Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

tłuszcz cukierniczy w ciastkach  

  RSS

ziarnofafona
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 23
05/09/2006 9:52 pm  

witam, wygrzebałam dziś na półce w sklepie biszkopty bez lectyny w składzie, ale za to z tajemniczym "tłuszczem cukierniczym". Poszukałam informacji i okazuje się, że produkuje się go albo z np.smalcu albo z roślin. W składzie tych ciastek po angielsku jest napisane "vegetable fat" a po czesku "roslinny tuk" zamiast tego polskiego "tłuszczu cukierniczego". Myślicie, że są wegetariańskie?

za jednym szczurem drugi szczur, ciągnie się ich cały sznur 😉


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
05/09/2006 10:25 pm  

jak "vegetable" to jest roślinny

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
ziarnofafona
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 23
05/09/2006 11:56 pm  

Reiha, no wiem, że vegetable to roślinny, ale chodzi mi oto czemu tylko w innych językach jest roślinny a w naszym cukierniczy. Gdyby był taki całkiem roslinny, to chyba by napisali "tłuszcz roślinny" a nie "cukierniczy". Może to tłuszcz roślinny z domieszką czegoś? 😮

za jednym szczurem drugi szczur, ciągnie się ich cały sznur 😉


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
06/09/2006 12:08 am  

ja myslę, że to poprostu kwestia nazewnictwa branżowego. To co u nich jest vegetable fat w naszym przemyśle nazywane jest tłuszczem cukierniczym. Skoro wszystkie przytoczone przez Ciebie nazwy były na jednym opakowanu to znaczy, że są to ich zamienniki w róznych językach.

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
06/09/2006 1:20 am  

Ciastka sa robione na masle, tak zwanym tluszczu cukiernicym. Wszstko zalezy od cukierni , bo niektore mog dodawac niewegetarianskich tluszczow (typu smalec, choc to jest raczej rzadkosc, za duzo po prostu pieniedzy trzeba by bylo na to wydac, a piekarnie wola oszczedzać). jak bylam na praktykach przy wyrobie bulek, ciasteczek, ciastek przy wyrobie glownej masy ciasta nie bylo w produktach dodawane nic niewegetarianskiego. Chociaz nie wiem jak jest do zwyklych piernikow jeszcze nie mielismy takiej produkcji.

[edytowane 5/9/2006 od Wege-Aneta]


OdpowiedzCytat
ziarnofafona
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 23
06/09/2006 9:07 pm  

dzięki wam 😀 to już chyba zjem te ciastka 😉

[edytowane 6/9/2006 od ziarnofafona]

za jednym szczurem drugi szczur, ciągnie się ich cały sznur 😉


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
08/09/2006 10:15 pm  

A ja nie byłabym taka pewna, że "tłuszcz roślinny" jest dla nas super-bezpieczny. Przecież to może być zwykła margaryna roślinna, w której skład wchodzi lecytyna i witamina D3 (pochodzenia zwierzęcego), co wtedy? Wiem, że to zakrawa na paranoję, ale już chyba się wyczuliłam i jestem do tego stopnia podejrzliwa...


OdpowiedzCytat
petka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 158
12/09/2006 5:17 pm  

Srebra w dzisiejszym świecie pełnym "E" nigdy nic nie wiadomo... Więc trochę podejrzliwości nie zaszkodzi 😉


OdpowiedzCytat
Ave!
 Ave!
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 26
14/09/2006 8:20 pm  

Tłuszcz cukierniczy, jest to łój zwierzęcy potraktowany chemią - nie jest wege.

Tłuszcz roślinny utwardzany, jest to mieszanka tłuszczów "roślinnych" typu klasycznej margaryny z odpadami tłuszczów zwierzęcych (sadło)- wszystko potraktowane gazami pod ciśnieniem - nie jest wege.

Jedynie olej roślinny jest bezpieczny - powinien być wege 🙂

Do ciast należy używać masła albo śmietany albo oleju roślinnego - nigdy margaryny!

Czytajmy uważnie składy produktów i nie dowierzajmy do końca wyjaśnieniom producentów, oni mają tylko jeden cel, jak WC PiCER, wcisnąć nam swój towar.

http://www.suprememastertv.com


OdpowiedzCytat
Jery
 Jery
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 43
15/09/2006 11:26 am  

Ech... od ciasteczek się tyje 😛


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
25/09/2006 8:20 pm  

Ave dzis robilismy ciastka i jako tluszcz uzywali tam oleju roslinnego. Smalec bym rozpoznala natychmiast. Chociaz nie wiem czy wszystkie piekarnie tak samo produkuja.
Zreszta nie mam tego problemu, bo nie jadam ciastek, chyba ze na wigilie, kiedy babcia cos piecze, to wtedy musze jesc jakes ciasto zeby przykrosci jej niezrobic...


OdpowiedzCytat
hafciarka19
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 26
29/09/2006 7:54 pm  

nie jadam ciastek. Mają cukier i często produkty pochodzenia zwierzęcego.....

Zamiast ciastek można zjeść jogurt np. jobobella winogronowy


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
29/09/2006 8:04 pm  

Mają cukier i często produkty pochodzenia zwierzęcego.....

Jogurty też mogą zawierać te składniki, więc nie ma reguły...


OdpowiedzCytat
  
Praca