Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zapraszamy na ósmą edycję Wegetariańskiej Niedzieli! Weganizm, prawa zwierząt, zdrowie, ekologia, kultura i masa smacznego jedzenia w jednym miejscu przez cały dzień! 23 maja, klub Centrum Stocznia Gdańsk, wejście od ul. Wałowej 27a. Start godz. 12:00, wstęp wolny!

W programie Wege Niedzieli:

‚Weganka w podróży’ – prezentacja Beaty Jakuszewskiej dziennikarki z zawodu, studentki psychologii, podróżniczki z zamiłowania, weganki. Od 10 lat podróżuje autostopem – zwiedziła Afrykę, Azję i całą Europę. Dwukrotnie nominowana do Kolosa w kategorii Podróż. W czasie Wege Niedzieli opowie o swoich wegańskich podróżach.

Prezentacja ‚Est-etyka w sztuce ze zwierzętami’ hiszpańskiego artysty Xaviera Bayle (http://xavierbayle.republika.pl);

‚Tofu – żywność XXI wieku’ – pokaz gotowania Marioli Białołęckiej, autorki i wydawcy książki „Zaskakujące tofu”, której wydanie wywołało w Polsce prawdziwą rewolucję tofu. Autorka od 12 lat wydaje książki o medytacji i zdrowym odżywianiu w założonym przez siebie Wydawnictwie „Czerwony Słoń”, znanym z bestsellerowej serii o „Pięciu Przemianach”;

Prezentacja działalności Pomorskiego Kociego Domu Tymczasowego i podsumowanie akcji w gdyńskiej stoczni oraz licytacja na rzecz bezdomnych kotów (http://pkdt.wordpress.com);

Pokaz filmu ‚Jill’s film’, który powstał w celu upamiętnienia śmierci Jill Phipps, która zginęła podczas próby powstrzymania eksportu żywych cieląt, przed lotniskiem w Coventry 1 lutego 1995r. Phipps odeszła będąc młodą matką, aktywistką i weganką. Film z polskimi napisami.

Na miejscu będzie można zapoznać się z działalnością organizacji pozarządowych, kupić certyfikowane ekologiczne warzywa, kwiaty, książki wydawnictwa Czerwony Słoń, eko zabawki, wegańskie sery Sheese, produkty firmy Polsoja i zdrowe chipsy – crispy.

Jak zwykle nie zabraknie także wspaniałej wegańskiej uczty oraz kącika z atrakcjami dla dzieci. Tego dnia na ścianach klubu będziecie mogli również oglądać grafiki antygatunkowisty Xaviera Bayle i wziąć udział w konkursie z nagrodami.

W trakcie imprezy odbędzie się akcja SWAP, gdzie będziecie mogli wymienić się z innymi uczestnikami niezniszczonymi ubraniami i książkami. Nie zapomnijcie zabrać ze swoich szaf i półek tego, co Wam już się znudziło, aby wymienić to na coś zupełnie dla Was nowego i ciekawego! Wstęp na swap to jedyne 2 zł (na rzecz Inicjatywy Wege3miasto).

Zachęcamy także do zabrania na Niedzielę kociej karmy i innych przydatnych kocich akcesoriów, które będziecie mogli przekazać za pośrednictwem PKDT potrzebującym kotom.

W trakcie imprezy odbędzie się także licytacja na rzecz trójmiejskich działań prowegetariańskich. Będziemy licytować książki Joli Słomy i Mirka Trymbulaka ‚Nakarmić Duszę’ oraz ‚Zaskakujące tofu’ Marioli Białołęckiej.

Organizatorzy: Inicjatywa Wege3miasto, Avocado, Fundacja Viva!

Patronat medialny:

Trójmiasto.pl
Wegetarianie.pl
Vege
E!stilo
Miasto Dzieci
Europejska Stolica Kultury Gdańsk

23 maja 2010 Centrum Stocznia Gdańsk, wejście od ul. Wałowej 27a, wjazd od ul. Lisia Grobla. Start godz. 12:00.

Wstęp wolny!

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl