Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

czekolada  

Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  RSS

patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
20/06/2008 7:15 pm  

Z tego co zrozumiałam jeśli na czekoladzie pisze lecytyna sojowa i znajduje się ona na liście koszernych słodyczy to wegetarianie mogą ją jeśc tak? jak np czekolada lindt

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
22/06/2008 1:35 am  

lindt jeśli dobrze sobie przypominam jest w porządku. I wedel też.


OdpowiedzCytat
tcioflove
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
22/06/2008 2:04 am  

no ale tam w skladzie jest lecytyna... to ja juz nie wiem...


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
22/06/2008 1:42 pm  

Cieszę się ,że lindt i wedel są wporzo czyli jeśli mają lecytynę to jest ona roślinna , bardzo dziękuje za informację dodam do tematu Jeszce, że wczoraj wyczytałam że używanie tłuszczy zwierzęcych zamiast roślinnych jest bardzo drogie i się by polskim koncernom nie opłacało także chyba większość produktów jest wegetariańska mam na myśli czekolady itp bo jesli nawet użyją jajka to mi to by nie przeszkadzało gorzej z krwią a też się gdzieś z tym spotkałam , ponoć lecytyna sojowa jest wegetariańska a ta zwykła bez dopisku sojowa może być odzwierzęcego pochodzenia .Wiecie ja się już w tym gubię gdzieś pisało jeszcze coś że gumy też są czy wy tak ze wszystkiego rezygnujecie? 🙁

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
tcioflove
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
24/06/2008 1:02 am  

a skad wy wiecie ze wedel ma "dobra" lecytyne?


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
24/06/2008 1:30 am  

Kiedyś Kapibara napisała do Wedla w tej sprawie i otrzymała następującą odpowiedź:

Szanowna Pani!

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie firmą Cadbury Wedel i produkowanymi przez nią wyrobami.
W odpowiedzi na Pani pytanie dotyczące lecytyny sojowej pragniemy Panią poinformować, że do produkcji wyrobów firmy Cadbury Wedel używana jest lecytyna pochodzenia roślinnego.

Z wyrazami szacunku
Mariola Kleszczewska
Dział Jakości
Cadbury Wedel Sp. z o.o.

Teraz kwestia tego, czy się ufa Wedlowi.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
24/06/2008 1:44 am  

Jak to jest Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, to ja bym im za bardzo nie ufał 😀

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
MassMurder
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 348
20/11/2008 9:17 pm  

MNIamm Mniamm;))))))))))))))))))))))))))
Dzisiaj przyszla paczka 😉
mniam mniam mniam mniam mniam mniam mniam mniam

dairy
FREE
alternative to
Milk
CHoCoLatE

i jest ze znaczkiem;)
moim ulubionym:)))))))

mniam mniam mniam
(((((: Vegan :)))))
mniam mniam

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
21/11/2008 3:00 am  

🙂 Smacznego 😀


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
30/01/2009 1:27 am  

Co myślicie o czekoladzie z TESCO? Taka za 1,29 zł.? W składzie jest wymieniona lecytyna sojowa. Myślę, że w takiej taniej czekoladzie chyba nie będzie niespodzianki? 😉

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
xGetBoredx
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 216
30/01/2009 12:42 pm  

Ja ostatnio byłem w posiadaniu bombonierki TESCO i z tyłu było napisane "Suitable for vegetarians". Myślę, że tyczy się to także reszty ich wyrobów czekoladowych. No, ale to już do Ciebie należy czy zaufasz. Ja staram się całkowicie oduczyć pochłaniania czekolady bo mi nie służy na cerę 😉

[edytowane 30/1/2009 przez xGetBoredx]

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂


OdpowiedzCytat
Asiok133
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 18
30/01/2009 7:35 pm  

Oj... a ja właśnie wsunęłam w siebie całą milkę łaciatą 😡 .. w składzie jest lecytyna sojowa, będę wierzyć, żę jest wege 😉 .

Śpieszmy się kochać zwierzęta- tak szybko odchodzą...


OdpowiedzCytat
Filomena
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 115
30/01/2009 8:14 pm  

.Wiecie ja się już w tym gubię gdzieś pisało jeszcze coś że gumy też są czy wy tak ze wszystkiego rezygnujecie? 🙁

Przyznam się, że rezygnuję całkowicie. Z wszystkiego, co jest podejrzane. Nie czułabym się w porządku, gdybym zjadła czekolade i wmawiała sobie, że lecytyna w niej użyta jest pewnie roślinna, by zagłuszyć swoje sumienie - przez nie przecież porzuciłam wszelkie odzwierzęce produkty.


OdpowiedzCytat
Asiok133
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 18
31/01/2009 1:25 am  

Nie wmawiam sobie "na siłę, żeby zagłuszyć sumienie", po prostu uważam lecytynę SOJOWĄ za produkt wegetariański 😉 . Po za tym i tak niedługo rezygnuję z jedzenia słodyczy, ale niestety- uwielbiam je, więc będę je ograniczać stopniowo. Po 2 tyg bez słodyczy czekolada mi się należała 😀 .

Śpieszmy się kochać zwierzęta- tak szybko odchodzą...


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
31/01/2009 2:40 pm  

Na szczęście przestałam niedawno jeść produkty mleczne i mam z głowy ten problem - teraz tylko gorzka Wedla i Lindt.
Asiok, wcześniej postępowałam podobnie jak ty, ale Milki nie jadłam - jest okrrropnie słodka. Jeśli lecytyna sojowa jest w ciastkach, to też je jem 😉


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  
Praca