Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Refleksje  

Strona 4 / 4 Wstecz
  RSS

Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
24/12/2005 11:20 pm  

Nie przyjelem postawy 'biernej, lekcewazacej' - mialem sporo do gotowania i nie mialem czasu (i ochoty) sie tutaj udzielac.

Owszem, jestem szczesliwy w swoim 'malym swiecie'.

Aniolek, co ja oczerniam? Nazwanie mierzenia innych wg jednej miary (w wypadku naszego kraiku - katolickiej) glupota to jeszcze nie oczernianie. Oczernialbym to w co inni wierza gdybym sama wiare nawal glupota. A tego nie zrobilem. Wiec sie odtnutnij jak to podobno mawiaja australiczycy.

Owszem w wiekszosc przypadkow przyjmuje postawe 'bierno-lekcewazaca'. Moja postawe w stosunku do swiata dobrze okresla ten cytat (niezbyt doslowny, pisze z pamieci):

"Byc moze to co powiem wyda sie dziwne panom, ktorzy jestescie socjalistami, piewcami humanitaryzmu i slugami swoich sąsiadów, ale ja nigdy nie dążyłem do ochrony społeczeństw, które samo mnie nie chroni i które, powiem więcej, zazwyczaj zajumje się moją osobą tylko po to, aby przynieść mi szkodę. Dlatego nie żywię dla tego społeczeństwa wielkiej estymy, i które to społeczeństwo powinno czuć się szczęśliwe, gdy przyjmuję wobec niego postawę bierną. To społeczeństwo i sąsiedzi są tymi, którzy powinni szanować mnie."

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
Kama
 Kama
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 19
02/01/2006 2:01 am  

Zebralo wam sie na rozmowy o religiach, wierze i ateizmie...Dlatego otworzylam nowy temat w "Inne". Czekam na wasze komentarze.

[edytowane 1/1/2006 od Kama]


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 4 Wstecz
  
Praca