Wegetarianie.pl
Portal Wegetarian
Witaj Gość   Rejestracja | Logowanie  
     

WIADOMOŚCI

CZYTELNIA

KUCHNIA

ARCHIWUM


 < marzec, 2017 > 
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

WEGETARIANIE.PL

Kliknij
Strona główna > czytelnia > Środowisko i ekologia

Pokaż wszystkie artykuły w tym dziale.

 Liczba stron: 5 Idź do strony 1  2 3 4 5
Ludzkość musi zmienić dietę na wegańską
dodano piątek, 02 października 2015 - 11:58 - Wysłany przez : Admin
Światu grozi głód. Ratunek jest tylko jeden
Lubisz schabowego? Nie wyobrażasz sobie śniadania bez sera i masła? Wszystko wskazuje na to, że wkrótce o tych potrawach będziemy musieli zapomnieć. W przeciwnym razie ludzkość czeka plaga głodu. I to jeszcze w tym stuleciu - czytamy w Newsweeku >>

Dodaj komentarz Strona do wydruku

Ukryty koszt Bożego Narodzenia
dodano wtorek, 18 grudnia 2012 - 11:28 - Wysłany przez :
Święta Bożego Narodzenia są dodatkowym obciążeniem i zagrożeniem dla środowiska naturalnego - wynika z raportu organizacji ekologicznej Australian Conservation Foundation. Ekolodzy zachęcają do kupowania bliskim "ekologicznych" prezentów, np. biletów do teatru czy kuponów na różne usługi.

Czytaj więcej... | Dodaj komentarz Strona do wydruku

Rok 2011 w polskiej ekologii i ochronie przyrody
dodano piątek, 30 grudnia 2011 - 16:30 - Wysłany przez : Admin
Porozumienie państw świata na konferencji klimatycznej ONZ w Durbanie (RPA), sopockie nieformalne spotkanie ministrów środowiska UE i sprzedaż przez Polskę kolejnej partii uprawnień do emisji CO2 - to ważniejsze wydarzenia w polskiej ekologii w mijającym roku.

Czytaj więcej... | Dodaj komentarz Strona do wydruku

Mięso zabija planetę
dodano środa, 06 października 2010 - 11:47 - Wysłany przez : Admin
Jeżeli naprawdę chcemy ograniczyć negatywne oddziaływanie człowieka na środowisko, najprostszym i najtańszym sposobem jest ograniczenie spożycia mięsa. Za każdym kęsem wołowiny lub kurczaka stoi gigantyczny system hodowli, który niszczy lasy, zanieczyszcza powietrze i wodę, zużywa ropę i węgiel oraz w dużym stopniu odpowiada za zmiany klimatyczne - czytamy w artykule z The Guardian.

Dodaj komentarz Strona do wydruku

Bobry nie są winne powodzi
dodano środa, 02 czerwca 2010 - 11:24 - Wysłany przez : Admin
Nie działalność bobrów, lecz zabudowa na obszarach zalewowych jest przyczyną strat powodziowych - oświadczył polski oddział międzynarodowej organizacji WWF i odwołał się od decyzji zezwalającej na odstrzał zwierząt w niektórych nadwiślańskich gminach.

Czytaj więcej... | Dodaj komentarz Strona do wydruku

Masowa hodowla zwierząt sprzyja globalnemu ociepleniu
dodano środa, 02 czerwca 2010 - 11:13 - Wysłany przez : Admin
Masowa hodowla zwierząt odpowiada za 18 proc. światowej emisji gazów cieplarnianych i sprzyja ocieplaniu klimatu - to główny wniosek raportu "Globalne ostrzeżenie: zmiany klimatyczne a dobrostan zwierząt hodowlanych" przygotowanego przez Klub Gaja na zlecenie brytyjskiej organizacji Compassion in World Farming. To pierwsze tego typu opracowanie w Europie, przedstawione zostało z okazji przypadającego 22 maja Dnia Praw Zwierząt.

Czytaj więcej... | Dodaj komentarz Strona do wydruku

Wyprzedaż Puszczy Białowieskiej
dodano poniedziałek, 17 maja 2010 - 15:27 - Wysłany przez : yolin
Puszcza Białowieska jest reliktem olbrzymiej prapuszczy, rozciągającej się od rosyjskiej tundry do czarnomorskich stepów, od Morza Bałtyckiego do Śródziemnego. Stanowi ostatni las naturalny Niżu Europejskiego. Jest światowym dziedzictwem przyrody i częścią polskiej kultury narodowej. Naukowcy ostrzegają, że chronione skrawki Puszczy nie wystarczą żeby zachować jej unikatowy charakter i zabezpieczyć ciągłość naturalnych procesów ekologicznych. Więcej w raporcie Greenpeace...

Dodaj komentarz Strona do wydruku

Mniej mięsa = mniejsze ocieplenie
dodano sobota, 05 grudnia 2009 - 01:12 - Wysłany przez : Admin
Każdy może walczyć ze zmianami klimatu poprzez zrezygnowanie ze spożywanie mięsa choćby przez jeden dzień w tygodniu, wezwał Sir Paul McCartney podczas konferencji w Parlamencie Europejskim poświęconej polityce żywnościowej i zmianom klimatycznym. Były Beatles przybył do Brukseli promować kampanię pod hasłem "Bezmięsny poniedziałek".

Czytaj więcej... | Dodaj komentarz Strona do wydruku

Wiadomości : Szwecja promuje żywność przyjazną dla środowiska
dodano sobota, 27 czerwca 2009 - 09:51 - Wysłany przez :
Władze Szwecji opracowały wytyczne odnośnie żywności przyjaznej dla klimatu i środowiska. Zalecają obywatelom ograniczenie spożycia mięsa jako sposób na redukcję emisji gazów cieplarnianych. Pierwsze w Europie tego typu wytyczne zostały wysłane do konsultacji pozostałym krajom Unii Europejskiej.

Czytaj więcej... | 1 Komentarz Strona do wydruku

Kochasz Ziemię? Bądź wege!
dodano środa, 13 maja 2009 - 21:24 - Wysłany przez : Admin
Przemysłowa hodowla zwierząt i produkcja mięsa przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych odpowiedzialnych za zmiany klimatu na Ziemi, ma niebagatelny wpływ na zanieczyszczenie środowiska i zużywanie zasobów gruntowych i wodnych, zagraża bioróżnorodności. Intensywny chów nastawiony na wydajność wymusza konieczność stosowania antybiotyków i hormonów wzrostu u zwierząt. Istnieje udokumentowany związek pomiędzy jedzeniem mięsa a zapadalnością na nowotwory, cukrzycę, choroby serca. Dieta bezmięsna wydaje się logicznym i koniecznym wyborem, dokonanym, nawet jeśli nie z pobudek etycznych, to z pożytkiem dla zdrowia i środowiska.

Czytaj więcej... | Dodaj komentarz Strona do wydruku

 Liczba stron: 5 Idź do strony 1  2 3 4 5

WEGE INFO

zobacz

NOWE PRZEPISY

OSTATNIE ARTYKUŁY

© 2005-2017 Wegetarianie.pl   Wszelkie prawa zastrzeżone