Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

LEKI  

Strona 9 / 14 Wstecz Następny
  RSS

Mita
 Mita
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2
05/11/2010 10:25 am  

Z drugiej strony, D2 się słabiej wchłania. Zastanawiam się, czy witamina D nie jest na tyle ważnym suplementem, żeby się pogodzić z tą żelatynową kapsułką.


OdpowiedzCytat
klaudiia
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 6
10/02/2011 1:56 am  

ja ostatnio kupiłam zelazo zeby nie miec niedoboru, przeczytałam skład a tam nie dosyc ze zelatyna to jeszcze koszenila... super 😮 czy oni do wszystkiego musza pakowac cos ze zwierzat.. 😡


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
10/02/2011 2:22 pm  

Z drugiej strony, D2 się słabiej wchłania. Zastanawiam się, czy witamina D nie jest na tyle ważnym suplementem, żeby się pogodzić z tą żelatynową kapsułką.

Właściwie i D2, i D3 są bezużyteczne, jeśli ich organizm odpowiednio nie zmetabolizuje. D2 po prostu bierze się w większej dawce, D3 jest odzwierzęca, bez względu na skład kapsułki.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
INSULT
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 154
26/03/2011 1:56 am  

Tylko D3, reszta bezużyteczna


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
05/04/2011 3:32 am  

Od około 2 tygodni borykam się z lekkim bólem migdała, w związku z czym mam powiększony węzeł chłonny po tej samej stronie. Do tego doszedł również ból ucha. Lekarz przepisał mi SUMAMED, ale chciałabym uniknąć stosowania go, ponieważ zawsze źle się czuję po antybiotykach, a w najbliższych dniach nie mogę sobie pozwolić na odpoczynek. Domowe sposoby jakie do tej pory stosowałam to: płukanie gardła wodą z solą, szałwią. Jeśli ktoś zna jakieś inne lub ew.leki (nie antybiotyki), które mogłyby mi pomóc, to będę bardzo wdzięczna. Z góry dziękuję za pomoc.

[edytowane 4/4/2011 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
05/04/2011 3:43 am  

Citrosept, olejek czosnkowy (do ucha), płukanie Dentoseptem, płukanie sokiem z buraka, roztworem olejku z drzewa herbacianego. Ale ja bym chyba wzięła ten antybiotyk jednak. 2 tygodnie to dość długo, a angina może uszkodzić serce, stawy itp., bo powstają przeciwciała atakujące własny organizm...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
05/04/2011 12:23 pm  

Też kiedyś miałam coś z uchem w związku z anginą. Dopiero antybiotyk pomógł. Lepiej wziąć, ale pamiętaj o probiotykach. Ja akurat ten antybiotyk źle wspominam, bo mimo probiotyków nabawiłam się zakażenia grzybicą;/ A jak brałam augmentin itp to nic mi nie było i to nawet bez probiotyków (bo parę lat temu jakoś nie mówiło się tyle o tym, a ja wtedy ostatni raz brałam, poza wspomnianym summamedem jakies 2 lata temu)


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
05/04/2011 12:30 pm  

Azulan (etylowy roztwór rumianku dostępny w aptece) do płukania gardła, roztworem opisanym na opakowaniu, oraz nosa metodą jala neti, roztworem 2,5 ml na szklankę wody + pół łyżeczki soli. (woda musi być w tym wypadku wystudzona do 37*C)

Edit.

starta na tarce cebula z miodem i ewentualnie sokiem z cytryny (działa też na niektóre kaszle)

Unikaj też przewiewów. Może nos apaszkę, albo arafatkę na szyi.
Ostatnio jest pogoda na bóle gardła. 🙂

[edytowane 5/4/2011 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
05/04/2011 1:57 pm  

Jestem mistrzynią w zachorowaniach górnych dróg oddechowych 😉

Jako zaprawiona w bojach powiadam Ci weź ten antybiotyk bo powikłania po nieleczeniu są gorsze. Może nawet dojść do osłabienia słuchu.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
05/04/2011 2:14 pm  

Na wszystkie migdałki i zawalone gardła polecał płukankę o nazwie Gargarin - pomogła mi w zeszłym roku podczas anginy ropnej więc wiem co mówię 🙂 Kosztuje niecałe 5 zł w aptece. No i antybiotyk koniecznie trzeba brać, bo może być nieciekawie.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
05/04/2011 3:22 pm  

A ja akurat nie wierzę w zbawcze moce apaszek i szalików 😉 Z moich obserwacji siebie i innych ludzi wynika, że w niczym to nie pomaga, zdarzało się nawet, że ja (chodzę bez szalika) byłam zdrowa, a inni ludzie noszący szaliki mieli chore gardła.
O tej porze roku można się rozchorować raczej z przegrzania, które też mocno osłabia organizm, niż z przemarznięcia. A to dlatego, że przy 20 stopniach ludzie chodzą tak samo ubrani jak przy 5, a nawet -5. Nie mówiąc o tych biednych dzieciach w grubych czapkach i puchowych kurtkach.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
05/04/2011 3:36 pm  

przy 20 stopniach ludzie chodzą tak samo ubrani jak przy 5, a nawet -5. Nie mówiąc o tych biednych dzieciach w grubych czapkach i puchowych kurtkach.

Dokładnie xD


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
05/04/2011 3:49 pm  

Lily, masz absolutną rację !!!

Ja sam nie mam szalika ani czapki, zakładam kaptur jak pada śnieg i jak idę na rower.

A teraz to naprawdę jest śmieszne, przy 20stopniach ludzie mają na sobie zimowe ubrania 😮
Ostatnio na rower wyszedłem w krótkich spodenkach i tshircie (z bluzą przewiązaną u pasa) to wszyscy patrzyli na mnie jak na idiotę 😛
A mój rowerowy komputer pokładowy wskazywał 20kilka stopni.
Ludzie są dziwni.

[edytowane 5/4/2011 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
05/04/2011 4:13 pm  

Ja po swoim zapaleniu migdałków uwierzyłam w owijanie szyi ;] Pani doktor w szpitalu powiedziała mi, że jeśli to się będzie częściej powtarzało, to czeka mnie usuwanie, więc tak czy siak, owijam ;p


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
05/04/2011 4:23 pm  

W cieple często bakterie lepiej się rozwijają.
Miałam kiedyś taką anginową koleżankę, ona za radą lekarza płukała codziennie gardło roztworem wody utlenionej, a przy najmniejszych dolegliwościach spryskiwała migdałki Tantum verde, przeważnie pomagało, ale i tak od czasu do czasu dopadała ją angina - miała kratery w migdałach, w których siedziały bakterie i nie do końca dało się do nich dotrzeć.
A w owijanie nie wierzę też dlatego, że i tak powietrze wchodzi nie przez szyję, a przez usta 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 9 / 14 Wstecz Następny
  
Praca