Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Amerykańska organizacja walcząca o prawa zwierząt PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) przyznała gwieździe amerykańskiej telewizji tytuł Człowieka Roku.

Oprah Winfrey otrzymała go m.in. „za to, że korzysta ze swej popularności, by pomóc tym, dla których los okazał się mnie łaskawy, w tym zwierzętom. Za to, że w swoim show odkryła przerażające przypadki okrucieństwa wobec psów mające miejsce w dzikich hodowlach. Za to, że przechodząc na dietę wegańską, zwróciła uwagę na straszny los zjadanych przez nas braci mniejszych”.
Swój show dedykowała „wszystkim, którzy kochają psy, kiedykolwiek kochali psy lub troszczą się o ich podstawowe prawo do ludzkiego traktowania”.

Oprah Winfrey straciła w tym roku swoją cocker spanielkę Sophie, o której powiedziała, że była prawdziwą miłością jej życia i że sprawiła, iż stała się lepszym człowiekiem. Gwiazda ma jeszcze jednego cocker spaniela i trzy golden retrievery. Jej zaangażowanie w sprawy czworonogów datuje się nie od dziś. Popularyzowała w swym programie metody kontrowersyjnego „zaklinacza psów” Cesara Millana. Sama korzysta z jego porad od wielu lat. Brała udział w akcjach wspomagających schroniska dla zwierząt.

Źródło: psy.pl

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl