Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dziesięć procent ludności Szwecji to wegetarianie i weganie – wynika z najnowszego sondażu, przeprowadzonego wśród Szwedów pod koniec lutego. Liczba mieszkańców tego kraju, deklarujących dietę bezmięsną stale rośnie.

Według badania sondażowego, przeprowadzonego przez największą szwedzką firmę zajmującą się gromadzeniem i analizą danych, obecnie jeden na dziesięciu Szwedów jest wegetarianinem. W ciągu ostatnich pięciu lat ich ilość wzrosła o 4 procent.

Sześć procent respondentów uczestniczących w badaniu stwierdziło, że są wegetarianami, cztery procent pytanych zadeklarowało się jako weganie.

Co ciekawe, 37 procent respondentów nie będących wegetarianami stwierdziło, że w ciągu ostatniego roku wzrosło u nich zainteresowanie wegetariańskim jedzeniem. Komentująca wyniki sondażu, Gabriela Turneborg z organizacji praw zwierząt Animal Rights Sweden stwierdziła, że ta tendencja nie jest zaskakująca, gdyż popyt na wegetariańskie produkty spożywcze jest bardzo widoczny w szwedzkich restauracjach i supermarketach.

Badanie zostało wykonane na zlecenie największej organizacji broniącej praw zwierząt w Skandynawii.

Zobacz także:
Szwecja promuje żywność przyjazną dla środowiska

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl