Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

nietolerancja  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

kadra
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 125
20/05/2006 2:37 am  

związkom damsko-meskim tez jestem przeciwny (no cóż, taki juz jestem)

yyy... czyli jakie związki preferujesz (ja az sie boje wyobrazic sobie)?


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
20/05/2006 4:24 am  

http://www.redwatch.info/
zobaczcie sami...

ta strona to porazka matek tych, ktorzy ja zalozyli.

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
Krusto
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 323
20/05/2006 3:34 pm  

Nie da się ukryć, że jesteś homofobem!!! i wogóle porażka.. przeciwmy temu, przeciwny temu a przeciw sobie nie jesteś????
Jeżeli chcemy sprzątać świat to zacznijmy od swojego podwórka!!!!!!!!!

[edytowane 20/5/2006 od Krusto]


OdpowiedzCytat
Ambrozja
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 194
20/05/2006 5:35 pm  

...kazdy inny wszyscy równi,kazdy inny eszyscy równi
Jeśli ktoś jest przeciwny związkom nie hetero to gorąco polecam film pt. Tajemnica Brockeback Mountain (chyba tak to sie pisze 😛 ) naprawde piękny film i daje troche do myślenia 😉


OdpowiedzCytat
Krusto
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 323
20/05/2006 6:16 pm  

Nie ma tolerancji dla nie tolerancji!

Sorki za wcześniej poniosło mnie jak słysze takie rzeczy 😛


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
20/05/2006 7:19 pm  

Poza tym nie ma tez tolerancji dla homofobów

to tak jak bys chcial zeby byla tolerancja dla faszyzmu, antysemtyizmu albo nazizmu.

homofobi dyskryminuja homoseksualnych, a antysemici zydow. chcesz tolerancji dla antysemityzmu?

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
21/05/2006 1:06 am  

moze dlatego ze faszysci chetnie zabiliby kazdego o ciemniejszej od ich skorze innych pogladach z innego kraju itp, a homoseksualisci nie? homoseksualista to normalny czlowiek i tu nie ma czego tolerowac lub nie! ludzi z niebieskimi oczami tez nie tolerujesz?! dla mnie to jest tak samo normalne

co do faszyzmu itd, to zaczynam sie obawiac ze moj brat jest faszysta... ;/ (nacjonalista na pewno ;( )

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
Hobbit
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 220
22/05/2006 7:14 pm  

Buntownik, co rozumiesz, że jesteś przeciwny jakimś ludziom? Takie postawy to wlaśnie homofobia, rasizm itp. - programowa niechęć do jakichś ludzi jako grupy, często jeszcze oparta najakichś negatywnych stereotypowych wyobrażeniach, to prowadzi tylko do zlych rzeczy. Dlaczego jestem za tolerancją dla homoseksualizmu, a nie dla homofobii? Bo homoseksualista nie glosi programowo nienawiści do jakichś ludzi, a homofob tak.
Rzeczywiscie, mamy tu " powtórkę z rozrywki". Byla już podobna dysputa. Wtedy próbowalem usprawiedliwiać jednego gościa, probując tlumaczyć ze na początku moze nie mial zlych intencji, a potem czulem do siebie niesmak, bo nie było warto tam usprawiedliwiać kogoś agresywnego wobec innych niż on.. Nie akceptuję poglądow opartych na niechęci do jakichś ludzi, czy "byciu im przeciwnym", to jest po prostu złe.
A gdyby ktoś powiedzial, że jest przeciwny wegetarianom i temu zeby glosili swoje poglądy, czy demonstrowali, to co byś pomyślal buntownik?

[edytowane 22/5/2006 od Hobbit]


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
22/05/2006 8:24 pm  

Buntownik ma racje:

Z encykolpedii, w temacie tolerancja:

Tolerancja (łac. tolerantia - "cierpliwa wytrwałość"; od łac. czasownika tolerare - "wytrzymywać", "znosić", "przecierpieć") to w mowie potocznej i naukach społecznych postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych.

1) Tolerancja nie oznacza akceptacji (por. łac. acceptatio - przyjmować, sprzyjać) czyjegoś zachowania czy poglądów. Wręcz przeciwnie, tolerancja to poszanowanie czyichś zachowań lub poglądów mimo że nam się one nie podobają.

2) Tolerancja jest postawą, która umożliwia otwartą dyskusję. Bez tej postawy dyskusja zamienia się albo w zwykłą sprzeczkę albo prowadzi do aktów agresji.

3) Tolerancja uznawana jest za podstawę społeczeństwa otwartego i demokracji.

Pkt 1 - nie trzeba sie zgadzac z pogladami czy zachowaniami (homoseksualizm np) zeby byc tolerancyjnym. Wystarczy sznowac jego prawo do bycia tym czym chce czy wyrazania swoich pogladow w taki sposob w jaki chce (zakladajac ze nie lamie prawa).

Mozna nie akceptowac homoseksualizmu i byc wobec homoseksualistow tolerancyjnym. (czyli nie byc homofobem).

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
machcin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 120
11/06/2006 1:37 am  

No, zgadzam sie, Młodziez Wszechpolska to są chorzy ludzie. Ale maja jedna dobrą ceche- chcą sie pozbyc homoseksualistów 🙂

pozbyć się powinno ciebie faszysto!!!!!!!!!!


OdpowiedzCytat
machcin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 120
11/06/2006 1:47 am  

to tak jak bys chcial zeby byla tolerancja dla faszyzmu, antysemtyizmu albo nazizmu.

homofobi dyskryminuja homoseksualnych, a antysemici zydow. chcesz tolerancji dla antysemityzmu?

Nie o to mi chodzi
Nazwano mnie homofobem, wiec sie z tym zgodzilem. Ale skoro homoseksualisci żądaja tolerancji, to dlaczego homofobowie nie moga?
Jesli tolerujemy jednoa nie tolerujemy drugiego to jest zadna tolerancja.
Pytasz czy chciałbym zeby byla tolerancja dla faszyzmu czy nazizmu... Jak ma byc tolerancja to dla wszystkiego. Jedni faszyzm uznaja za zły a inni homoseksualizm... Dlaczego ludzie obwołują się sędziami w tym co nalezy tolerowac a co nie?... Moze pozostawmy wolny wybór kazdemu...

ty jakiś baran kompletny jesteś???
skoro jest tolerancja dla tolerancyjnych to czemu jej niedać faszystom.kochajmy faszystów i pozwólmy im żądzić w polsce.niech żyje Romek Hitlerek Giertrych!!!!alleluja!!!


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
14/08/2006 5:45 am  

Bylam na stronce, która wzbudziła tutaj trochę kontrowersji i oto co ja zauważyłam.

"Biały & Dumny"
Po przeczytaniu tego artukułu mogę tylko napisać, że uważam każdą jednostkę za wartościową istotę. Dla mnie nie liczy się kolor skóry, wyznanie, pochodzenie czy orientacja seksualna. Człowiek to człowiek, liczy się tylko jego "wnętrze".

"Niebezpieczeństwo żydowskie"
Jeżeli oni przedstawiają "takie" zarzuty żydom ("Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw :albo musza pokonać każdego, albo być znienawidzonymi przez cala ludzkość" "Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich narodów i buntuje się przeciwko wszystkim prawom".
"Znajdziecie w Żydach jedynie barbarzyński naród, który przez długi czas łączył skąpstwo z najbardziej obrzydłymi zabobonami i nieprzezwyciężoną nienawiścią do ludów, które ich tolerują i na których żydzi się bogacą".
"Wszyscy oni maja wrodzony fanatyzm, tak jak Bretończycy czy Niemcy rodzą się z jasnymi włosami. Nie byłbym ani trochę zdziwiony, gdyby ten naród stal się śmiertelnym zagrożeniem dla ludzkości"), to w takim układzie autorzy stronki są śmiertelnym zagrożeniem, pisząc o nienawiści sami nienawidzą, przecież...

"W Żydzie - tułaczu widziałam uosobienie narodu żydowskiego, wygnanego w średniowieczu. Jednak znów są oni bogaci, co zawdzięczają swej prymitywnej chciwości i niezmordowanej aktywności. Ze swym hardym sercem w stosunku do ludzi innych wyznań i ras chcą uczynić siebie królami świata .Lud ten zawdzięcza swemu uporowi to, ze Francja w ciągu 50 lat będzie z judaizowana. Niektórzy mądrzy Żydzi, już to zapowiadają".
Każdy człowiek wykazuje chciwość, nie jest ona obecna jedynie u Żydów, zresztą czy Hitler był Żydem?!

"Uważam, ze natychmiastowe stłumienie bolszewizmu jest jednym z najważniejszych zadań ludzkości, nie wykluczając możliwości wojny, która wciąż szaleje, inaczej bolszewizm ,nie stłumiony w zarodku, rozszerzy się w tej, czy innej formie po całej Europie i świecie, ponieważ jego twórcami są Żydzi, którzy nie maja narodowości i których jedynym celem jest zniszczenie istniejącego porządku"
CZy może mi ktoś napisać, bo nie znam się zbytnio na historii, czy Żydzi są naprawdę takimi despotami jak ich przedstawiają?!

Ta stronka uświadomiła mi czemu nie moge być patriotką. Uważam się za "obywatelkę świata", to chyba znaczy w ich języku "złośliwy owad", jak sądzę...

No tak, Żydzi są wszędzie... Razem i innymi narodowościami, ale ten fakt się przemilcza.

Beniamin Franklin :"Jeśli nie pozbędziecie się ich ze Stanów Zjednoczonych, za niespełna 200 lat przybędą tutaj tak tłumnie, ze opanują i pochłoną ten kraj, zmienią formę rządzenia, za którą my, Amerykanie, przelewaliśmy krew, oddawaliśmy życie i narażaliśmy na szwank naszą wolność. Jeśli ich nie wydalicie, za niespełna 200 lat nasi potomkowie będą pracowali, aby przysporzyć im majątku gdy oni będą w swoich kantorach zacierali ręce" .
To za indian...

Chociaż u mnie w rodzinie nigdy nie było osoby pochodzenia żydowskiego, to niektóre osoby, jak ja i moja mama, mają "nosy żydowskie". Na ulicy zdarza się że ludzie się mnie pytają czy nie jestem żydówką. To jest chore, bo nawet jeśli tak, to i tak jest to moją prywatną sprawą.

Żydzi mordercami? Ciekawe czy ich ręce nie są splamione krwią?

" Nie poślubiaj partnera OBCEGO RASOWO. Jesteś odpowiedzialny wobec swego narodu i przyszłości generacji za UTRZYMANIE CZYSTOŚCI KRWI"
Swój naród... Patriotą nie jestem i wierzę w miłość a nie " utrzymanie czystości krwi".

Buntowniku, homoseksualści to tak naprawdę ludzie którzy tak samo kochaja jak ty. Rasistą też jestes?! I ciekawa jestem, czy masz jakieś w ogóle zasady.
Brokeback Mountain widziałam, daje dużo do myślenia. Ja się ciągle zastanawiam czemu jeden z bohaterów okłamywał przez te wszystkie lata siebie i swoją żonę. Spotykał się po kątach ze "swoją miłościa". i te tragiczne zakończenie, które na szczęście nie było pokazane...
Buntowniku tolerancja musi mieć swoje granice, bo tolerować to że ktoś kogoś krzywdzi nie jest dobrym pomysłem. To my wybieramy kogo tolerujemy, nie słownik, zatem ja nie toleruję palaczy, ale oni szkodzą przyrodzie (mam swoje uzasadnienie). A czemu ty nietolerujesz wszystkiego? Bunt buntem, ale trzeba kierować się jakimiś zasadami (nie uważam żeby bunt był jakąś).

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
IZQ
 IZQ
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 48
14/08/2006 2:52 pm  

Mogę coś powiedzieć o nietolerancji bo doświdczyłam jej i to bardzo w latach szkolnych;/ jak już pisałam jestem półarabką i raczej odziedziczyłam egzotyczny typ urody-głownie ciemną karnacje...
Już w podstawówce wyzywali mnie głownie od rumunów(jakby to był gorszy człowiek),ale też od cyganów i murzynów...tAK samo było w gimnazjum... 😡 :/
oczywiscie miałam swoich przyjaciół ale jak któś mi chciał dokuczyć albo zaczepić na korytarzu to tylko z takimi tekstami leciał:"wynoś sie z tąd czarnuchu!!": 😡
uważam że jest duży poziom nietolerancji w Polsce i mówcie sobie co chcecie ale ja swoje widziałam i doświdczyłam.
Do tego raz mi się udało w paść w łapy neonazistów-aż sama się zdziwiłam że takie świry jeszcze istnieją!! było to w sylwestra w motelu,jakimś cudem trafiłam do pokoju gości,co byli wytatuowani w swastyki,z radia leciały jakieś pieśni o treści"nasza aryjska rasa gora!!" i wznosili toasty za hitlera;/;/:/ zaczelił się mnie wypytywac czy jestem cyganem czy żydem...pobili wszystkich moich znajomych i ukradli komórki...miałam szczęście że się spodobałam ich jakiemuś"wodzowi",bo tylko mnie jakimś cudem oszczędzili(zważając na mój typ urody),ale in tak nie wiem jak mogą być takie świry...i nie sądziłam że kiedyś zajrzę im w twarz,bo do tej pory słyszałam o nich tylko w telewizji 😮 😮
:casstet: 😡


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
14/08/2006 3:26 pm  

IZQ mogę tylko napisać że bardzo mi przykro, pamiętaj że każda krzywda wyrządzona innej osobie wraca do oprawcy potrojona, jeszcze za to im się oberwie!!! 😡

Ja doświadczyłam aktów nietolerancji na innym gruncie i nie w takim stopniu.
Mam znaczną niedowagę, co się większości ludziom nie podoba. W podstawówce nie miałam tak silnej osobowości jak teraz, toteż zdarzali się uczniowie, którzy ze mnie szydzili. "Znajomi" też byli na zasadzie: pogadamy a jakby co to nic nas nie obchodzisz 🙁
Później znalazłam przwdziwych przyjaciół, ludzi którzy są po charakterze barrrrdzo do mnie podobni. To mnie podbudowało, teraz nie boję się wyjść na ulicę w krótkiej sukience (czerwonej, żeby nie było), rozpuszczonych włosach (a mam je długie), głośno się zachowywać i śpiewać na ulicy. Na reakcję ludzi mi nie przychylnych reaguję.

Trochę z innej beczki. Parę lat temu stałam z moją mamą na przystanku i czekałyśmy na trolejbus, nagle z drugiej strony ulicy przechodzili: facet (faszysta, szowinista), kobieta (która się nic nie odzywała) i pies. Facet nagle (i za nic) zaczął wrtzeszczeć na psa, chyba go też nawet uderzył. Przechodząc obok mnie powiedziałam, tak zeby usłyszał, jakiś epitet, dokładnie nie pamiętam co, było to napewno nieprzychylne dla niego.
Myślałam, że on mnie tak zabije na tym przystanku, prawie się na mnie rzucił.
To mi tylko udawadnia jak bardzo niewrażliwi potrafią być ludzie.
A mi kiedyś facet zarzucił że czuję się lepsza od zwierzęcia bo go nie jem. To raczej on czuję się od niego lepszy jak potrafi spojrzeć na niego na talerzu 😡

Mojego "wybryku" nie żałuję, będę go powtarzać jak będzie potrzeba.
Moja mama nic się wtedy nie odzywała, była w szoku, że mam na tyyle odwagi. Chociaż też w pewnym momencie pomyślała o telefonie na policję.
Nienawidzę "chorych" ludzi i będę z nimi walczyła, choćbym muiała na tym ucierpieć. 😡

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
IZQ
 IZQ
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 48
16/08/2006 1:33 pm  

I dobrze -ja tez sie nauczyłam,że na zaczepki innych nie stoję biernie-jak kiedyś- i nie chowam sie za drzwi,tylko pokazuję że ten kto tak sądzi się myli... 🙂 pokażmy
że walimy takich ludzi,a liczy się dla nas zdanie przyjaciół i ludzi nam bliskich 🙂

A z tym zarzuceniem,że niby mamy się za lepszych od zwierząt bo ich nie jemy -chyba już nie mógł sobie ten ktoś znależć lepszego argumenty na koszyść swojego mięsożerstwa:/:/


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca