Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

mleko sojowe  

Strona 3 / 15 Wstecz Następny
  RSS

vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
15/08/2007 2:11 pm  

Hehe, to już zależy od tego co lubisz, ja preferuję zimne, albo w temperaturze pokojowej, podgrzewane traci dla mnie smak i jest jakieś takie niefajne, ale Ty musisz po prostu trafić w swój gust


OdpowiedzCytat
Anulka7
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 46
15/08/2007 3:25 pm  

do mnie jakos samo mleko sojowe nie przemawia:P kupuje tekie bez niczego. ale bardzo dobre mozna z niego zrobic kakao:) do goracego mleka dodaje duza lyzke kakao, lyzke cukru brazowego i mieszam dokladnie- zazwyczaj robie to w blenderze - powstaje wtedy pyszna pianka:D


OdpowiedzCytat
sopocianka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 175
21/08/2007 8:53 pm  

Hura! Pierwszy raz zrobiłam mleko sojowe (wg przepisu ze strony www.kuchareczka.com).
Cała kuchnia jest upaprana, ale udało się -wyszły 2 miski mleka sojowego; jedną z nich już spożytkowałam na serek tofu oraz wegańskie naleśniki.

Mleko jest takie sobie (za bardzo trąci ziarnem soi), kupne smaczniejsze 😛 ale co tam, ważne, że własne.

A serka jeszcze nie próbowałam, obawiam się, że będzie nieco za kwaśny.

Weganizuję sobie 🙂
Zapraszam do mojego bloga: http://cieciorka.blogspot.com/


OdpowiedzCytat
sopocianka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 175
23/08/2007 7:17 pm  

Jak długo może stać mleko sojowe?

Weganizuję sobie 🙂
Zapraszam do mojego bloga: http://cieciorka.blogspot.com/


OdpowiedzCytat
Anulka7
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 46
09/12/2007 12:11 pm  

ja właśnie też zakończyłam produkcje według tego przepisu i niesamowicie dużo tego wyszło! mleka jeszcze nie próbowałam a tofu chyba mi nie wyszło:P i mam to samo pytanie jak Sopocianka: ile je mogę trzymać w lodówce????


OdpowiedzCytat
braad
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 581
09/12/2007 6:10 pm  

wracajac do pytania "mianowicie: czemu jest ono takie drogie??" jak widze nikt ci nie odpowiedzial bo i nie wiadomo, dlaczego tak jest, na moj gust to zachlannosc producenta i tyle, podobno dochodzi do tego skomplikowany proces produkcyjny ale czy jest az tak skomplikowany jak inne ze spozywki to watpie. Rownie dobrze mozemy sie chyba pytac dlaczego maka, ktora jest mniej oczyszczona a wiec teoretycznie krotszy proces prod. jest drozsza od tej oczyszczonej, albo dlaczego cukier trzcinowy, ktory na gieldzie swiatowej jest o prawie polowe tanszy od buraczanego, w sklepie juz juz cholernie drogi

[url=http://www.yasoda.pl]Salon kosmetyczny Opole[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]okna drewniane[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]drzwi drewniane[/url]


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
15/12/2007 11:21 pm  

chmmm... maja mama jak jeżdzi do Niemiec to zawsze kupuje mi takie mleko sojowo-ryżowe i jest lepsze niż samo sojowe i wychodzi ok, 2 zł za litr. ale samemu też bardzo łatwo zrobić takie mleko, raz nawet robiłam sobie takie na serek tofu i było całkiem, całkiem 😉 trochę soli i byłoby ok. jednak domowy serek tofu zupełnie mi nie podszedł, może to sprawa cytryny nie wiem ale wole ten ze sklepu chociaż jest drogi 😉 (ale za to pyszny jeśli się go dobrze przyżądzi, ja go robie tak jak twarożek: tofu+ogórek+koperek oraz
tofu+rzodkiewka+szczypiorek 🙂 🙂 )

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
pogodynkaa
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 98
03/01/2008 10:49 pm  

ja kupuje w proszku (około 6 zł za 4 litry )
bo na zwykle jestem uczulona i ograniczam jak moge.
tez nie wiem czemu takie drogie bezsens ....
pozdrawiam

pogodynkaa


OdpowiedzCytat
nighthrill
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 7
04/01/2008 4:58 pm  

Tu Night, czytam was od ponad roku, ale dopiero dziś się zarejestrowałam 🙂

Tak jak większość z Was, kupuję mleko alpro soja, najchętniej waniliowe albo "bezsmakowe". Czekoladowe i truskawkowe jest wg mnie za słodkie. Ceny są faktycznie tragiczne, w Tesco można kupić litr za 6-7 zł, ale to i tak dużo. Do innych rodzajów nie za bardzo mam dostęp, ale będąc w sklepach eko od czasu do czasu wybieram jakieś zagraniczne, np. ryżowe, czy sojowe o dziwnym smaku (np. jabłkowym czy owoców egzotycznych).

Używam go do kawy zbożowej, do musli, dodaję do ciast. Oczywiście najlepsze jest po prostu do picia.

Dziś na allegro znalazłam maszynę do robienia mleka! Kosztuje niestety 220 zł, ale wygląda zachęcająco - wsypujesz ziarno, wlewasz wodę i ewentualnie smakowe dodatki, i za 30 minut masz gotowe mleko. Maszyna rozdrabnia, pasteryzuje itp. Można też zrobić krem i pastę.
Hmm, za 12 dni mam urodziny, może by namówić rodzinę i przyjaciół, żeby się zrzucili dla mnie...?

Pozdrawiam 🙂

gdy system płonie podkładaj ogień


OdpowiedzCytat
azizan
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 118
12/03/2008 5:02 pm  

Witam wszystkich, jestem nowa na tym forum,a le od dłuzszego czasu się przyglądam. jestem wgetarianka już dłuższy czas, a weganka od jakis dwóch miesięcy. co do mleka sojowego które uwielbiam, też mialam problem z ceną kupnego. dlatego zdecydowalam sie na maszyne z allegro ( októrej mowa w poprzednim poście). mialam pewne obawy, ale one minęły, jestem bardzo zadowolona, z 1/3 kubka soi robię okoła litra mleka. dodaje tylko wodę, no i można słodzić, ja używam czasami cukru trzcinowego. mleczko jest pyszne , praktycznie jak to kupne. proces robienia mleka jest krótki ( jeśli do soii dodam wody ciepłej) trwa ok 5-10 minut. jesli wody zimnej troche dłużej. jeśli ktos ma żeby wyłożyc te 220 zl, to polecam, bo zwraca sie bardzo szybko. 🙂 jesli ktos ma pytanie na temat maszyny to chetnie odpowiem. pozdrawiam 🙂

Ludzie nie mają czasu. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
12/03/2008 9:07 pm  

Dzięki za info o maszynie do robienia mleka. nawet nie wiedziałam , że taka istnieje. Poważnie się zastanawiam nad jej kupnem, no skoro się sprawdza... 🙂


OdpowiedzCytat
Aucik
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 28
01/04/2008 11:46 pm  

osobiscie kupuje alpro soya,
fakt faktem,ze cena jest wysoka.
Dla porownania w GB owe mleko mozna kupic za 1funta...


OdpowiedzCytat
Azzahar
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 40
20/04/2008 12:28 am  

Też myślałam nad kupnem tej maszyny (tańsza wersja, w plastikowej obudowie kosztuje 190. niczym sie poza tym nie rozni od tej metalowej, bo pisalam do sprzedawcy, i ponoc robi mleko ze wszystkich ziaren) ale w sumie nie wiem, czy mi takie mleko będzie smakować. Chyba najpierw zrobię to z kuchareczki, bo to na tej samej zasadzie jest robione, i zobaczę, czy mi się spodoba 🙂


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
10/05/2008 8:01 pm  

osobiscie kupuje alpro soya,
fakt faktem,ze cena jest wysoka.
Dla porownania w GB owe mleko mozna kupic za 1funta...

Auciku, dziś w markecie ASDA kupiłam Alpro za 88p! Ech, smutno się robi, porównując ceny i zarobki w Polsce i GB 🙁
P.S. Już dawno miałam to napisać: masz prześlicznego avatarka!

[edytowane 10/5/2008 przez rubia]


OdpowiedzCytat
doma-mika
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 63
13/05/2008 1:06 am  

ja kupuje Alpro Soye Waniliowa,bo w "moim" sklepie tego jest najwiecej.
7,60 za litr...(albo 6,70?nie jestem pewna).
nie wiem,czemu takie droga,ale poki moi rodzice mowia,ze "mam kupowac sobie co chce,bo jak nie jem miesa to musze jesc ta soje itp." to jest ok.
gorzej bedzie jak kiedys "pojde na swoje".;p


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 15 Wstecz Następny
  
Praca