Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

zwierzeta nie poczuja bolu?!  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
25/09/2009 7:58 pm  

http://future.wp.pl/kat,111404,title,Zwierzeta-nie-poczuja-bolu,wid,11455395,wiadomosc.html

Co o tym myslicie? Jak na moj gust ludzie za wszelka cene chca zagluszyc swoje wyrzuty sumienia. Poza tym od zwierzat sie zaczyna, tylko czekac jak ktos wpadnie na pomysl stosowania tej techniki u ludzi.


OdpowiedzCytat
Vequel
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 91
25/09/2009 9:19 pm  

Czy fakt, że zwierzęta przestaną odczuwać ból będzie usprawiedliwieniem ich mordowania?

"Musimy sobie jednak zadać pytanie, czy nasza świadomość nie odczuwania bólu przez zwierzęta nie sprawi, że będą one traktowane jeszcze gorzej."

No właśnie. Może okazać się, że ludzie nie będą okazywać litości, będą pastwić się nad zwierzętami, bo "nie odczuwają bólu"

Może i nie będą czuły bólu, ale strach na pewno.


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
25/09/2009 10:41 pm  

"Inżynieria genetyczna może sprawić, że zwierzęta hodowlane przestaną odczuwać ból. [b] Dla wielu konsumentów fakt ich cierpienia jest nie do zaakceptowania.[/b] Być może nauka pozwoli im cieszyć się schabowym z czystym sumieniem."
To jeśli konsumenci zwierząt nie akceptują ich cierpienia, to dlaczego nie przestaną je jeść ? Proste, prawda ?
Ostatnio rozmawiałem ze starszą osobą o wegetarianiźmie i padło pytanie dlaczego ludzie jedzą mięso. Ta osoba odpowiedziała, że świat został w ten sposób stworzony przez Boga i tak musi być. 😮


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
26/09/2009 12:24 am  

Ta osoba odpowiedziała, że świat został w ten sposób stworzony przez Boga i tak musi być. 😮

Stara, wyświechtana śpiewka.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Princess_Leia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 143
26/09/2009 12:38 am  

głupota. skoro rzeczywiście nie mogą znieść cierpienia zwierząt, czemu jedzą mięso?
😮

sky's the limit.


OdpowiedzCytat
Vequel
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 91
26/09/2009 2:32 am  

Bo tak najłatwiej. Nie chcą się trudzić, odmawiać tej "przyjemności" jedzenia mięsa, szukają pretekstów, czegoś, co wytłumaczy albo stłumi ich winę.


OdpowiedzCytat
kingajkari
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 45
23/10/2009 8:28 pm  

zgadzam się w 100 % z Vequel

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?


OdpowiedzCytat
mati87
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1
02/11/2009 9:58 pm  

Skoro już ktoś tak bardzo chce mieszać Boga i to jak stworzył świat to wg. tej teorii od daje życie. Tak???!!! To jakim prawem ktoś je odbiera komu kolwiek???

tysia


OdpowiedzCytat
migotka.ania
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 70
02/11/2009 10:21 pm  

Biblia mówi, że przed potopem ludzie nie jedli mięsa. Pytanie dlaczego teraz je jedzą? Bo Bóg po tym wydarzeniu na to pozowlił, ale nie stworzył takiego świata gdzie ludzie mieli zabijac i jeśc zwierzęta, mieli się nimi opiekowac, a je wykożytywac.


OdpowiedzCytat
Tempeh-Starter
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 133
02/11/2009 10:35 pm  

Ta osoba odpowiedziała, że świat został w ten sposób stworzony przez Boga i tak musi być. 😮

Stara, wyświechtana śpiewka.

🙂 tak stara jak Pismo Święte,
to tam jest mowa o tym że Bóg stolarzył człowiekowi ziemię i dał we władanie wraz ze wszystkim co się na niej znajduje więc ta osoba miała rację
- nie ma tam ani słowa o opiekowaniu się

RÓB SOBIE TEMPEH


OdpowiedzCytat
migotka.ania
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 70
02/11/2009 10:49 pm  

Człowiek miał nazwac te zwierzęta to też forma opieki (2 rozdział) Użyłam złego słowa.


OdpowiedzCytat
Tempeh-Starter
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 133
03/11/2009 1:24 am  

no nie wydaje mniesię aby o opiekę jednak chodziło 😉

a co do tematu to nie o ból chodzi a przedmiotowy stosunek
nie sądzę aby istniało ekonomiczne uzasadnienie takich badań i takiej hodowli a jak coś nie ma ekonomicznego uzasadnienia to się nie wydarza 😛 przynajmniej nie w biznesie...

RÓB SOBIE TEMPEH


OdpowiedzCytat
rzyrafa155
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 26
03/11/2009 2:27 am  

Nie ma jak chory ludzki umysł. Jak zwykle dzięki temu zmierza ludzkość w niewłaściwym kierunku. Kiedy to się zmieni? Kiedy chciwość przestanie rządzić światem? Ile trzeba mieć w sobie siły, żeby walczyć z tym wszystkim? Teraz kiedy ktoś mnie pyta, dlaczego nie jem mięsa odpowiadam po prostu, że nie chce się przyczyniać do cierpień biednych zwierząt, a odpowiadam tak tylko dlatego, że nie mam ochoty ani siły tłumaczyć, dlaczego mięcho jest niezdrowe. A jakby tak zwierzaki nic nie czuły to już by to nie miało dla nikogo uzasadnienia. Ale co by było gdyby nie czuły bólu? Rzeźnicy jeszcze bardziej nie przejmowaliby się nimi. Wieszaliby je żywe na hakach i rozcinali na żywca. Aż mi słabo kiedy o tym myślę.
To nieodczuwanie bólu jest zbyt abstrakcyjne, nie umiem sobie tego dobrze wyobrazić. Ale mimo wszystko jest to porażające. Brak mi słów.
Co do biblijnych tekstów, to lepiej je olać. Sorrki jak ktoś tu jest chrześcijaninem. Nie chcę nikogo urazić. W starym testamencie bóg jest mściwym głupcem. Spójrzcie już na samo to co jest napisane w pierwszych księgach. Abel zabija zwierzęta, Kain jest wegetarianinem. Bóg lubi zabijanie zwierząt, a rośliny ma w nosie. A potem jest nowy testament, który jakoś mi do starego nie pasuje. Jest jakoś fałszywie przerobiony. Nagle bóg się robi taki dobry, oj coś tu pachnie przekrętem. A może bóg zmądrzał nagle. A może Jezus mówił o czymś innym niż nam się wciska? Może był buddystą?
Eh, nie będę się rozpisywać, bo to inny temat.


OdpowiedzCytat
Tempeh-Starter
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 133
03/11/2009 11:46 am  

Przyszło mi jeszcze do głowy że zwierzęta uwolnione od odczuwania bólu łatwo by się raniły i uszkadzały - co zmniejszyło by a nie zwiększyło ich wartość jako surowca

RÓB SOBIE TEMPEH


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
06/11/2009 8:48 pm  

Oj jak ja nie lubię jak ktoś się bierze za Biblię. Ludzie, żeby zrozumieć choć trochę po co była stworzona Biblia, trzeba się naprawdę szeroko zainteresować przede wszystkim jak powstała, w jakich kręgach kulturowych powstały dane księgi (fragmenty) ksiąg. Trzeba ogarnąć trochę charakterystykę języka hebrajskiego (mówimy o ST) i jakie problemy nastręczała redakcja ksiąg, tłumaczenie. To nie jest księga pisana ciurkiem... Bóg jest mściwym głupcem - ostre słowa, a wiesz po co były tworzone księgi w których jest tak przedstawiony? Do jakich ludzi miały trafiać? Nie można ocenić, że coś jest głupie tylko dlatego, że nie pasuje do kultury, w której się wychowaliśmy. ST nie pasuje do NT? No oczywiście że nie! Bo powstał setki lat później! Weź Rzyrafa trochę poczytaj, a nie gadasz bzdury. Modnie jest krytykować Biblię to czemu nie, róbmy to wszyscy, bez zastanowienia.

Biblia to nie zbiór opowiadań.

Sorry za off top ale już zdzierżyć nie mogłam.

[edytowane 6/11/2009 od Szczurunia]


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca