Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

W dniach 18-24 maja Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! organizuje XIV edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Wege, czyli największą i najstarszą imprezę promującą weganizm w Polsce! Z uwagi na panującą sytuację wszystkie wydarzenia tegorocznej edycji odbędą się w sieci.

Na transmisje zapraszamy na główny profil fundacji: www.facebook.com/fundacjaviva

18.05 o godz. 18:00 Zdrowie z roślin – pokaz gotowania

Pokaz w wykonaniu Atelier Smaku. Jola Słoma i Mirek Trymbulak przygotują roślinne danie bez glutenu, które wzmocni naszą odporność. Atelier Smaku to duet kulinarno-modowy. Projektują smaki i ubrania. Pokazują, że można odżywiać się zdrowo i naturalnie, nie rezygnując ze wspaniałych, bogatych smaków każdej przyrządzonej potrawy. Prowadzą bistro i delikatesy, organizują warsztaty i pokazy gotowania, zarażają dobrą energią i miłością do kuchni roślinnej.

19.05 o godz. 18:00 Weganizm w sportach sylwetkowych

Adam Kuncicki – weganin i kulturysta naturalny, dietetyk, trener, model, bloger i radny, który walczy o prawa zwierząt. Podczas prezentacji Adama dowiemy się, jak wyglądają dieta i trening wegańskiego kulturysty oraz przygotowania do zawodów pod względem jadłospisu i ćwiczeń.
Adam będzie w komentarzach odpowiadał na Wasze dodatkowe pytania.

20.05 o godz. 18:00 Intensywna terapia kardiologiczna na Twoim talerzu

Wykład poprowadzi doktor Tomasz Jeżewski – lekarz, specjalista w zakresie chorób wewnętrznych oraz kardiologii, który ukończył studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Doktor Jeżewski od wielu lat pogłębia swoją wiedzę w zakresie skutecznych i udokumentowanych naukowo metod profilaktyki i leczenia chorób za pomocą zmian stylu życia. Sam z powodzeniem stosuje zalecenia nieprzetworzonej kuchni roślinnej i wdraża ją skutecznie u swoich pacjentów. Jest zatem przykładem lekarza, który jednocześnie potrafi zapobiegać i skutecznie leczyć choroby serca i naczyń.
Doktor Jeżewski prowadzi aktywną działalność edukacyjną w zakresie prewencji chorób przewlekłych. Jest pomysłodawcą projektu Turn Fit – zwróć się ku zdrowiu, autorem kursów, wykładowcą, współtwórcą projektu Roślinni Lekarze, prowadzi blog edukacyjny.

21.05 ogodz. 18:00 Wegańska Rodzina

Dwa wykłady online na temat zalet roślinnego żywienia przyszłych mam i rodzin z dziećmi. Przykładowe jadłospisy i praktyczne wskazówki przekażą mgr Katarzyna Rećko, dietetyczka specjalizująca się w problemach hormonalnych i związkach płodności z dietą, która opowie o wegańskiej ciąży, oraz dr Hanna Stolińska, dietetyczka kliniczna prowadząca całe rodziny odżywiające się w 100 procentach roślinnie. Dr Stolińska opowie o zdrowej wegańskiej diecie dla rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Po każdym z wykładów, które wyświetlimy na naszym profilu na Facebooku, specjalistki odpowiedzą na pytania zadane w komentarzach.

22.05 o godz. 18:00 Olej palmowy – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Wykład przyrodnika i pracownika naukowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dr hab. Andrzeja Węgla. Z prezentacji dowiemy się m.in. dlaczego w ogóle powinniśmy zainteresować się olejem palmowym, skąd się wziął w naszej diecie, czy jest zdrowy, jaki ma wpływ na środowisko i czy powinniśmy go używać. Wykład zostanie urozmaicony oryginalnymi zdjęciami i filmami z podróży pana Andrzeja po lasach tropikalnych Borneo i Sumatry.

23.05 o godz. 18:00 Ziemia – mięsna planeta?

Nasz rosnący apetyt na mięso i produkty odzwierzęce niesie za sobą szereg konsekwencji. Czy przemysłowy chów zwierząt zmienia Ziemię w… mięsną planetę? Jakie granice jesteśmy gotowi przekroczyć i co z tego wyniknie?
Prezentację poprowadzi Monika Kuźniewska – absolwentka University of Southampton i Hogeschool-Universiteit Brussel i działaczka Fundacji Viva!, która zajmuje się środowiskowym i społecznym kosztem chowu przemysłowego zwierząt.

24.05 o godz. 18:00 MeetVeg część 1: Wegańska podróż dookoła świata – kuchnia wegańska w różnych krajach

Rozmowa z Karoliną Sobańską, Anną Sudol i Karoliną Gawrońską o ich podróżach i diecie roślinnej. Spotkanie poprowadzi Łucja z V mag.

o godz. 19:00 MeetVeg część 2: Weganizm jako styl życia

Rozmowa z Darią Rogowską Ekocentryczką, Szymonem Urbanem z Muły i Brokuły oraz Orestesem Kowalskim Everyday Hero. Spotkanie poprowadzi Mikołaj Jastrzębski z Vivy!