
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 131
24/10/2007 7:06 pm  

A ja lubie te soki, ile w nich witamin.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/10/2007 7:35 pm  

Kubuś na pewno nie jest zdrowy, bo zawiera cukier, chodzi raczej o sok własnoręcznie robiony...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Patrice
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 194
25/10/2007 12:06 am  

Tylko czasami nie ma się ani czasu ani siły niestety zeby zrobić sobie samemu soczek... i idzie się na łatwizne 😉


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/10/2007 3:05 am  

No to są jednodniowe soczki, można kupić 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
25/10/2007 6:47 pm  

Takie soczki typu Kubuś napewno nie są zdrowe, jeśli się za dużo ich pije, bo nie zawierają nawet 50% soku, często tylko 20. Reszta, to o ile pamiętam syrop glukozowo-fruktozowy, cukier, coś jeszcze. Matko, pamiętam jaka kiedyś od nich pomarańczowożółta byłam. Mają inne właściwości jak soki jedniodnowe. Nie należą do najgorszych rzeczy, ale nie przesadzajmy 😉

[edytowane 25/10/2007 od vegetena]


OdpowiedzCytat
Kapibara
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 163
25/10/2007 9:43 pm  

Sok marchewkaowy - tylko ,,jednodniowy" albo własnej roboty
hehe to znaczy roboty własnej mamy 🙂
Te kupusie w sumie smaczne sa ale jakies takie gęste i zaraz mysle ze to musi bys bardzo przetworzone .


OdpowiedzCytat
Denis
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 110
30/10/2007 9:07 pm  

ja robie sobie sam soki kazdego dnia inny ... ja najbardziej lubie :pietruszke z selerem i ogorkiem do tego jeszcze 2-3 liscie szpinaku... brzmi niezbyt zachecajaco ale jest naprawde dobry!!!

Dlaczego Bóg pozwala na tak wiele krzywd? Ponieważ dał nam wolną wolę !!!


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca