Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Świat zwierząt znowu zaskakuje. Mowa wielorybów jest bardziej skomplikowana, niż podejrzewaliśmy – donoszą amerykańscy naukowcy.

Najbardziej emocjonujące odkrycie dotyczy płetwala błękitnego. Ten ogromny wieloryb jest największym zwierzakiem żyjącym na Ziemi – z wagą dochodzącą do 200 ton, a długością – do ponad 30 metrów. Podróżuje po wszystkich oceanach świata. Dwa płetwale mogą się usłyszeć, nawet jeśli dzieli je ponad 800 km! Czy jednak do końca się zrozumieją?

Okazuje się bowiem, że płetwale błękitne mówią różnymi dialektami. Język tych, które zamieszkują północno-zachodnie obszary Oceanu Spokojnego, różni się od mowy płetwali pływających w Pacyfiku zachodnim. Jeszcze inaczej brzmi dialekt płetwali błękitnych z okolic Antarktydy. A najbardziej dziwacznie gadają płetwale pływające u wybrzeży Chile. – Wydają z siebie bardzo niskie, pulsujące dźwięki – wyjaśnia Mellinger. – Płetwale z pozostałych populacji stosują zupełnie inne kombinacje impulsów i pisków. Różnica jest wręcz uderzająca.

Czytaj całość…

Źródło: Gazeta.pl

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl