Wegetarianie.pl
Portal Wegetarian
Witaj Gość   Rejestracja | Logowanie  
     

WIADOMOŚCI

CZYTELNIA

KUCHNIA

ARCHIWUM


 < marzec, 2017 > 
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

WEGETARIANIE.PL

Kliknij
Strona główna > czytelnia > Etyka, religia, psychologia

Pokaż wszystkie artykuły w tym dziale.

 Liczba stron: 4 Idź do strony 1  2 3 4
Czy Jezus chce, żebyśmy jedli mięso? Największy 'meat' świata
dodano poniedziałek, 20 marca 2017 - 10:28 - Wysłany przez : Admin
"Czy naprawdę Bóg, który jest czystą Miłością, mógłby się czuć obrażony, bo… postanowiłam nie zabijać któregoś z Jego stworzeń? Czy mógłby mieć mi za złe, że w warunkach, w których jedzenie mięsa nie jest mi niezbędne do życia, a w dodatku wegetarianizmem ani siebie, ani nikogo nie krzywdzę, postanawiam iść za swoją wrażliwością i jak najmniej krzywdzić powierzoną mi naturę?"

Czytaj więcej... | Dodaj komentarz Strona do wydruku

Wg Biblii zwierzęta nie są towarem
dodano czwartek, 08 sierpnia 2013 - 10:23 - Wysłany przez :
"Stary Testament przyznaje zwierzętom godność, którą z biegiem czasu straciliśmy z oczu" - mówi Anton Rotzetter. Szwajcarski zakonnik uważa, że człowiek nie może wykorzystywać zwierząt wedle własnej woli, gdyż nie są towarem, ale stworzeniami. "Całkowita komercjalizacja ich życia sprzeciwia się Biblii". Cały tekst >>

1 Komentarz Strona do wydruku

Człowiek to świnia
dodano niedziela, 07 lipca 2013 - 10:10 - Wysłany przez : Admin
"Tuż za murem klasztoru, który często odwiedzam jest ubojnia. Trudno mi jest wyobrazić sobie większy kontrast: niebo od piekła dzieli sto pięćdziesiąt metrów. Krzyk zwierząt wyciąganych z samochodów i zarzynanych (nie wiem, czy legalnie czy nie) wdziera się czasem w najgłębsze rozmowy o Bogu. Zastygamy, jakby ktoś nie te konie, ale nas raził prądem" - pisze Szymon Hołownia w Magazynie Stacja7.pl

Dodaj komentarz Strona do wydruku

Wegetarianizm - nie zabijasz zwierząt - nie zabijasz siebie.
dodano poniedziałek, 10 grudnia 2012 - 00:06 - Wysłany przez : JoannaJamróz
Wegetarianie w społeczeństwie często polskim uważani są za dziwaków. Wyrzeczenie się mięsa jest powszechnie akceptowane mimo tego jednak często postrzegane jako fobiczna odmienność. Nauka na szczęście coraz bardziej przystaje po stronie wegetarian.

Czytaj więcej... | 2 Komentarzy Strona do wydruku

Małpie dialogi
dodano środa, 15 lutego 2012 - 11:20 - Wysłany przez : Emil_Stanisławski
Dokąd idą goryle po śmierci? Takie pytanie zadała swego czasu Francine Patterson będącej pod jej opieką gorylicy Koko. Posłużyła się w tym celu amerykańskim językiem migowym - Ameslan (ASL).

Czytaj więcej... | Dodaj komentarz Strona do wydruku

Ignorowanie wegan
dodano środa, 16 listopada 2011 - 10:22 - Wysłany przez : Admin
Wiele mówi się dziś o dyskryminacji i nietolerancji wobec osób o odmiennych cechach czy poglądach. Najczęściej poruszane są kwestie dotyczące narodowości i orientacji seksualnej. Choć w obliczu takich historycznych doświadczeń, jak prześladowanie Żydów czy apartheid w RPA, mówienie o dyskryminacji wegan wydać się może nie na miejscu, to stanowią oni mniejszość, której interesy niejednokrotnie są pomijane.

Czytaj więcej... | Dodaj komentarz Strona do wydruku

Zwierzę... ono nie opuści człowieka, czyli stosunek mieszkańców wsi do zwierząt
dodano czwartek, 25 sierpnia 2011 - 14:12 - Wysłany przez : K.A.L.
Określenie postawy mieszkańców wsi do zwierząt gospodarskich jako jednoznacznie utylitarnej byłoby dużym uproszczeniem. Pamiętam gospodarza, który zarzekał się, że swoją starą, schorowaną klacz odda do rzeźni, bo już nie ma z niej pożytku, ale pożytku i dochodu nie miał już z niej od ładnych paru lat, a świeża woda i siano były i są. Mówiąc to, głaskał ją czule po szyi.

Czytaj więcej... | 1 Komentarz Strona do wydruku

Wiadomości : Uczucia zwierząt w ocenie człowieka
dodano środa, 03 listopada 2010 - 12:34 - Wysłany przez : Admin
Osoby jedzące mięso przypisują zwierzętom mniej emocji niż wegetarianie - donoszą polscy i niemieccy naukowcy. W zrealizowanym projekcie badawczym zapytali obie grupy czy, a jeśli tak to jakie, uczucia przypisują zwierzętom.

Czytaj więcej... | Dodaj komentarz Strona do wydruku

Milczenie i bierność- taktowne formy wzmacniania sadyzmu wobec istot słabszych
dodano wtorek, 28 lipca 2009 - 21:56 - Wysłany przez : Dorota_Motylska
Po przeczytaniu artykułu pod tytułem „Szwecja promuje żywność przyjazną dla środowiska” przypomniałam sobie coś… Mianowicie, iż Szwecja była pierwszym krajem, który wprowadził całkowity zakaz stosowania kar fizycznych wobec dzieci. „ Co ma to wspólnego ze zwierzętami?”- Chodzi o pewne ważne zależności. Zarówno dzieci jak i zwierzęta łączy jeden smutny fakt- brak możliwości obrony przed ludźmi którzy je krzywdzą. Przeanalizujmy tę kwestię i zastanówmy się dlaczego wprowadzenie zmian w postawie względem zwierząt jest tak trudne.

Czytaj więcej... | 5 Komentarzy Strona do wydruku

"Zwierzęta po prostu się je"
dodano czwartek, 09 lipca 2009 - 13:41 - Wysłany przez : Dorota_Motylska
Z wielkim zadziwieniem obserwuję reakcje i słucham wypowiedzi osób, które uważają że "Zwierzęta po prostu się je i koniec. Zawsze tak było i zawsze będzie." Rzeczywiście - wiele to wyjaśnia...

Czytaj więcej... | 23 Komentarzy Strona do wydruku

 Liczba stron: 4 Idź do strony 1  2 3 4

WEGE INFO

zobacz

NOWE PRZEPISY

OSTATNIE ARTYKUŁY

© 2005-2017 Wegetarianie.pl   Wszelkie prawa zastrzeżone