Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

psy ras "agresywnych"  

Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  RSS

Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
19/10/2011 12:41 pm  

Ogólnie mnie rażą spacery bezsmyczowe na ulicach, co taki knot przez drogę to ja serce w gardle...

Co do biegającego luzem yorka, ktoś na forum amstaff miał chyba sprawę w sądzie o uśmiercenie takowego - amstaff szedł zakagańcowany i na smyczy, wolno latający york o wielkim ego zaczął go atakować, po łapach szczypać, Ast nieszczęśliwie trzepnął go kagańcem.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
19/10/2011 1:18 pm  

Ogólnie mnie rażą spacery bezsmyczowe na ulicach

Mój mąż czasami praktykuje, bo "ona jest grzeczna" 😡
Grzeczna jest, tylko na widok gołębi trochę traci kulturę.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
19/10/2011 1:25 pm  

ja nigdy, żadnego psa nie prowadzałem w kagańcu. Ale te większe, w sytuacjach zwyczajowych chodziły na smyczy. (Gdyby te mniejsze miały tendencje do uciekania, to też by chodziły na smyczy)


OdpowiedzCytat
Mada95
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 16
10/01/2012 12:26 pm  

Nie ma psów które sa rasowo niebezpieczne...zresztą te psy które sa za takie uwazane są z natury łagodniejsze od labów i goldków a na pewno Yorków 😉

Tylko te "Dresy" co je kupują są popierdoleni!!! 😡

Znencają sie nad nimi biją zmuszają do ataaków szczują na zwierzęta a potem siłą zmuszają do posłuszeństwa a potem się dziwią że pies atakuje bez ich zgody 😡

Magdalena Czerebak


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
10/01/2012 12:34 pm  

To nie zupełnie prawda.
No akurat ta cała lista psów agresywnych i związana z nią nagonka to bzdura totalna,
ale ... są rasy psów które z natury są trudne w prowadzeniu. Są dominujące i popędliwe, bo takie miały być, by dobrze wykonywać stawiane przed nimi zadania. Gdy dołączymy do tego jeszcze dużą masę i wspaniałe mięśnie, to mamy psa, który może zdrowo przetrzepać nam skórę 🙂

P.S.
Wielu "tych dresów" kocha swoje pitbule bardziej niż matkę...


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
10/01/2012 1:01 pm  

No zgadzam się z Cienkunem, byłam kiedyś świadkiem wzruszającej scenki jak jakiś kark przytulał się w tramwaju do swojego pitbula, ciekawie to wyglądało 😀
W stosunku do niektórych psów trzeba mieć umiejętność pokazania kto rządzi, oczywiście nie mówię o przemocy ale o jasnych zasadach a nie każdy potrafi je ustanowić. Psy szczególnie ras uznawanych za agresywne mają skłonności do dominacji jak już wspomniał Cienkun i nie każdy takiego psa może mieć, sama osobiście chciałabym dobermana lub wilczaka a najlepiej oba na raz więc wiadomka 😉 inne psy nieuważane za agresywne też często są trudne, wymagają pracy np saluki czy afgany.


OdpowiedzCytat
CutthroatBitch
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 317
10/01/2012 2:51 pm  

Tylko te "Dresy" co je kupują są popierdoleni!!! 😡

Protestuję przeciw takim uogólnieniom. To zdanie jest tak samo sprawiedliwe jak zdanie
"Wegetarianie to sekta".

call me Amber


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
10/01/2012 2:57 pm  

Tylko te "Dresy" co je kupują są popierdoleni!!!

[b]Ludzie, co jest ostatnio z tym przeklinaniem na forum? Trzymajmy odpowiedni poziom, to nie są pogaduchy przy kielichu, a używanie takich słów nie jest ani kulturalne, ani efektowne.[/b]

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
10/01/2012 3:46 pm  

to może ja coś powiem na temat "szufladkowania"

mój brat ma 29 lat i trochę wyglada groźnie jest duży prawie łysy i w większości chodzi w dresach 🙂 ma wielkiego owczarka niemieckiego ,i gdybym go nie znała i zobaczyła z tym psem na ulicy to mogłabym pomyśleć -następny kretyn z wielkim groźnym psem

tymczasem mój braciszek po za tym psiakiem świata nie widzi kocha go jak dziecko mówi na niego "misiu" a ten "misiu"owinął go sobie wokół jednego pazurka!

w ogień by za nim poszedł 🙂
przestańcie więc wrzucać wszystkich do jednego worka ,bo czasem pozory mylą i to bardzo 😉

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
Mada95
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 16
10/01/2012 6:39 pm  

ja WCALE nie miałam na myśli że KAŻDY taki facet który ma pitbula czy staffika odrazu taki jest ...ale z reguły ich psy są łagodne ....

Magdalena Czerebak


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
10/01/2012 6:58 pm  

Bo mało jest psów naprawdę ostrych, bo hodowcy często wolą osobniki z łagodniejszym usposobieniem, bo po prostu łatwiej takie psy hodować i lepiej się zachowują na wystawach. A wiele psów w typie rasy, jak to się teraz ładnie określa ;), nie ma nawet cech charakteru danej rasy.

edit. 3 x "bo" - cudną mam składnię 😀

[edytowane 10/1/2012 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
10/01/2012 7:59 pm  

Ludzie na punkcie terrierów typu bull są już przeczuleni - dziewczę z forum o tych psach opowiadało, że pewnego razu bawiła się ze swoją suką gryzakiem(większość bull jest zafiksowana na ich punkcie), powiesiła go suce na drzewie a ta sobie szarpała, szarpała... sunia od czasu do czasu startuje w zawodach, więc czasem psina ma trening typu przeciąganie opon - te praktyki nie uszły czujnemu oku sąsiadów którzy nasłali policję, iż trenuje psinę do walk 😮 A to zwykła zabawa i trening czysto sportowy 😉

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
10/01/2012 8:04 pm  

Strasznie się zrobiły modne wszystkie pitbule i inne bulterierowate. Tak jak kiedyś mi się podobały nawet, tak teraz, przez tą modę, patrzeć na nie nie mogę. Moda potrafi "zabić" rasę.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
10/01/2012 8:09 pm  

Moda wybuchła i się skończyła- mnóstwo amstaffów teraz siedzi w schroniskach, w tym i psy szlachetnie urodzone, rodowodowe- jako że są znakowane można określić któż to, od kogo, z jakiego miotu, czasem prześledzić jego historię.Powstały też fundacje specjalizujące się ratowaniu i adopcjach bullowatych. - moda to psuj 🙁

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
10/01/2012 10:42 pm  

kemikal_girl przykro mi z powodu Twojego psa ale musisz coś wiedzieć. Mam małego psa, dominującego. Znam na tyle mowę ciała psów aby powiedzieć ze spokojem że mój prowokuje inne swoim zachowaniem dlatego nie dopuszczam go do kontaktu z dużymi psami. Dlaczego? Bo w walce nie miałby szans a to co on robi w stosunku do innych psów można przetłumaczyć na język 'człowiekowy' jako plucie w twarz albo jak kto woli w pysk 😉 gdy spotkają się dwa dominujące psy i jeden z nich jest o wiele większy to ten większy wychodzi na agresora mimo, że potyczkę mógł sprowokować ten mniejszy. Czasami warto patrzeć na zachowanie psów aby wiedzieć kiedy pociągnąć za smycz i przerwać kontakt zanim dojdzie do tragedii.


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  
Praca