Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

czemu ludzie są tak przekonani do mięsa?  

Strona 1 / 3 Następny
natek_wawrzynow
forumowicz

zastanawiam sie czemu człowiek jest tak bardzo przekonany do miesa 😉 i nie moge znalezc odpowiedzi!!

natalka

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/04/2006 12:57 am
Jędruś
stały bywalec

[quote natek_wawrzynow:]zastanawiam sie czemu człowiek jest tak bardzo przekonany do miesa 😉 i nie moge znalezc odpowiedzi!!

Witam Natalka;
polecam zapoznać się ze stronką:
http://www.surawka.republika.pl

Niezdrowa tradycja nic więcej.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/04/2006 8:06 am
Srebrna
stały bywalec

No fakt, mnie już zaczyna denerwować krzyk mamy do innych domowników: Zostaw jej te zboża, bo ona nie je mięsa!!! Są często przekonani, że zwłoki to cudowne panaceum, które uchroni nas przed wszystkimi chorobami i niedoborami 😀

[edytowane 2/4/2006 od Srebrna]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/04/2006 3:05 pm
Zarathos
bywalec

A czemu ty jestes przekonany do wegetarianizmu?

Taka samam moda, przekonania i zwyczaje. Chociaz u was dopiero sie ksztaltuja. Ciekawe jak bedzie wygladal wege za 400 000 lat - zakladajac ze przetrwaja tak dlugo 😀

Ja lubie mieso i tyle. Jem bo mi smakuje. Wiekszosc ludzi je mieso dokladnie z tego samego powodu. Czlowiek moglby zyc odzywiajac sie tylko dozylnie, sztucznie wytworzonymi zwiazkami. Tylko po diabla?

A nie uchroni? Dieta miesna jest znacznie prostsza niz warzywna - nie trzeba wkladac tyle wysilku w komponowanie posilkow. No i w niektorych przypadkach mozna obejsc sie bez suplementacji niektorych skladnikow odzywczych za pomoca talbetek (fuj). Wiec i owszem, dieta miesna moze byc cudownym panaceum. Tak samo jak warzywna.

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/04/2006 4:31 pm
kurs masaz tajski
początkujący

zastanawiam sie czemu człowiek jest tak bardzo przekonany do miesa 😉 i nie moge znalezc odpowiedzi!!

wszystko nawyki zywieniowe

[url=http://massagethai.info]MASAż TAJSKI WARSZAWA[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2006 6:51 pm
sieklik
bywalec

po przeczytaniu postu Zarathosa mnie zaczelo zastanawiac jeszcze jedno... skad przekonanie ze jesli je sie mieso, to posilki nie musza byc juz urozmaicone..?!

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2006 11:07 pm
mlody_mnich
początkujący

dlaczego je? zaoewne dlatego ze jest juz do tego przyzwyczajony. jadl je kiedys wiec je teraz uwaza ze jest to jedyny sposob aby funkcjonowac "normalnie" a wcale tak nie jest. bez miesa mozna zyc i to znacznie lepiej niz z.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2006 2:15 am

myślę, że jedni jedzą miesą, bo uważają ze to naturalne i zdrowe i ze bez miesa by umarli a wegetarianie to dziwacy(wielu takim ludziom da sie przemówic do rozumu bo ich mięsożerstwo wynika z niewiedzy-tak jak ja przez 15 lat), a inni je jedzą bo je lubią i nie mają na tyle silnej woli zeby przestac..a jeszcze inni z obu tych powodów...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2006 3:14 am
Patka
rozmówca

A czemu ty jestes przekonany do wegetarianizmu?

Taka samam moda, przekonania i zwyczaje. Chociaz u was dopiero sie ksztaltuja. Ciekawe jak bedzie wygladal wege za 400 000 lat - zakladajac ze przetrwaja tak dlugo 😀

Ja lubie mieso i tyle. Jem bo mi smakuje. Wiekszosc ludzi je mieso dokladnie z tego samego powodu. Czlowiek moglby zyc odzywiajac sie tylko dozylnie, sztucznie wytworzonymi zwiazkami. Tylko po diabla?

A nie uchroni? Dieta miesna jest znacznie prostsza niz warzywna - nie trzeba wkladac tyle wysilku w komponowanie posilkow. No i w niektorych przypadkach mozna obejsc sie bez suplementacji niektorych skladnikow odzywczych za pomoca talbetek (fuj). Wiec i owszem, dieta miesna moze byc cudownym panaceum. Tak samo jak warzywna.

hm... o Ile wiem to forum dla wegetarian i ten post jakoś mi tu nie pasuje. Pozatym mięso to poprostu zabite Zwierzęta...wiesz o tym , nie?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/04/2006 1:21 am
CounTry
forumowicz

Patka ,Zatharos(o ile mi wiadomo) nie jest wegetarianinem,więc wyraża opinie o jedzeniu mięsa,ale to nie znaczy,że nie może to być forum wege. 🙂

no ale fakt,niektórzy jedzą mięso,bo po prostu lubią,niektórzy bo muszą(chodzi mi tu o rodziców)..

[edytowane 15/4/2006 od CounTry]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/04/2006 2:25 am
Zarathos
bywalec

Owszem, jestem miesozerca, jedynym (chyba) na tym forum - kwiatkiem w butonierce, chociaz pewnie przez niektorych uwazanym za smierdzace zielsko 😀

po przeczytaniu postu Zarathosa mnie zaczelo zastanawiac jeszcze jedno... skad przekonanie ze jesli je sie mieso, to posilki nie musza byc juz urozmaicone..?!

Nie napisalem ze nie musza, tyle ze nie trzeba wkladac tyle wysilku w ich komponowanie. W miesie dostaje sie spora czesc zwiazkow chemicznych potrzebnych do zycia, wystarczy je uzupelniac tym, czego w miesie sie nie znajdzie, albo znajdzie w zbyt malych ilosciach. U wege to ciut bardziej skomplikowane, nieprawdaz?

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/04/2006 2:41 am
Srebrna
stały bywalec

Nie napisalem ze nie musza, tyle ze nie trzeba wkladac tyle wysilku w ich komponowanie. W miesie dostaje sie spora czesc zwiazkow chemicznych potrzebnych do zycia, wystarczy je uzupelniac tym, czego w miesie sie nie znajdzie, albo znajdzie w zbyt malych ilosciach. U wege to ciut bardziej skomplikowane, nieprawdaz?

Czyli, Zarathos, jedzenie mięsa, to swego rodzaju pójście na łatwiznę, nieprawdaż? 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/04/2006 2:44 pm
Zarathos
bywalec

Pewnie, ostatecznie zycie samo z siebie jest ciezkie, wiec czemu je sobie dodatkowo utrudniac :p

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/04/2006 8:05 pm
eunica
forumowicz

hehe , ja się troche dziwie , niezauważyliście że poglądy na to co jest zdrowe a co niezdrowe zmieniają się jak pogoda w górach ? 🙂 ja jem tylko i wylączonie to co lubie , a jak poszłam na pobranie krwi miałam idealne wyniki , a nawet miałam podwyższony choresterol ( ale to przez odchudzanie 😉 ) więc wcale nie trzeba się jakoś szczgólnie starać przy KOMPONOWANIU posiłków , moim zdaniem to co się je nie ma więkrzego znaczenia i nie ma sensu kąbinować co jest zdrowe a co nie 😛 poprostu jeść to na co się ma ochote , a jedznie mięsa wcale nie jest ułatwieniem :]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/04/2006 8:28 pm
fred
 fred
forumowicz

Ludziom poprostu smakuje mięso mi tez bardzo smakowało i zaniedbałem jedzenie warzyw i przez mięso prawie miałem anemię wiec też dlatego przeszedłem na wegetarianstwo 😛

Sebastian

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/04/2006 9:03 pm
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca