Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

odzywianie w ciąży  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Simona
początkujący
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 14
31/01/2010 2:46 am  

Ja staralam sie jesc codziennie swieze owoce, warzywa produkty pelnoziarnisteogolnie zdrowa wegetarianska dieta niestety w ciazy niemozna sobie ustalic jadlospisu pamietam ze nasama mysl odrzucalo mnie soczewic, fasol iitd na mysl o makaronie z pp az mialam drgawki ( a zawsze i takze teraz pociazy go uwielbiam) ogolnie bylo mi ciezko sobie gotowac czesto jedyne co moglam przelknac to herbatniki + herbata albo kako + banan. Jak mialam dobre dni to jak najwiecej warzyw i surowek,migdaly, dbanie o zdrowdlo zelaza i kwasu foliowego unikanie duzych dawek witaminy A ( glownie w gotowych witaminach), moze zaszkodzic dziecku. Bralam witaminy ale trzeba pamietac ze witaminy to nie wszytsko odzywianie jest najwazniejsze 🙂

Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, skorzystałby człowiek, a stracił kot. - Mark Twain


OdpowiedzCytat
miszka
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1
25/03/2010 4:12 pm  

Ja tez polecam wegedzieciaka, oprocz tego co do diety wegetariańskiej w ciązy to mozna zapytać specjaliste dietetyka na tej [url= http://emaluszki.pl/forum/index.php?/forum/22-dieta-dla-przyszlych-mam-oraz-kobiet-karmiacych-piersia/] stronce o ciąży [/url].


OdpowiedzCytat
alken87
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 69
27/03/2010 2:23 am  

badanie nad pełnowartośiowością białka robiono 100 lat temu na SZCZURACH(!) które mają zupełnie inne potrzeby pokarmowe i potrzebują 100 razy więcej białko co ludzie.

z tymi ich potrzebami białkowymi też się nie zgodzę (nie podważam Twoich słów tylko wyniki owych badaczy) bo moje 4 szczury nie jedzą mięsa ani nabiału czy jajek, z białka pochodzenia zwierzęcego jedynie w karmie są jakieś niewielkie ilości krewetek, poza tym dostają owoce, warzywa, strączki i węglowodany w postaci makaronów, ryżu ,kasz i mają się świetnie. tyle im wystarcza. człowiekowi tym bardziej (wyłączając krewetki 😉 )


OdpowiedzCytat
vegesmile
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 224
16/10/2013 2:09 am  

A ja chciałam tylko do tego wątku dodać miłą wiadomość o tym jak zmienia się wiedza m.in. nauczycieli akademickich. Otóż mam w tym roku Położnictwo z elementami żywienia kobiet w ciąży na tej mojej Dietetyce no i co się okazuję pani powiedziała, że kategorycznie odradza się kobietom wegetariankom czy wegankom jedzenie mięsa w okresie ciąży - w sensie powrócenie do jedzenia mięsa, bo tak wszyscy każą jak się zajdzie w ciążę. Albowiem ciąża to nie czas na takie poważne zmiany, a dieta wegetariańska czy wegańska może być zdrowa i bezpieczniej jest przy niej pozostać i może więcej się nagłowić nad żywieniem, aczkolwiek nie jeść mięsa 🙂

jestem lewakiem.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca