Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Witamina B12  

Strona 4 / 26 Wstecz Następny
  RSS

Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
04/09/2006 4:50 am  

[quote Wiejka:]HMm...jakoś tak//:)..B12, magnez(bo mam skurcze mięsnie w nocy:), chrom i omega 3....wątpię żeby mi to szkodziło...:D.

Wiejka od jak dawna masz skurcze, t.j. jak zaczęłaś jeździć konno?
Jeżeli tak, to są zakwasy.
Polecam sok z zieleniny + roztwór z B12 zamiast pozostałych tabletek.

Ja pobieram B12 w roztworze.
Mały słoiczek w którym zaznaczasz poziom 100 mL (wlać 2 kieliszki (50-tki) wody) i zaznaczyć poziom, naklejając kawałek plastra, mazakiem itp.)
Do słoiczka wrzucasz tabletkę z B12 (100 mikrogramów) zalewasz przegotowaną, schłodzoną wodą do 70-80 ml poziomu. Wstawiasz do lodówki na noc lub na dzień jak ci pasuje. Następnie na sitku przez szmatkę odcedzasz, spryskujesz szmatkę ręcznym spryskiwaczem. Dopełniasz słoiczek do poziomu 100 mL. Wtedy wiesz, że 1 mL zawiera 1 mikrogram B12. 1 łyżka stołowa zawiera przeciętnie 3 mL.
Jednorazowe wchłanianie B12 jest bardzo małe z pierwszych 5 mikrogramów wchłania się 2,5 mikrograma, dzienna dawka jest ok. 3-5 mikrogramów (zależy od osoby).
Aby jednorazowo dostarczyć 3 mikrogramów trzeba aż 100 mikrogramów (tak, tak, powyżej 2,5 mikrograma wchnialność B12 gwałtownie spada) Zobacz rozdział 32 Jak były formułowane zalecenia (opracowania o B12) link poniżej:
http://www.surawka.republika.pl/WITAMINA%20B12.htm

Wystarczy pobierać 2 razy na dzień po 5 mikrogramów np. rano i wieczorem dwie łyżki stołowe roztwory B12 jaki poprzednio opisałem (limit to przenośnik B12 zwany IF (intrinsic faktor) a nie B12 jako taka, ten przenośnik regeneruje się po 5-6 godzinach, dopiero po tym czasie jest w stanie przyjąć następną porcję B12) To jest opisane w rozdziale 10-tym na ww. linku.

Dlaczego lepszy roztwór:
Tabletka zawiera np. 100 mikrogramów B12
1 mikrogram to jedna milionowa grama (1/1000000)
Tabletka waży ok. 0,5 grama.
Poprzez zrobienie roztworu i odcedzenie pozbywasz się wszelkiego rodzaju bezużytecznych dodatków tabletkowych.
Drugi czynnik to po prostu jest taniej 1 tabletka 100 mcg B12 wystarcza jednej osobie na tydzień, to są wtedy groszowe sprawy. Natomiast 1 tabletka z 1000 mcg B12 wystarcza jednej osobie na 2 miesiące, a 4 osobom na 2 tygodnie (dla rodzinki porączniejsza jest B12, 1000 mcg).

Przy pobieraniu 2 razy po 2 łyżki stołowe ww. roztworu, w moim przypadku poziomy B12 są powyżej 380 pg/mL osocza
Norma: 350-450 pg/mL osocza
Poniżej: 170 pg/mL niedobory
Powyżej 600 pg/mL wskazuje na dietę zbyt bogatą w białko lub inny powód pobieranie dożylnie witaminy B12 (niektóre osoby muszą to robić np. cierpiące na anemię złośliwą). Sportowcy też biorą, ale biorąc dożylnie B12 nie wolno przekraczać 1000 pg/mL ponieważ wtedy wydolność fizyczna organizmu zmiejsza się.

Teraz widzisz ten sekret B12. Ja biorę B12 dla bezpieczeństwa, wtedy nie zastanawiam się czy mi wystarczy czy nie. Nie ma problemu.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:

[edytowane 3/9/2006 od Jędruś]


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
04/09/2006 2:31 pm  

ok, ale możesz skonkretyzować?

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
04/09/2006 9:58 pm  

Jędruś, a czy ten roztwór się jakoś nie zepsuje, nie utleni?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
04/09/2006 10:11 pm  

Nie to nie od jazdy nakoniu, ale miło , że skojarzyłeś:D..ale odkąd biorę magnez juz mi przeszło, więc jest ok...)
Ale dzięki za rady:D.Jak zwykle niezawodny:D.
PZDR!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
05/09/2006 3:50 am  

Lily:
Witamina B12 jest wrażliwa na światło, słoiczek trzeba owinąć w folię aluminiową, nie ma sprawy, przechowywać w lodówce. Tylko to. Jest jedno ale: woda musi być czysta, bez bakterii, bo ją zabiorą z roztworu, używam wody destylowanej, kranówka po przegotowaniu i schłodzeniu w lodówce też może być. Jak zaznaczyłem poziomy B12 są u mnie w normie powyżej 380 pg/mL, znaczyć się że działa.
Ponad to, B12 dodaje się do niektórych soków owocowych, i to coraz częściej. Witamina B12 jest znacznie trwalsza w środowisku kwaśnym. Natomiast w środowisku powyżej pH 9 rozpada się. (To jest wszystko w tym opracowaniu o B12, na Surawce)

Natomiast taka witamina C; ona się utlenia, dlatego wszelkie przetworzone produkty które na początku były bogate w witaminę C po leżakowaniu mają już bezużyteczną formę t.j. utlenioną witaminę C. To jest ważne w okresie zimy, dltego np. kiszona kapusta i inne kiszonki jest wtedy jak znalazł.

Wiejka:
Jeżeli chodzi o magnez to najlepszy magnez jest z chlorofilu - soki z zieleniny (zobacz Surawka, dział pytanka i odpowiedzi).
Dla sportowców, jeżdżących na koniach itd. mających kłopoty z kolanami polecam nakolanniki, siatkarze używają nakolanników, ciężarowcy i wielu innych.
Ponad to polecam fora zajmujące się maszażem, fizjoterapią tam jest dużo o tym; może coś znajdziesz ciekawego o masażu, rozgrzewce itp. samemu można sobie masować kolana, nie ma problemu, kolana to nie plecy, jest łatwy dostęp. Może ktoś z forum zna się na masażu, i coś nie coś podpowie.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:

[edytowane 4/9/2006 od Jędruś]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
05/09/2006 11:36 pm  

Rozmyślam nad tą witaminą, ale nie wiem, czy mi ją sprzedadzą w aptece bez recepty...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
06/09/2006 12:09 am  

sprzedadzą bez problemów - jest to lek wydawany bez recepty. Wiem, bo kupowałam i nawet na opakowaniu jest stosowny napis.

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
ixa
 ixa
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 16
06/09/2006 3:48 pm  

kochani
kupiłam sobie wegavit -jestem veganką ale ma pewien problem. ile trzba przyjmowac suplementu b 12 dziennie? Słyszałm o 10 miligramach w wegavicie jest 5 miligarmów na jedna tabletkę-na etykiecie jest napisane ze trzeba brac 1 dziennie. Moze wy dokładnie wiecie?
pzdr


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
06/09/2006 6:40 pm  

Dokładniej to Jędruś wyżej napisał 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
quueeen
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 86
08/09/2006 5:08 pm  

...witaminy se i minerały syntetyczne mają właściwości rakotwórcze...
ja tam sie brzydze jakichkolwiek tabletek, od 4 lat dokłdanie nie miałąm w ustach zadnej tabletki (raz wzielam polopiryne tylko w tym czasie 2 tabletki) i WOGOLE nie choruje, nie mam kataru, zadnych dolegliwosci, badania krwi rewelacyjne...po co truc sie pigulami, wystarczy odpowiednio komponowac diete...
Wiejka to ze masz skurcze znaczy ze zle sie odzywaisz, proponuje wiecej orzechod np
pozdrawiam 🙂


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
08/09/2006 8:03 pm  

Znaczy miałam jak wapna nie brałam, i miałam je tlyko w nocy.Hmm..jeśli chodiz o jedzenie to jem rano i w szkole po kromce pełnociarnistego chlebka z ogórkiem, pasztetem, pomidorem i/lub serkiem białym, plus najczęsciej jabłko, woda i obiad(ten jest najczęściej różnorodny, np.zupka, ryzz warzywkami, kotlety sojowe), potem ewentulanie jeszcze owoc, a popijam to tylko wodą..:)..Po 17 już nie jem...tylko piję czerwoną/zieloną herbatę.Noi w sumie nie jem żadnych słodyczy(no od święta jakieś ciacho się zje:p), fast foodów też nie..i nie wiem czmeu miałam te skurcze, ale odkąd rozpuszczam wapno z multiwitainą to mi przeszło??A w jakich naturalnych źródłach znajdę wapń??Oprócz mleka, bo nie piję go...
Naprawdę wszelkie rady mile widziane:)..
Pzdr!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
08/09/2006 10:17 pm  

Bo Ty Wiejka moi skromnym zdaniem w ogóle bardzo mało jesz 🙂 A dużo wapnia jest w warzywach (dokładnie nie wiem, w których - możesz sobie poszukać albo może ktoś podpowie) albo np. we wzbogaconym mleku sojowym. Jednak musiałaś coś nie tak robić z dietą, skoro nabawiłaś się niedoborów wapnia.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
09/09/2006 11:29 pm  

A troszq ograniczyłam dietkę, żeby troszq schudnąć, ale jak już wspomniałam jest już ok, ale faktycznie wolałabym już nie łykać tego magnezu;)
Pzdr!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
19/09/2006 11:21 pm  

aby dostarczyć poprzez jajka ,sery itp odpowiedniej ilości B12,trzeba jeśc je regularnie i odpowiednią ilość(czego ostatnio,nie robię),ponad to biorąc pod uwage fakt,że dzienna porcja białka powinna wynosić 20dkg to musiałabym nie jeść wogóle innego białka oprócz tego z nabiału,aby nie zjeśc go za dużo a jednocześnie zjeśc odpowiednią ilośc B12.
Dlatego planuje wprowadzić do swojej diety B12-myślałam o 1(a nie 2-jak dla wegan)dawce według zaleceń Jędrusia(słoiczek,woda itd). Mam tylko pytanie:czy są różne rodzaje preparatów B12?Który jest najlepszy, opłacalny itd..chcę wiedzieć czego mam konkretnie(nazwa,cena) szukać w aptece. Bo ostatnio pani miała tylko B12 na recepte.
Jak długo Jędruś można trzymać roztwór z B12 w lodówce?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
20/09/2006 4:25 am  

20 dkg białka? Jesteś pewna? Zresztą białko jest prawie we wszystkim, np. w mące, grzybach itp. - nie tylko w nabiale i strączkach. Co do B12 to kupiłam vegevit (na drożdżach), nie trzeba było żadnej recepty. Spytaj w innej aptece, informacje nt. recept na B12 są sprzeczne.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 26 Wstecz Następny
  
Praca