Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

  

Strona 6 / 9 Wstecz Następny
  RSS

sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
15/10/2010 8:56 pm  

Ktoś pisał na forum, że można. Też zasadziłam, ale nic nie urosło:(


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
16/10/2010 12:23 am  

dla lepszej wchłanialności omega-3 - jak zalecała dr Budwig, aby cząstki oleju lnianego były zmieszane np. z cząstkami twarogu lub jogurtu

O, a tego nie wiedziałam.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
27/02/2011 10:31 pm  

Ktoś pisał na forum, że można. Też zasadziłam, ale nic nie urosło:(

a ja już od jakiegoś czasu sadzę i rośnie 🙂
plastikowy pojemniczek + wata + podlewać co najmniej raz dziennie (tylko nie za dużo).
przez 3 dni nic się nie dzieje, a potem parapet zarasta zieleniną 😛

inne kiełki też rosną, nawet brokułowe się udały.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
28/02/2011 8:59 pm  

eRZet, mogę zadać pytanie?
Czy takie siemię lniane można zasadzić tak po prostu jak rzerzuchę? 😉

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
28/02/2011 9:37 pm  

eRZet, mogę zadać pytanie?

Enchanté Madame 🙂

Czy takie siemię lniane można zasadzić tak po prostu jak rzerzuchę? 😉

no ale jak się sadzi rzeżuchę? tak na wacie/ligninie/gazie, prawda? jeśli tak, to można.
tylko podlewać trzeba więcej. ja podlewam raz albo dwa na dobę, ale za to sporo. raz zapomniałem i uschło 😡

strasznie mi się to podoba, czuję się niemal jak ojciec (i mam nadzieję, że tylko takim pozostanę) 😛

[edytowane 28/2/2011 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
28/02/2011 10:37 pm  

W takim razie będę hodować. ^^
Tylko muszę skombinować plastikowe pudełeczko... xD

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
01/03/2011 12:30 am  

Mozna sobie podjadac kielki z siemienia lnianego, tylko trzeba sobie zdawac sprawe z tego, ze one nie sa i nie beda takim zródlem omega-3 jak nasiona (lub wycisniete z nich oleje),
tak samo jak zielona fasola szparagowa nie ma tyle biaka co dojrzale fasolki, itd

ania


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
01/03/2011 8:11 am  

No tak, mogę się tego domyślać, ale to moje jedyne wyjście jak na razie.
Młynek mi się popsuł, a olej lniany jest drogi. ;/

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
01/03/2011 1:07 pm  

A może taki młynek wystarczy? [url] http://allegro.pl/elektryczny-mlynek-do-pieprzu-soli-przypraw-inox-i1477632674.html [/url] Ja używam ręcznego do przypraw z Biedronki 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
01/03/2011 4:00 pm  

Mozna sobie podjadac kielki z siemienia lnianego, tylko trzeba sobie zdawac sprawe z tego, ze one nie sa i nie beda takim zródlem omega-3 jak nasiona (lub wycisniete z nich oleje),
tak samo jak zielona fasola szparagowa nie ma tyle biaka co dojrzale fasolki, itd

hmmm, no nie wiem, a dlaczego miałyby mieć mniej? to chyba raczej w oleju jest mniej bo się utlenia. nie kłócę się 😛 tylko pytam, czy jest jakieś naukowe wytłumaczenie.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
01/03/2011 6:29 pm  

A może taki młynek wystarczy? [url] http://allegro.pl/elektryczny-mlynek-do-pieprzu-soli-przypraw-inox-i1477632674.html [/url] Ja używam ręcznego do przypraw z Biedronki 😉

Wystarczyłby, ale na razie jestem spłukana, a i tak mam dużo wydatków... ;/

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
01/03/2011 7:30 pm  

przez 3 dni nic się nie dzieje, a potem parapet zarasta zieleniną 😛

inne kiełki też rosną, nawet brokułowe się udały.

Hm.. nie pamiętam czy czekałam 3 dni. Może jeszcze spróbuję w takim razie. Chociaż od czasu jak zaopatrzyłam się w młynek (podobny jak w powyższym linku, ok 15 zł) i rozsmakowałam się w oleju lnianym nie zanosi się na szybką hodowlę tych kiełków 😀 Chociaż ciekawa jestem jak smakują 🙂


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
22/07/2011 3:40 am  

Aby oczyścić oskrzela z zalegającej w nich wydzieliny, w przypadku zaparć sporządzamy napar z siemienia lnianego:

* 1 łyżkę siemienia zalewamy szklanka wrzątku i odstawiamy pod przykryciem na 15 minut. Pijemy dwa razy dziennie rano i wieczorem. Naparem możemy też przemywać skórę w przypadku półpaśca, łuszczycy i czyraków.

Czy poza działaniem oczyszczającym siemię zachowa np omega 3? czy wrzątek je zabił?

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
evildead
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 8
25/07/2011 3:28 pm  

Omega 3 jest nietrwałe w podwyższonej temperaturze. Aby skorzystać z jego dobrodziejstwa, ziarno musi być zmielone, ponieważ ziarno to ma zbyt grubą ściankę, by je strawić.


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
16/08/2011 2:51 am  

Jędruś,
pewien mięsożerca mówi ze tłuszcze wielonienasycone typu olej z s.lnianego i orzechy są złe bo zawierają mnóstwo wolnych rodników i należy ich unikać. O co chodzi ? to co w takim razie robić żeby tych wolnych rodników unikać albo je jakoś zneutralizować? i na tym nie tracić?

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
Strona 6 / 9 Wstecz Następny
  
Praca